MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

OP Rybářství 2014-2020 16. výzva

21.8.2019 - Ministerstvo zemědělství


Dalších 130 milionů čeká v 16. výzvě

8. října 2019 v 9.00 začíná příjem žádostí v 16. výzvě Operačního programu Rybářství 2014-2020. Konkrétně se jedná o opatření Inovace, Investice do akvakultury, Recirkulační zařízení a průtočné systémy s dočišťováním a Investice do zpracování produktů. V rozpočtu je připraveno 130 milionů korun a žádosti bude možné podávat do 29. října 2019.

V Operačním programu Rybářství 2014-2020 má české produkční rybářství k dispozici zhruba 1 miliardu korun. Dosáhnout na dotace je přitom jednodušší, než by se při prvním pohledu mohlo zdát. Pro žadatele je totiž připraven přehledný rádce, který obsahuje nejen nejčastější chyby žadatelů, ale především návod, jak se jich vyvarovat.

V této výzvě se investice zaměřují na tradiční akvakulturu a intenzivní chovné systémy včetně recirkulačních s cílem zvýšení produkce sladkovodních ryb. Další podpora směřuje do zvyšování podílu zpracovaných ryb a také do uplatňování vědeckých poznatků v podnicích akvakultury.Prvním opatřením z 16. výzvy jsou Inovace. Spadají sem projekty zaměřené na produktové i procesní inovace, posílení rozvoje a také předávání znalostí. V rámci opatření Produktivní investice do akvakultury je možné získat prostředky například na výstavbu, modernizaci nebo odbahnění rybníků s rozlohou menší než 2 hektary. Patří sem také investice do sádek, líhní nebo rybářského vybavení. Třetím vyhlašovaným opatřením jsou Recirkulační zařízení a průtočné systémy s dočišťováním. V něm můžete získat dotace na výstavbu nebo inovace recirkulačních systémů včetně líhní a průtočných systémů s dočišťováním. Čtvrtým opatřením jsou Investice do zpracování produktů. Sem mohou žadatelé zahrnout investice na výstavbu nebo rozšíření zpracoven ryb, stejně jako na vybavení a modernizaci již existujících provozů.Spolu s výše uvedenou výzvou bude možné podávat žádosti i v opatření 2.5. Akvakultura poskytující environmentální služby (vysazování úhoře říčního).

Příjem všech žádostí bude možný pouze elektronicky prostřednictvím Portálu farmáře a ve stanoveném termínu vyhlášeném Ministerstvem zemědělství. Pro 16. výzvu je tento termín od 8. 10. 2019 od 9.00 do 29. 10. 2019 do 18.00. Kompletní pravidla pro žadatele a příjemce jsou již zveřejněna na webu Ministerstva zemědělství ČR.

Více na www.eagri.cz

Autor: Ministerstvo zemědělství

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniChyť a pusť Prut Shipperke Feeder 3,6m 100g - Akční nabídka

Za 1.690
SPECIÁLNÍ NABÍDKA NA NAŠE PRUTY SHIPPERKE FEEDER. Po přihlášení obdržíte 3% a při další objednávce další 3%. V potvrzovacím e-mailu objednávky obdržíte unikátní kód na 3% slevu.Zcela nová řada prutů Shipperke Feeder.

akce, rybareniWFT PRO SALT 4000

Za 2.490
WFT PRO SALT – silový celokovový naviják pro mořský rybolov a k lovu sumců. Do extrémních podmínek pro všechny metody těžkého rybolovu na moři a sladkovodní rybolov.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FIORD - rybářské potřeby FIORD - rybářské potřeby

Jsme největší prezentační e-shop firem AWA-S /dříve AWA-SHIMA/, Carplinq, Catling, Drennan, ESP a Carpprovocations. Zde naleznete kompletní...