- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Braní dravců na pstruhové vodě
Je podle Vás braní ryb jako okoun, štika, candát, apod. na pstruhové vodě opravdu tak nezbytné jak to udává rybářský řád ???
Autor diskuse: Kubík - , 11.4.2006 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nmedvěd - Profil | Út 11.4.2006 13:42:20
hraji:mám za to,že MB chtěl upozornit na to,že v některých pstruhových vodách jsou už ve velké převaze ty ryby "škodlivé" a že to,že si zde rybář zachytá je třeba hlavně díky tloušťům,okounům a pod.
Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 13:33:03
Milan B (MB): na tu pitomost s normalizačním ústavem jsi přišel prosím tě jak? Jestli chceš vědět, kde dělám, podívej se na www.normy.biz
Drž se prosím tématu otázky, myslím že normy ISO nikoho tady nezajímají. :-)))
A mimochodem, štika, okoun a tloušť byly rybami "škodlivými" již v letech, kdy jsem začínal a kdy bylo plno pstruhů a lipanů.
Drž se prosím tématu otázky, myslím že normy ISO nikoho tady nezajímají. :-)))
A mimochodem, štika, okoun a tloušť byly rybami "škodlivými" již v letech, kdy jsem začínal a kdy bylo plno pstruhů a lipanů.
Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 13:24:20
Milan M. (MB): a ty umíš rozlišit pstruhový revír, kde je ještě Po a Li a ten, kde je již jen Pd? Já ne. A vím, jak to dopadne, když se objeví na revíru se pstruhy větší množství štik.
A štika, okoun a tlouš´t byli směrem k Po predátoři vždy, to nezmění ani změna politického režimu. A stačí si přečíst práce některých rybářských odborníků ze 30. let 20. století, myslím, že názory na přítomnost těchto dravců na pstruhových vodách jsou vzácně konzistentní již mnoho let.
A štika, okoun a tlouš´t byli směrem k Po predátoři vždy, to nezmění ani změna politického režimu. A stačí si přečíst práce některých rybářských odborníků ze 30. let 20. století, myslím, že názory na přítomnost těchto dravců na pstruhových vodách jsou vzácně konzistentní již mnoho let.
NMilan B. (MB) | Út 11.4.2006 13:10:07
Jo souhlas s PV: Ti zkuseni lide co tvori rady, proste nejak zaspali dobu.
NPV - Profil | Út 11.4.2006 13:08:01
hraji: ony ty zákony byly tvořeny v době, kdy byl Po a Li na pstruhovce zastoupen daleko hojněji. Ale ať mi někdo vysvětlí jak je okoun škodlivý na současných duhákodromech? Jiná věc je pstruhovka s výskytem Po a Li, tam je okoun nežádoucí, nemluvě o štice.
NMilan B. (MB) | Út 11.4.2006 13:06:10
To Hraji: Stejne jako lidi mnohem chytrejsi a zkusenejsi, kteri ty organizace ted vedou......vsak to taky podle toho tak je...
Stejne jako lidi co navrhli silnicni zakon, vedou skolstvi, chrani nase banky......kuwa jenomze ti co jim to kazi jsou jaksi porad o mnohem lepsi....
BTW: Delas v normalizacnim ustavu, tak mi nerikej ze treba nove normy ISO jsou vetsinou mnohem lepsi jak puvodni stare Ceske......presto je primame
Stejne jako lidi co navrhli silnicni zakon, vedou skolstvi, chrani nase banky......kuwa jenomze ti co jim to kazi jsou jaksi porad o mnohem lepsi....
BTW: Delas v normalizacnim ustavu, tak mi nerikej ze treba nove normy ISO jsou vetsinou mnohem lepsi jak puvodni stare Ceske......presto je primame
NMilan B. (MB) | Út 11.4.2006 13:02:48
To Michal: Po a Lipos uz to maji stejne na vetsine reviru za sebou.....jedine co zbude budou tlousti a granulaci.
Jinak ze sportovniho hlediska je velky tloust o dost tezsi na chyceni jak pstruh...¨
Kdyz jsem jeste chytal na pstruhovkach, vetsinou jsem tlouste a okouny poustel zpatky, alespon v te vode neco bylo..
