MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Jak snížit dopady sucha? Pomohou třeba přehrady a rybníky, říká Josef Stehlík

Kategorie: Všeobecné

Dlouho trvající sucho stále více ohrožuje českou krajinu a zemědělce. Sklidilo se méně zeleniny, některého ovoce a slabší je i úroda pšenice. Na vině je i dlouhá zima.

Sucho ohrožuje úrodu českých zemědělců a znát to bude třeba na sklizeném množství pšenice. Společenstvo pekařů a mlynářů už varovalo, že přijde zdražení pečiva. Jaké jsou současné odhady ztrát zemědělců? „Většinou to není úplně plošné po celé republice. I letos jsou oblasti, kde se sklizeň ukazuje jako průměrná,“ uklidňuje předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík.

Zdroj: https://radiozurnal.rozhlas.cz/jak-snizit-dopady-su​cha-pomohou-treba-prehrady-a-rybniky-rika-josef-ste​hlik-7584830

 

MAXXSKATER - ®, 10.8.2018

Diskuse k bleskovce

N venybit - ® So 11.8.2018 9:47:24
Ale ty postupy jsou dávno známé! Dávno vypracované. Všichni i obyčejným selským rozumem víme co je třeba udělat. Tak proč se o tom pořád žvaní, když se to ví už desetiletí , že to přijde, a ví se, co dělat. Jen prostě nemáme ve vedení lidi, kteří by to pochopili a začali pracovat.
N Bacha - ® Pá 10.8.2018 23:51:50
Byl jsem týden na Šumavě na dovolené a vůbec se nedivím, že je nedostatek vody. Za tu kůrovcovou spoušť, co jsem viděl na železnorudsku, by měl někdo obdržet pořádnou nakládačku.
Na druhou stranu je fakt, abych byl co možná objektivní, že ustupují smrkové monokultury a jsou nahrazovány smíšeným lesem. Je to ale práce pro minimálně jednu generaci. Za kopečkama to mají ošetřené mnohem lépe a i my jsme si to mohli ušetřit, nebýt těžařské lobby.
N Tomáš - Tom - ® Pá 10.8.2018 7:59:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Jedna věc jsou přehrady. Druhá věc je,že díky turbínám a dotované zelené energii jsou neustále poloprázdné a v mnoha případech to není kvůli suchu. Slyšíme stále o zadržování vod v krajině a pak ji vypustíme pro pár nesmyslných kilowat.

[ Vstoupit do diskuse - 3 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRETRO nabídka Flajzar

Opět v nabídce legendární hlásiče Q9-TX, k nim příslušné pohybové čidla a svítilna.

akce, rybareniDaiwa Black Widow Carp 3díl 360cm/3lbs

Za 1.599
Kaprové pruty Daiwa Black Widow jsou založeny na stejné konstrukci blanku, jako jejich velmi úspěšní předchůdci, ale byly navíc přizpůsobeny nejnovějším požadavkům moderních kaprařů na design prutu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Vykradená garáž vPardubicích

Ahoj všem
v srpnu mě byla vykradena garáž v Pardubicích známým feťákem . Přišel jsem o všechny věci na ryby. Nový člun Mirovia Pro Aluminium 330x162x43 cm, ryb. lehátko, sedačka, 3xsumcové...

Nalezené pruty

Ahoj, našel jsem u Labe mezi Kostelcem nad Labem a Mlékojedy rybářské vybavení. Pokud mi majitel pošle své telefonní číslo a správně svou výbavu popíše, vercajk mu dodám. Díky

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
TROPIC LIBEREC TROPIC LIBEREC

Liberec, Dr. M. Horákové 11/76