Odlovení invazního karase mělo vliv na kvalitu vody Lednických rybníků..

Kategorie: Všeobecné

Kvalita vody Lednických rybníků se zlepšila, pomohlo i odlovení invazního karase.
Nezvykle průhledná voda je nyní podle ochránců přírody v národní přírodní rezervaci Lednické rybníky na Břeclavsku. Pomohlo podle nich i úplné odlovení invazního karase stříbřitého. Na svém webu o tom informovala Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK) ČR.

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvalita-vody-lednickych-rybniku-se-zlepsila-pomohlo-i-odloveni-invazniho-karase

Honza7, 5.7.2023

Diskuse k bleskovce

NFliegenmann - Profil | Ne 9.7.2023 15:31:13

Nedaleko mého bydliště je revír MRS (rybník cca 10 ha), kde v minulosti existovala dosti velká obsádka karase stříbřitého. Rybáři si často stěžovali, že při lovu kaprů jim cca ze 75% na nástrahu reagují karasi. Místní spolek tedy přijal opatření, že na revíru bylo povoleno si denně ponechat neomezené množství karase stříbřitého. K regulaci této obsádky přispělo i to, že před několika lety tu v létě došlo ke kyslíkovému deficitu a tím i k částečnému úhynu tohoto druhu. Dnes je tu spíše problémem obrovský počet cejnů a kříženců cejna a plotice.
Ale s tím si určitě poradí tamní dravci, hlavně štiky a sumci.

NKreja - Profil | St 5.7.2023 17:14:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zajímavé je že u nás v okolí se mu moc na rybnících nedaří.Asi to stačí sumci přebrat.Na několika rybnících tak kolem jednoho hektaru jsou spoustu let a dá se říct že pořád na stejném stavu.

NTEZAR - Profil | St 5.7.2023 15:10:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

To že je karas stříbřitý invazní druh,není pochyb.Jen myslím,že u nás ještě není do této skupiny oficiálně zařazen...