- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Znamená chodit na MRK, nezasakovat si kapra?!
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nhunol - Profil | Ne 9.4.2006 21:28:04
Nicméně v ostatním musím souhlasit se ZN.
Všichni víme, jak to vypadá u vody ať už pstruhové nebo mimopstruhové po nasazení ryb.
Do několika týdnů je všechno vychytáno a potom se svorně nadává že je ve vodě hov..o.
Přirozený výtěr jednotlivých druhů ryb je zanedbatelný a nasazené ryby nemají ani šanci se vytřít.
Rybolov na principu solidarity je blbost. Myslím, že dnes na tom snad není nikdo tak špatně aby se musel živit rybolovem.
Náš krásný koníček je degradován na honbu za největší rybou, rybáři s největším počtem ůlovků jsou dáváni za vzor ostatním.
Jsem určitě ovlivněn i tím že ryby nejím ale to co se dnes děje u vody je opravdu tristní.
Můj názor je ten že kdo chce lovit ryby jako relax a koníček pro radost z pobytu u vody by neměl nedobrovolně sponzorovat ty kteří berou tuto činost jako zdroj obživy o vítaného přivýdělku.
PS : Dovedete si představit, kdyby podobné "geniální" pravidla platila třeba u myslivců?
Ufff kurňa du si nalít.:(
NZN - Profil | Ne 9.4.2006 20:55:37
já tady o tom píši dost dlouho, jsi tady nový. Klikař odpověděl více méně za mne. Chytám na pstruhovkách a tam je to tragický. Kapr se dosadí vždycky, na pstruhy a lipany se kašle. Není to pro svaz a tok finančních prostředků (o který ostatně jde) podstatné. A jak zabránit vandrákům v drancování? Není to nic složitého, jen chtít. Jenže nikdo nemá zájem. Jen snad jedna věc, nesmí se vyplatit odnešené ryby za cenu povolenky. Musí to být koníček, ne všelidová zábava za pár šupů.
Nxycht - Profil | Ne 9.4.2006 20:53:12
Npetr b. | Ne 9.4.2006 20:47:57
jen pro srovnání, chytal jsem cca od února do listopadu v jedné zátoce a to myslím, že jsem vynechal dohromady za celé období tak 10 dní... RS tam byla dvakrát ... jednou mě kontrolovali na břehu, a když udělali zápis do povolenky, tak se zeptali, kde mám vlastně pruty...:-)) (měl jsem pod břehem, a se shora z cesty na ně nebylo vidět) ... jestli mám nějaký vezírek a něco v něm nikoho nezajímalo ... podruhé to bylo podobné, akorát že to bylo z lodi při okounech...
tvoje varianta není špatná, ale bojím se, že za dnešních poměrů špatně uveditelná v život, ale možná se mýlím....
Nxycht - Profil | Ne 9.4.2006 20:42:36
Npetr b. | Ne 9.4.2006 20:38:03
xycht: zajímavá myšlenka ... akorát mám obavu, že to povede k tomu, že málokdo bude mít ofiko ponechanejch víc než těch 40 kg..... a efekt bude ten, že budou akorát zkreslený úlovky z toho kterého revíru ... když to zvýšíš plošně, tak si myslím, že to je lepší krok ...
NKubík | Ne 9.4.2006 20:36:39
NKlikař - Profil | Ne 9.4.2006 20:31:38
ZN : Sory že odpovídám za tebe
Nxycht - Profil | Ne 9.4.2006 20:30:41
Npetr b. | Ne 9.4.2006 20:29:18
A jak myslíš, že se dá zabránit těm "vandrákům" v tom drancování, což? Zdražením povolenky?
NZN - Profil | Ne 9.4.2006 20:24:23
neber to nijak zle, ale připadá ti normální, kdy se chytá za pár šupů (cca 7-8stovek) a můžeš si odnést za cca 15 litrů? Nezdá se ti něco špatně? Btw., fakt se nijak nepohoršuji, kapři mi vůbec nevadí, ale to samé se děje na pstruhovkách, kde už to nejde vrátit zpět. Neplatí to tobě, ale jen jsi doložil, že dnes může chytat každý vandrák, který si z toho udělá vedlejšák.
Npetr b. | Ne 9.4.2006 20:22:55
k prodeji ryb - těžko se to bude nějak regulovat, co s ulovenou a ponechanou rybou někdo udělá, to zákonem těžko upravíš a když upravíš, tak jak ohlídáš? ... záleží na každém z nás a lze snad jen doufat, že tento nešvar bude postupně upadat, ale nemyslím si, že správnou cestou je cena povolenky závislá na počtu ponechaných ryb .... to by vedlo asi jen k tomu, že by ti dotčení přestaly ryby psát úplně.
Nxycht - Profil | Ne 9.4.2006 20:16:27
Jinak to vidim podobně jako ZN, za pár kaček lze vyloženě drancovat vody, takže si myslim,že je potřeba systém od základu změnit. Důvodem je velké procento našich spoluobčanů, kteří si pletou povolenku k rybolovu se sociální podporou.....Mám na mysli prodej ryb apod.
Npetr b. | Ne 9.4.2006 20:16:05
otázka je, zda je správné, pokud jsem tě pochopil, přiznat právo na ponechání víc ryb těm, kdo si to zaplatí ... tedy kdo si to může finančně dovolit ... to si já nemyslím ...
jen pro srovnání ... minulý rok jsem měl celosvazovku, zaplatitl jsem za ní to co každý druhý a byl jsem na rybách za celý rok jednou na 3 hodiny a neodnesl jsem nic ... a nenapadlo by mě vyčítat komukoliv, že si za stejný pár šupů nachytal a třeba ponechal ryby tolik a tolik
Npetr b. | Ne 9.4.2006 20:09:50
Npetr b. | Ne 9.4.2006 20:08:59
NZN - Profil | Ne 9.4.2006 20:08:39
máš pravdu, rybáři, který si ponechá povolený počet ryb, není co vytknout. Vytknout lze socialistickýmu myšlení svazu, že nechá vody drancovat za pár kaček.
PS: jen pro zajímavost, kolik jsi si nechal kaprů za těch pár šupů, co stojí povolenka? Ať si nepřipadám jak blbec zase já.
Kde to žije - všechna témata
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












