Poradíte prútik na zubáče

Zdravím, aký prút by ste mi odporúčili na lov zubáčov, niečo citlivé.
Používam najmä gumenné rybky s jig hlavami od 3g do 8g a voblerov od 4cm do 7cm.
Som ochotný investovať do 200€ ale môžu byť aj lacnejšie.
Dakujem za každú odpoved
Autor diskuse: chamel - Profil , 1.11.2014 dravci - náčiní, doplňky
8 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Npetrikveprik - Profil | St 5.11.2014 13:49:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

afjee >> jestli se mohu tak trochu přidat... tak mě se na lodi také dobře chytá s dlouhým, ale blbě se mi s nim zdolává, což považuji za prioritu, proto do lodi mám krátký.

Jinak s dlouhým dál nahodíš, možná lépe vedeš, ale zase ztrácíš na úkor délky prutu ( a pochopitelně vzdálenosti) i cit. Cit budeš mít vždy lepší s kratší rákoskou než dlouhou.(při stejném materiálu blanku, gramáži...). Podle mě je takový výběr prutu otázka kompromisu a priorit co od toho čekám na úkor čeho. Např. nahodím trochu méně (s kratším), zase cítím každý drb.. ale podle autorova zadání a hmotnosti preferovaných nástrah bych šel skoro do kratšího.. U 3g hlavy ta délka prutu nehraje u náhozu takovou roli - přecejen to není 15g hlava.. Kdyby autor chtěl chytat těžší hlavy, asi by byl vhodnější delší klacek. Chytat chce 3-8g tak podle mě o 50m vzdálenostech nemůže být moc řeč - ano jde s 8g tak nahodit, ale je to přecejen trochu krajní situace... Navíc píše že chce něco citlivé - s kratším prutem mám vždy lepší cit/kontakt jak s delším. (jen můj názor/pocit..)

    NPedro1 - Profil | Po 3.11.2014 16:01:04

    hraji >> Už zase?V přívlači obzvlášť?

    Ve vší úctě k tomu,jaký jsi rybář (plavačkář/feedrař/nevím co ještě) nemám na tyhle teorie náladu.
    Máš pravdu.Všechno jde.Dokonce jde i vláčet s prutem na dírky.

    Akorát jsou věci který jsou vyzkoušený a tak nějak fungují a pak jsou věci,který jsou ve většině případů na hovno.(což je presně případ poradit na základě nadpisu otázky prut 190 cm dlouhý)

    Někdy mi příjdeš jak Bachy.

      NKajman60 - Profil | Ne 2.11.2014 18:38:19

      afjee >> Takhle se baviš i se svojim tatu.., sraču? Když neviš co odpovědět, raději pleskneš take moudra? Řekni mi to u vody...a balet budeš tančit ty. Až dospěješ, se přihlas. Čus.

        Nafjee - Profil | Ne 2.11.2014 17:16:59

        Kajman60 >> Ne, nahazuju nohama.

          Nkkkarlos - Profil | Pá 14.11.2014 20:30:18

          Pedro1 >> Tak tady to máš, za celou vycházku jeden malý drbanec od mini céčka, jinak krásná nula. Ani pořádnej ankr se nepovedl, tak jsem to musel píchnout do lana od mola, abych ti udělal fotku :-)

            Nkkkarlos - Profil | Pá 14.11.2014 8:30:02

            Pedro1 >> čéče nemohu jí najít, tak koukni alespoň sem
            http://www.sportexpruty.cz/sportex-hyperion-219

              Nu.x.a. - Profil | So 8.11.2014 21:59:50

              P!F >> za todle tě na hlásím MM a přijedu ti osobně domluvit do Maďarska..

                Nu.x.a. - Profil | So 8.11.2014 21:46:53

                P!F >> zalez pupavo..

                  Nu.x.a. - Profil | So 8.11.2014 21:39:26

                  P!F >> nepí už tolik čábo.. skoč sám tvůj život má cenu jako ta destinka(takže je bezcenný)

                    Nu.x.a. - Profil | So 8.11.2014 18:16:34

                    Hawk123 >> teď sem koukal na to video je to asi podvod...

                      NZuby - Profil | So 8.11.2014 13:12:20

                      Za tolik peněz bych pořídil raději dva pruty, jeden na woblery a jeden na jiggování. Na jigging můžu vřele doporučit novou sérii od Daiwy TD mode 3 http://www.daiwacormoran.cz/zbozi/team-daiwa-d-m-3-​0-ul-spin-2-25m-0-5-9g_19605.html#!popis

                        NPiskořík - Profil | Pá 7.11.2014 21:47:51

                        nofish >> On by byl klid, kdybys nebyl takovej mistr světa ve většině diskusí......brouk Pytlík MRKu, fakt....:o)

                          Nmazar - Profil | St 5.11.2014 13:56:51

                          Tahle je jedna z nejlepších, zlaté nervy mají někteří kluci tady, fakt, že ano. Pár červených by to asi vyřešilo.

                            NPedro1 - Profil | St 5.11.2014 12:55:30

                            Piskořík >> Tomku,čti pořádně.Ať si každej chytá jak chce a s čím chce.
                            Tohle je otázka kterou si založil nějaký rybář,co potřebuje poradit prut na candáty.Poradit potřebuje asi proto,že neví co koupit.Jakou gramáž,délku,akci,....
                            A pak si tady přečte,že dvoumetrová rákoska bude OK.Tohle mě sere.Mě je fakt jedno že Bachy vláčí s kaprákem,když ho to baví,proč ne.Mě je jedno že si Sergej koupil dvou metr na loď a protože nemá jiný delší,chodí s ním vláčet i ze břehu.Je mi to šumák.

                            Mě jen sere,že se tady dávaj takovýhle přiblblý rady někomu,kdo evidentně vůbec netuší co a jak.Kdyby tušil,nezaložil by tuhle otázku.Je to stejný,jako když budu chtít začít muškařit,řekněme suchou,založím otázku a někdo tam napíše,že sušit se dá i s desetistopým dvouručákem.
                            Ano,jistě to jde také,ale jak?No a já který o tom budu vědět hovno půjdu,koupím tu rákosku a po první vycházce budu nasranej a vyhozený prachy.

                            Jí si myslím že mi jako i rozumíš.

                              NPedro1 - Profil | Út 4.11.2014 21:21:58

                              Tak jsem myslel že už to skončilo a ono ne.Furt se radi blbosti.

                                Npoldeci - Profil | Ne 2.11.2014 11:54:05

                                Valda >> čo tak si ešte raz prečítať zadanie otázky od chamel-a ..pekne pomaly,pomaličky ))

                                  Nvenca1 - Profil | Ne 2.11.2014 11:30:42

                                  Falcon* >> A co je na nich suprového? :-)

                                    Nšeptal - Profil | So 1.11.2014 20:53:02

                                    JBpivosaj >> Na ty 8g hlavy a voby jako prst fakt dobrý tip.

                                    Já bych doporučil Fenwicka Iron Hawk, 2,9m do 20g. Dobře hází, je dostatečně citlivý a má dost síly i na větší rybu.

                                      Nafjee - Profil | So 1.11.2014 20:49:08

                                      flekos >> A proč by ne? S delším prutem vždycky dosáhneš dál a když uvázneš kousek od břehu někde v kamenech, tak to můžeš do protisměru vyklepnout.

                                        Nflekos - Profil | So 1.11.2014 20:46:35

                                        schiwa >> Delka prutu ma vliv na trhat ci netrhat --mhhhh se musim jeste hodne ucit..:-)))