MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak na úhoře s rousnicí?

lov úhořú na rousnice v noci.co ještě a tak dále.lokalita sázava.díky všem

Autor diskuse: béčko ®
Zařazeno do: všeobecné - techniky lovu, 13.1.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N kuli13 - ® Čt 21.6.2012 20:43:41
čaute
mňa by najviac zaujímalo či tú rousnici napichnút čerstvú alebo ju nechat nejak chcípnout :D
N Will9 - ® Čt 31.7.2008 9:08:09
Byl jsem na Lipně a v rozmezí od 21:00hodin do 23:00 jsem chytil na klasickou rousnici dva úhoře...chytli se v rozmezí cca jedné hodiny. Přes odpoledne nic a po 23:00 hodině také nic. Náhod nebyl daleký (kvůli tomu, aby rousnice nespadli z háčků) odhaduji tak cca 20-25m. Navázané jsem měl dva háčky s návnadou + olůvko... Tak málo mi stačilo k ulovení úhořů...
N béčko - ® Út 17.1.2006 19:44:54
:-)
N béčko - ® Po 16.1.2006 20:06:13
mě jde nejvíc o to že jsem se přihlásil nebo teda chci jse přihlásit na noční lov úhořú.jenže je to jedna noc nemám víc šancí.proto hledám něco co by pomohlo.někde jsem četl o nějakých extraktech na rousnice.je to k něčemu?myslím že to bylo nějaké "X"ko.
N Petrson - ® Pá 13.1.2006 22:26:55
>> Ono už hadů moc není a ne vždy jsou při chuti, jak píše p. Oujezdský. Takže se musí vysedět. Když už ale zabere v noci (přes den jde spíše o náhodné záběry jednotlivců), většinou jich chytíš víc. Lovím je buď v řece (to hlavně na jaře, kdy "táhnou" - a pozor, nemusí to být veletok, stačí i menší říčka; jiných větších ryb tam asi moc nechytíš, ale úhoř, jak již popsal Ota Pavel, je světoběžník, pud ho na jaře nutí unikat, což se mu dobře daří i z uzavřených nádrží a revírů v okolí menších toků), nebo slepých, zarostlejších ramenech - ideální jsou ta s hlubšími partijemi a překážkami u břehů (spadlé stromy, vodní rostliny, zatopené kořeny), propojené s řekou. Nastražuji rousnice v kombinaci: 1 prut s delším háčkem přímo na úhoře do proudu nebo dál od břehu (na stojaté vodě) k nějaké překážce či trsu rostlin, druhý prut, s menším háčkem a částí rousnice, do pobřežní jámy ke kmenům, kořenům. Na tento prut se dá očekávat i záběr lína, karasa, event. kapra nebo okouna, jsou-li v revíru.
Hadi se také velmi často vyskytují v náhonech a obtokových strouhách u stojáků. Ale pozor na to, aby z revíru nebyly vyjmuty. A ještě něco o rousnici:
www.mrk.cz/r/atlasy/nastrahy_navnady/nastrahy/zivocisne/hmyz_cervi_zizaly/rousnice_destovka_/
N Oujezdský Pá 13.1.2006 14:28:47
S úhořem je velká potíž. Ne každý den(noc) je při chuti. Je však důležité vybrání správného místa k lovu. Hlavní potravou úhořů mohou být rybky, chrostící a pijavice.... Záleží na potravní nabídce řeky. Proto je dobré při ulovení i jednoho úhoře provést rozbor žaludku a poté se přizpůsobit. /hoř je znám svojí nenažraností a agresivitou přijímaní potravy ale jsou období kdy bere opatrně jako cejn. Volím proto menší háčky i nástrahu (1/3 i 1/2 rosnice), kousek rybího masa...Při záběru je dobré mít volný silon aby úhoř necítil odpor a mohl přizeně shltnout nástrahu.
K lovnému místu snad jenom tolik. Nejlepší se mi stali místa zúžená kde ryba musí proplouvat nebo v závislosti na přijímané potravě to jsou mělké proudy a příbřeží ,kam ryby ve dne se bojí připlout. V noci jsou to asi nejžhavější lovná místa. Tak hodně trpělivosti při lovu ti přeji. Snad ještě toto : raději volím častější docházky od 20,30 do 22,00 a když přijde jeden záběr většinou se dočkám i záběrů dalších. pokud ne tak rychle do postele a řádně se vyspat.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | techniky lovu ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPlyšový polštář kapr

Za 360
Plyšové polštářky ve tvaru ryb, jsou skvělým dárkem nejen pro děti.

akce, rybareniLedlenser čelovka MH6

Za 1.590
Nová čelová svítilna Ledlenser MH6 je vyvinuta speciálně pro náročné outdoorové aktivity. Její akumulátor je možné dobíjet přes mikro-USB, ale lze jej také zcela nahradit tužkovými bateriemi AAA.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Jeden z prvních českých e-obchodů. Věříme, že v široké nabídce více než 3000 položek, si každý najde to, co potřebuje.