Jinak ze sportovniho hlediska je velky tloust o dost tezsi na chyceni jak pstruh...¨
Kdyz jsem jeste chytal na pstruhovkach, vetsinou jsem tlouste a okouny poustel zpatky, alespon v te vode neco bylo..
Nhraji - Profil | Út 11.4.2006 12:59:09
Škoda že se tu taky nerozvine debata na téma, zda je nutno dodržovat zákony, třeba ten co zakazuje zabíjet lidi.
Jednou je něco dáno pravidly pro činnost, kterou dobrovolně vykonávám, tak se těch pravidle držím. Chápu, že se to nemusí někomu líbit, ale pak má možnost bu´d zrušit členství v organizaci, která podle něj hrubým způsobem narušuje jeho vnímání rybího světa, nebo se přizpůsobit, tedy dodržovat daná pravidla. Mimochodem, stanovili je lidé mnohem zkušenější, než je většina z nás tady.
Jednou je něco dáno pravidly pro činnost, kterou dobrovolně vykonávám, tak se těch pravidle držím. Chápu, že se to nemusí někomu líbit, ale pak má možnost bu´d zrušit členství v organizaci, která podle něj hrubým způsobem narušuje jeho vnímání rybího světa, nebo se přizpůsobit, tedy dodržovat daná pravidla. Mimochodem, stanovili je lidé mnohem zkušenější, než je většina z nás tady.
NFlip - Profil | Út 11.4.2006 10:54:19
Nechápu proč bych měl rybu ,třeba jako je tloušť, ,jehož chycení na mušku považuji za větší kumšt zabíjet ve prospěch nečeho jako je granuláč obecný.
NMichal | Út 11.4.2006 10:45:06
pajda: jo, a o několik odstavců za tím máš napsáno, že si ho musíš vždycky vzít, tak si vyber :-)
strejka: okoun by mi až tak nevadil, pokud bude v přiměřeném množství, s tlouštěm je to horší, jedna z mých oblíbených pstruhovek, krásná řeka, se za poslední roky pomalu ale jistě mění v tloušťovou vodu, tam mi proto tloušť vadí, a to hodně, asi tam má dobré podmínky, bohužel
strejka: okoun by mi až tak nevadil, pokud bude v přiměřeném množství, s tlouštěm je to horší, jedna z mých oblíbených pstruhovek, krásná řeka, se za poslední roky pomalu ale jistě mění v tloušťovou vodu, tam mi proto tloušť vadí, a to hodně, asi tam má dobré podmínky, bohužel
Nstrejka - Profil | Út 11.4.2006 9:46:22
stiku jsem loni klepnul i dvaceticentimetrovou, ukouni a tlousti se mi vzdycky nejak vysmeknou...
Nharpunar - Profil | Út 11.4.2006 8:48:52
Kluci mi ta otázka připadne trošku zcestná.Zeptám se jinak,je nezbytné aby v této zemi měli možnost slintat komunisti?Není a přece je (bohužel) musíme trpět.Je to jako s těmi okouny,štikami a pod. na pstruhovce.Amen
NPike | Út 11.4.2006 8:35:47
Harpunar: Pokud nema okoun aspon 25 cm, tak Slamackovi na pstruhovce pada tesne pred podberakem. Mi osobne se deje to same. To asi ty barbless hacky.
Nšeptal - Profil | Út 11.4.2006 8:33:52
harpunar: Tak to jsem nepochopil. A omlouvám se za zhacení případné pointy.
Nharpunar - Profil | Út 11.4.2006 8:30:47
Šeptale-právě proto jsem záměrně o kaprňákovi nehovořil,anóbrž jsem nechtěl s.Slamáčka po ránu rozpálit do běla.Vokouna snad rozdejchá!!!
Nšeptal - Profil | Út 11.4.2006 8:28:12
harpunar: Ale kuš. Slamák je alergický na kapra. Okoun ho neirituje.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
11:00NRybáři vs ochránci přirody 81
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












