České sushi

Ahoj všichni...Už nějaký čas mám rád vše kolem Japonska a tak mě napadlo že když japončíci používají na výrobu řady pokrmů (suši,atd.) syrové rybky tak jestli by ty naše potvory byli k jídlu syrové i z našich řek a stojatých vod. Před rokem 89 za vládnutí rudého vraha se čistota vody a ekologie vůbec moc neřešila.A dnes je to sice o mnoho lepší,ale...no a právě to,ale mě zajímá.Najde se tu někdo kdo přijde do styku z výsledky nějakých rozborů atd.Ohledně nezávadnosti ryb např.těžké kovy atd.?
Autor diskuse: ladysek - , 25.3.2006 všeobecné - ostatní
41 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NPetrson - Profil | So 25.3.2006 17:53:20

>> Detreux > no jo, to mě mohlo napadnout. Syrovou bych ji taky nejed, i když jak o tom uvažuju, takový okoun nebo candát by se po nějaké netepelné úpravě třeba taky smlsnout dali.

    NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 17:49:29

    ZN:
    No keby sa ti tu podarilo prist predat nejaku klimatizaciu, to by bol fakt uspech :-)))

      Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 17:49:10

      RW:v pondělí + 18

        NDetreux - Profil | So 25.3.2006 17:45:52

        Petrson jasně, myslel jsem tím suši tj sirový štičí maso..

          NZN - Profil | So 25.3.2006 17:45:05

          ladysku promiň, vůbec to sem nepatří. Chci jen RW říct, že já mám zimu rád, i toho kus žvance. Bohužel, nejsem medvěd.

            NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 17:44:29

            medved:
            Skoda...na obed som videl kuchara, ako sa ohana filetovacim nozom nad peknym lososom na veceru...
            BTW, v nedelu 16. jula ma byt celkom teplo...

              Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 17:39:30

              RW:v zimě trpím,zimu nesnáším a pro kus žvance nikdy

                NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 17:37:44

                medved:
                Tak pod k nam. Tvoji menovci sa sem obcas dostanu po driftujucom lade a asi dobre vedia preco :-)

                  Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 17:33:29

                  RW:Pokud jsem doma tak snídam ryby,obědvám ryby a večeřím ryby tedy sushi.Takže Ti rozumín.
                  Buhužel sehnat zde nemražené suroviny je někdy nemožné

                    NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 17:25:53

                    medved:
                    Nas kuchar to tu pripravuje dost casto, niekedy aj parkrat do tyzdna, ako predjedlo. Takato jednotvarna strava mi vobec nevadi :-)

                      Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 17:22:38

                      RW:to už je jiná liga pro středoeropana.Ale pěkné.Pár takových ochutnávek mám taky za sebou

                        NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 17:18:43

                        ...a vobec mi nevadilo, ze je to surove...

                          NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 17:17:14

                          .

                            NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 17:16:13

                            detaily........

                              NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 17:11:57

                              A tento ste uz videli?

                                Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 17:10:46

                                RW:já vím

                                  NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 17:08:53

                                  medved: Ad recept-
                                  Umiiiii !!!!!!
                                  Len som ta skusal :-)

                                    Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 17:06:26

                                    RW:sobi Ti chodí k baráku a Ty jsi hladný?Nebýt těch desítek fotek plných talířů,kterými nám dráždíš buňky už docela dlouho,tak bych Ti uvěřil

                                      Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 17:04:23

                                      Recept na sushi jsem umístil do kuchařky pod ostatní

                                        NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 16:44:36

                                        medved:
                                        Som sice velky, ale aj velmi hladny. A maskrtny :-(

                                          Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 16:38:38

                                          RW:Ty už jsi velkej,Ty to znáš.

                                            NRoyal Wulff - Profil | So 25.3.2006 16:36:07

                                            medved:
                                            Ved vies...aj ja lubim sushi...

                                              NAbies Alba - Profil | So 25.3.2006 16:33:00

                                              medvěd: Prosím, mohu tě také požádat o recept? A ještě kdybys mi mohl napsat, jak jsi k tomu přišel, že to vyrábíš doma sám. :o)
                                              Díky. :)

                                                Noskus - Profil | So 25.3.2006 16:27:13

                                                medvěd:jé jej to je rychlovka děkuji

                                                  Noskus - Profil | So 25.3.2006 16:22:25

                                                  medvěd:taky bych měl zájem o recept prosím,prosím .děkuji

                                                    Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 16:19:27

                                                    Jaro:je toho moc,maš to v mailu

                                                      NJaro - Profil | So 25.3.2006 16:10:39

                                                      medveď - hoď to sem, možno budú mať záujem viacerí. Dík.

