MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Operační program Rybářství 2014–2020

5.9.2018 - Ministerstvo zemědělstvíPříjem žádostí 13. výzvy bude zahájen 9. října v 9.00 hodin

Využijte dotace bez háčku! Tradiční podzimní kolo dotací v Operačním programu Rybářství 2014–2020 odstartuje Ministerstvo zemědělství ČR v úterý 9. října 2018, své žádosti o podporu mohou žadatelé předkládat od 9.00 hodin. Projekty 13. výzvy bude možné registrovat 3 týdny a celkem se mezi žadatele rozdělí až 136 milionů korun.

Všechny Žádosti o podporu budou přijímány elektronicky prostřednictvím Portálu farmáře, bez nutnosti osobní účasti žadatele na regionálním odboru Státního zemědělského intervenčního fondu. Nejpozději do 2. října bude rovněž na Portálu farmáře zveřejněna Žádost o podporu žadatelům. Příjem žádostí pro 13. výzvu bude ukončen 30. října 2018 v 17:59 hod.Žádosti o podporu na projekty ve 13. výzvě se týkají opatření Inovace, Produktivní investice do akvakultury, Recirkulační zařízení a průtočné systémy s dočišťováním, Investice do zpracování produktů a Vytváření organizace producentů. Spolu s 13. výzvou proběhne příjem žádostí v opatření Akvakultura poskytující environmentální služby (vysazování úhoře říčního), které bylo vyhlášeno ve druhé výzvě.

Opatření Inovace je zaměřeno na produktové a procesní inovace, posilování rozvoje a předávání znalostí. Podpora je určena podnikům akvakultury nebo veřejnoprávním subjektům jako jsou VŠ a výzkumné organizace, které spolupracují s partnerem projektu. Tím je veřejný nebo soukromý vědecký subjekt (univerzita, VŠ, výzkumný ústav nebo veřejné výzkumné instituce Akademie věd ČR) anebo (v případě žadatele z řad veřejnoprávních subjektů) podnik akvakultury. Na toto opatření je v rámci 13. výzvy určena částka ve výši 10 milionů korun.Opatření Produktivní investice do akvakultury je určeno pro podporu výstavby, odbahnění a modernizace rybníků menších než dva hektary katastrální plochy, na investice do sádek, líhní a rybářského vybavení. Podpora je určena pro podniky a může být poskytnuta fyzické nebo právnické osobě, rybářským svazům a spolkům. Na toto opatření je alokováno celkem 60 milionů korun.

V rámci opatření Recirkulační zařízení a průtočné systémy s dočišťováním můžete využít dotace v celkové výši až 40 milionů korun na investice do recirkulačních zařízení (včetně líhní) a průtočných systémů s dočišťováním. Podpora je určena pro podniky a může být poskytnuta fyzické nebo právnické osobě.Opatření Investice do zpracování produktů zahrnuje investice na výstavbu nových nebo rozšíření, vybavení a modernizaci stávajících zpracoven ryb. Dotace jsou určeny pro mikropodniky, malé a střední podniky nebo zpracovatele ryb. O podporu mohou opět žádat fyzické nebo právnické osoby a celkově bude rozděleno 24 milionů korun.

Záměr Vytváření organizace producentů podporuje aktivity spojené se zakládáním organizací nebo sdružení organizací producentů. O podporu žádá vždy jeden zakládající člen organizace producentů. Na toto opatření je alokováno 1,92 milionů korun.

Úplně znění Pravidel pro jednotlivá opatření je k dispozici na www.eagri.czAutor: Ministerstvo zemědělství

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka!!! GULP! HONEY WORM 3,3 cm

Za 179
Nový Červ HONEY WORM je další skvělou nástrahou na lov pstruhů imitující tučného červa, nebo larvu.

akce, rybareniŠňůra Berkley SpiderWire Dura4 Braid

Spiderwire® Dura 4 je klasická 4 vláknová šňůra s bezkonkurenční hodnotou mezi HI-Tech šňůrami. Velice kvalitní přívlačová šňůra.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...