MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vsetínská Bečva je na šestnácti procentech průměrného průtoku

Kategorie: Všeobecné

Vsetín, Region – Hluboko pod svými průměry jsou v porovnání s dlouhodobými červnovými údaji průtoky vody v řekách na území spravovaném státním podnikem Povodí Moravy.
Zdroj: http://valassky.denik.cz/zpravy_region/vsetinska-be​cva-je-na-sestnacti-procentech-prumerneho-prutoku-2​0160611.html

 

JaMi - ®, 13.6.2016

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® Út 14.6.2016 16:25:58
petrikveprik >> Ahoj, já zrovna slovo vodohospodář nepoužil ve spojitosti s povodím. Tímto termínem jsem měl na mysli lidi, kteří využívají vodu a dokáží s ní opravdu hospodařit. Využití dešťové ( šedé ) vody v domácnostech na splachování a nebo na zahrádkách je celkem běžné na západě od našich hranic. Tohle mají na starosti projektanti nových budov a vodohospodáři, kteří dokáží s touhle surovinou rozumně hospodařit. Nutno je k tomu mít připravené rozvody v nových zástavbách a dokázat šedou vodu lokálně kumulovat v nádržích, pak už nic nebrání tomu šetřit pitnou vodu.
N petrikveprik - ® Út 14.6.2016 15:45:36
Honza7 >> absolutní souhlas! Jen z toho "snad slovo vodohospodář nabere většího významu" mám normálně husí kůži, když si uvědomím co vše (na mé domovské vodě) povodí moravy "vybudovalo" resp. navždy zničilo.
N Heatley - ® Út 14.6.2016 15:35:38
Za vše může Povodí Moravy a zemědělství.Potoky zkrácené a napřímené jako kanály,nedostatek vody v potocích se pak promítně na řece,totálně zdevastovaná vykácená vegetace,která skýtá stín i úkryty pro vodní živočichy,obhozené břehy lomovým balvanem,pořád se mluví o tom jak zadržet vodu v krajině,ale jednotlivé Povodí dělají úplný opak...
N fishmen17a - ® Po 13.6.2016 18:11:45
Bečvu mám hned za plotem a je to dost smutný pohled.Sotva teče,tvoří se v ní řasy a je zelená jak brčál.Prostě jako sopel. Kdysi pršelo a Bečva byla týden kalná a o dva metry větší.Teď prší a nic.Před tím pršelo několik dnů a Bečva byla kalná dva dny.Nyní je opět zase kleslá. Musí jo pryšet,aby se zvedla a průtok zůstal stejný aspoň pár dnů. Stav,výška hladiny,jaká byla před páru lety,to už nebylo jo dlouho. A jak je psáno níže,tak s tím souhlasím. Potůčky zmizely a místo nich kanály.Žádná vláha nic.
N venca1 - ® Po 13.6.2016 17:35:32
JaMi - >> A co že tě tak zajímá Bečva? Jezdíš tam z jižních čech na ryby,..-)))
N Sa(l)micka - ® Po 13.6.2016 17:34:42
Hergot, klidně bych tam ke Vsetínu poslala třetinu toho, co spadlo tu - a ještě padá - kdyby to šlo. Podstav máme než na jednej říčce, vody chvílema až až.
N Honza7 - ® Po 13.6.2016 17:04:36
Bohužel dá se očekávat, že takových letních dnů s nedostatkem vody bude přibývat. Snad i jednotlivá POVODÍ už konečně pochopí, že samotná stavba přehrad nevyřeší nedostatek vody v letních měsících a brání migraci vodních živočichů. Je nutno udržet vodu v místě dopadu a snažit se její odtok zpomalit. Základ je ji udržet už v horách a kopcích, především v těch částech kde půda je dostatečně schopna sorbovat vodu a ukládat ji v podzemí.
Vytváření prahů a návrat vodních toků do původních koryt vodu dokáže zpomalit a tím ji v krajině udržet. Bohužel dost dešťové vody skončí v kanalizační síti a nemá se kde v krajině udržet. Potrubím teče někdy i desítky kilometrů a tato voda pak nutně v krajině musí někde chybět. Snad slovo vodohospodář nabere většího významu a konečně tito lidé budou mít větší váhu v rámci nových staveb, kde by se jejich znalosti měly projevit. Je nutno nápravná opatření realizovat celkem rychle, jinak v našich vodách nebudou mít lososovité ryby šanci přežít letní období.

[ Vstoupit do diskuse - 7 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSkvělá cena zakrmovací loďky Baitliner!

Za 7.999
Tolik oblíbený Baitliner je opět skladem a nyní za skvělou cenu! Potřebujete spolehlivou a přitom levnou loďku? Pak je Baitliner ta správná volba!

akce, rybareniPrologic Bivak Spider Trio Bivvy 1 Man (SLEVA 56%)

Za 2.999
Další bestseller ze stáje Prologic. Luxusní bivak pro jednoho v exkluzivním designu za neuvěřitelných 2 999 Kč. Skvělá volba na kratší výpravy. Kvalita řady Commander zaručuje vysoký standard.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...