                                                        NPetrson - Profil | So 25.3.2006 15:58:01

                                                        >> Medvěd > teda, panečku, to je rychlost. Díky Ti mnohokrát. Až vyzkouším, podělím se o chuťové dojmy.

                                                          Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 15:56:05

                                                          Petrson:máš to v mailu

                                                            Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 15:54:13

                                                            Petrson:Ty ho chceš taky?

                                                              NPetrson - Profil | So 25.3.2006 15:49:45

                                                              Tataráček z lososa se podává v mnoha lepších restauracích a patří k vyhledávaným předkrmům. Ač si dobře upravenou rybu rád dám i ukuchtím, v syrovém stavu je nemusím. Jmenovaná úprava je ale výjimkou - rybina je zde přebita kořením a ingrediencemi. No a větší duhák má velmi podobné maso, z něj by to jistě šlo také.
                                                              Takové suši a'la medvěd by mě asi též zlákalo. Medvěde, za ten receptík se přimlouvám (bez smajliku).

                                                              >> Detreux > Maso štiky je velmi dobré, jde jen o to, jak se upraví. Je suché, na což je třeba brát při úpravě ohled, ale marináda, větší množství másla při pečení, a zejména trochu slaniny na kostičky to snadno spraví. Nevýhodou jsou jen svalové kůstky, těch má dost.

                                                                Ngeorge.brain | So 25.3.2006 15:14:57

                                                                Ladysek: 75% ryb je napadeno parazity, takže pokud rybu tepelně neupravíš docela riskuješ.

                                                                  Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 14:50:21

                                                                  emroy:poslal jsem Ti mail

                                                                    NJaro - Profil | So 25.3.2006 14:04:10

                                                                    Tiež mi podobná myšlienka vrta v hlave. Z našich rýb by som skúsil zubáča a pstruha z nejakej čistej vody. Nákazy by som sa neobával, myslím, že v 1 pašteke alebo sáčkovej polievke je určite viac škodlivín.

                                                                      NEmroy - Profil | So 25.3.2006 13:37:57

                                                                      Ahoj Všichni!!
                                                                      medvěd:prosím, prosím, jelikož mám v ledničce Lososa , přímo z Norska a když ho jednou rozmrazím, nechcu ho znovu zamražovat, napiš mě tvůj nej recept na to Sushi z lososa... díky.Třeba na mejl, nebo sem..předem moc díky!!!

                                                                        Nmedvěd - Profil | So 25.3.2006 12:42:56

                                                                        Sushi dělá rád a jím ho rád.Zatím pouze z mořských ryb-tuňák,losos a pod.prostě to co zeženu chlazený.Z mražených to jde taky,ale ta chuť je jiná

                                                                          NDetreux - Profil | So 25.3.2006 12:38:03

                                                                          btw štika prej má hnusný maso a kaprovitý prej taky za moc nestojej. Nej jsou prej pstruzi a lososi, pak okoun candát a sumec...

                                                                            NDetreux - Profil | So 25.3.2006 12:36:32

                                                                            Třéďa mno ja nevim , prostě na to nemam sníst neco co neprošlo telepnou upravou.... Nakládaný ryby nejím,.... Parazitu se ani nebojim, spíš tech splachu, chemikalii, atd který se v těle ryby nashromaždily za její život. PRavda ty se sice tepelnou upravou nezniči ale i tak.... nevim.... Ani tatarák bych nesněd...

                                                                              Njarousek - Profil | So 25.3.2006 11:13:57

                                                                              z toho bych nemel strach jestli v sobě nějaký ty sajrajty budou mít tak pouze ve stopovém množství a to alespon podle mě po tepelné úpravě stejně nezmizí je to asi jako konzumace poděbradky když jí chlastáš moc tak se ti v organismu ukládá železo podivej se na kašnu v poděbradech je to jedna velká rez.I kdyby v sobě něco měly tak bys toho musel zkonzumovat desítky kg měsíčně aby se to nejak projevilo a jak známo všeho moc škodí takže bych se nebál nejlepší asi bude candoš zubatá okoun pstruzi a lín

                                                                                NTřéďa - Profil | So 25.3.2006 11:04:42

                                                                                Detreux> Proc bys to neriskoval? Mas obavy kvuli parazitum? A co nakladany ryby?

                                                                                  NDetreux - Profil | So 25.3.2006 10:02:44

                                                                                  he do toho bych nešel, bych to neriskoval a ani bych na to asi nemel odvahu sníst neco takhle sirovýho ale slyšel jsem že delali tatarský bifteky ze pstruhů z čistejch potoků, pak dokonce aj z dravců - candáti, sumci okouni....