MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kvůli pitné vodě pro údolí chtějí spojit dva potoky v Jizerských horách.

Kategorie: Všeobecné

Přehrada v Josefově Dole, která je zdrojem pitné vody pro Liberec, vysychala během loňského horkého léta rekordním tempem. Povodí Labe uvažuje o tom, že do největší nádrže v Jizerských horách přivede v budoucnu vodu z mnohem většího území.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/povodi-labe-chce-svest-vodu​-z-potoku-do-prehrady-josefuv-dul-pl8-/liberec-zpra​vy.aspx?c=A160222_121339_liberec-zpravy_ddt

 

Milan 66 - ®, 24.2.2016

Diskuse k bleskovce

N Chosé 2 - ® St 24.2.2016 9:55:19
No potěš koště, takto zneužívat situace z loňského léta na úkor ChKO Jizerských Hor.. Voda chyběla na celém území našeho státu. Nějak mi v tom článku chybí, jak chtějí dostat pitnou vodu z Josefodolské přehrady za kopec na Frýdlantsko. Josefodolská přehrada má odtok pouze do Kamenice, nebo potom šachtou v omezené míře do Liberce. Bedřichovská přehrada zatím slouží i ke koupání. Zrychlení toku a spojení dvou potoků v naprosto zalesněné oblasti s kameným podložím a neudělat žádné škody? To už se zase myslí dopředu na dotace z Ministerstva Životního prostředí a fondů EU, balíku za projektovou dokumentaci včetně zapojení úspěšně lobující stavební firmy.

Však varovným hlasům s "celoživotní zkušeností" není třeba naslouchat? Viz:
http://liberec.idnes.cz/prehrada-josefuv-dul-hraz-p​ovoden-prutok-sous-voda-jizerske-hory-kamenice-1tx-​/liberec-zpravy.aspx?c=A140613_114644_liberec-zprav​y_ddt

Po nás potopa!!! To se může při vyšší sněhové pokrývce a následným táním s vyššími dešťovými srážkami docela lehce přihodit.
Co je potom horší? Nedostatek vody na Frýdlantsku, nebo nezadržitelná vlna vody údolím řeky Kamenice směřující na Tanvald a do Jizery beroucí lidem příbytky včetně životů!? Velkou vodu s možnými škodami po nepatřičných zásazích na území CHKO nelze vzít zpět!!! Poznámka, kterou měl patrně na mysli i autor článku p. Lubas.

http://cestovani.idnes.cz/vyroci-protrzene-prehrady​-ddf-/po-cesku.aspx?c=A130404_141438_liberec-zpravy​_ddt
N Mikulas - ® St 24.2.2016 9:20:25
Podobný model jako s povodněmi, vystrašte lidi, že je to vypláchne nebo že nebudou mít dost pitné vody a hurá, můžeme znásilnit přírodu, klidně i v CHKO. Ať už betonem nebo jinak. A za pár let to můžeme zas za spoustu peněz "revitalizovat".

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLucky Echolot Wireless Fish Finder FF718Li 2 in 1

Za 3.845
Echolot s barevným displejem za cenu černobílého. Jako jediní v České republice na našem e-shopu.

akce, rybareninově bazárek!

Najdete u nás starší modely navijáků a prutů, navijáky s chybějící náhradní cívkou, navijáky a pruty bez obalu (originální krabice) nebo navijáky a pruty repasované.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské centrum Olomouc Rybářské centrum Olomouc

Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský rybolov - navijáky,...