Lov na karase červeného? (Barevnou rybku)

Zdravím,

vážení, již pár měsíců přemýšlíme se známým, zda je povolen lov , kdy je jako nástraha použit karas červený nebo prostě obecně barevná ryba. Samozřejmě by měl dosahovat minimální míry (nebo nemusí, když je uvažován jako plevel)?
Autor diskuse: Lyam.jr - Profil , 6.9.2012 dravci - nástrahy, návnady
5 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nk-70 - Profil | Út 11.9.2012 9:50:30

Rybovrah 1 >> jojo, koi Japonci jsou jiní..

    Nk-70 - Profil | Út 11.9.2012 9:48:01

    NICKLOTERS >> živého bych ho nenastražoval také, ale mám jich pár v mrazáku....jsou hezcí, ale když se přemnoží a nikdo je už ani nechce, tak co s nimi ???

      NRybovrah 1 - Profil | Po 10.9.2012 21:10:16

      Tyhle dva "slávisty" mám připravené na středu, jen doufám že se na ně nepověsí nějaká kudla. Malinká vadička je že to nejsou karásci ale kapříci, ne koi ale barevná forma kapra. Koi kapra většina vášnivých diskutérů a znalců kromě fotek nikdy v životě neviděla. Max. nějaké "euro-koi" z Izraele.

        NBandog - Profil | So 8.9.2012 19:24:11

        na zubaty dobry......

          NRybovrah 1 - Profil | Čt 6.9.2012 22:13:47

          Karas, tedy i barevná forma žádnou míru nemá. Případná kontrola může řešit pouze původ nástražní ryby(měla by být z daného revíru). Jinak na štiku funguje znamenitě, menší exempláře i na okouna, pokud je někde poblíž a není přecpaná k prasknutí vezme ho. Nepočítej však z nějakými metrovkami, ty už jsou o trochu chytřejší.