MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Chataři a rybáři u Trnávky trpí, voda je zelená a silně zapáchá

Kategorie: Všeobecné

Vodní nádrž Trnávka na Pelhřimovsku je vyhledávanou rekreační oblastí, a to nejen v letních měsících. Že by to ale v současnosti byl zrovna „ráj“, to ani omylem. Voda je plná sinic a na její hladině se vyrýsovala podivná zelená struktura. Chataře u Červené Řečice navíc obtěžuje zápachem.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/trnavku-u-cervene-recice-tr​api-sinice-d8c-/jihlava-zpravy.aspx?c=A150930_23080​7_jihlava-zpravy_evs

 

yvana - ®, 2.10.2015

Diskuse k bleskovce

N Mrknato - ® So 3.10.2015 21:01:39
yvana >> No jo, no, co čekat od "pražáků" ?.... ))))))))
N yvana - ® So 3.10.2015 20:57:11
Mrknato >> Já sumce jedině na bolelíz a pelety:-)Kdyby jsi trochu pokročil a začal dělat bolelíz na dravce,dej vědět:-)
Utečenci jsou podle mě někdo jiný,než tady je:-(
N Mrknato - ® So 3.10.2015 20:48:02
yvana >> Nerouhej se, co by potom dělali výrobci bolelís a kapřsamoseků??? )))))) Samoseky a bolelís na sumce? Já teď rozjíždím linku na výrobu bolelísu na oukleje.... čekám balík.... Afgánci, iráčani jedí i oukleje...... Navíc utečenci nebudou potřebovat RL, a ani pvolenku, svaz předběhl dobu, poptávka bude jen po zaručeném bolelísu.
N yvana - ® So 3.10.2015 20:29:51
Mrknato >> Sumec je taky tučný,velký,tím výživný:-)Dobrota se nevyplácí.
N Mrknato - ® So 3.10.2015 20:21:53
Saddám >> K tomu hájení...... lipan se u nás hájil léta a výsledek? Dnes má dokonce míru 40cm stanovenou neuživatelem, bez vyjímky..... a situaci to zlepší??????? To samé platí pro okouna, candáta a ostatní.....
90% členi sedí tam, kde se vysadil kapř a tady žádné hájení nepomůže, naopak.....
N Mrknato - ® So 3.10.2015 20:08:21
yvana >> Kapř je velký, tučný, výživný a proto by se měl pojídat a distribuovat migrantům ze Sýriie a ještě bychom byli za dobráky.......
N Mrknato - ® So 3.10.2015 20:05:56
Saddám >> To, že si myslíš a nejen ty, že rozpočtová politika svazu není předmětem této otázky a mnoha jiných, je zásadní problém společného svazorybolovu. Kdyby, ale to jsou chyby, svaz vysazoval dravé a lososovité ryby, nic by tolik nesmrdělo, a i rybáři by byli spokojenější....... no a vyřešilo by to mnoho otázek a nejen ty.........)))))

Edit: být Trnávka "soukromák", je mi to šumafuk, co tam zapáchá...... a myslím, že i mnoha dalším svazočleni.......
N Saddám - ® So 3.10.2015 13:24:14
Mrknato >> Mno. Rozpočtová politika MO asi není nosným tématem této otázky. Už taky pár let chytám a vnímám to, že zoufalý nedostatek dravých ryb se v posledních letech spíš prohlubuje. Hospodaření uživatelů se nezhoršuje, kvalita vody také ne, tak kde je chyba?Že by byli dravci přeloveni? Zčásti za to může i stárnutí nádrží a absence budování nových, ale povětšinou si myslím, že si dravých ryb naši lovci málo váží.
Jen těch hlášek, že každý okyš skončí na pekáči, co já za rok vyslechnu. A stesků, proč že se tady nesmí na rybičku, a o tom, jak je sumec škodná a žere nám kapř, a že vláčení streamru v dubnu na MP vodě, že není vláčení.....atd., atd.
Je nás prostě moc (rybolovců) a přidal se k nám kdejaký póvl.
Hájil bych. Rozsáhle, dlouhodobě, nekompromisně. Dokud by se stav nezlepšil.
N yvana - ® So 3.10.2015 12:54:36
Mrknato >> Kapř a hlavně velký je trend a ten se musí vylehávat,jinak se nepočítá:-))
N Mrknato - ® So 3.10.2015 11:24:48
Saddám >> Ahoj, nic proti, ale za situace, kdy cca 65% MO ve Vč.ÚS má své soukromáky (bývalé RMV) kam směřují rozpočty MO, se jen naivka může podivovat nad stavem okounů, candátů a lososoidů.......
Netřeba chodit daleko. Naše MO nemá sice soukromáky, zato má ale rozpočet cca 5 mega. (což je cca 1/3 toho, za co vysazuje celý Vč.ÚS) Co z tohoto rozpočtu jde do společných, územních revírů???? Je to rozpočet pro rozpočet na sanování zcela jiných cílů, než je společný rybolov, bohužel.
N Saddám - ® So 3.10.2015 11:12:37
Mrknato >> Copak, že jenom chtějí hodně kapř. Ať si je mají, je to průmyslově a v přebytku chovaná ryba, proč jim je nenasypat, ať si je chytnou a snědí. Navíc větší kapr je bentofág, tak toho zooplanktonu tolik nezlikviduje. Průser je spíš trend ,,: pusť každého kapře a sněz každého okouna a candáta". To jsou ty ryby, které se špatně nahrazují.
N Mrknato - ® Pá 2.10.2015 22:54:48
yvana - >> http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/co-pisi-jini/dra​ve-ryby-cisti-prehradu-od-sinic

Rybáři jsou prasata a chtějí kapř. Hodně kapř. Velkejch kapř...... Tak maj, co si zaslouží......

[ Vstoupit do diskuse - 12 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGaby polštář Kapr šupináč 65cm

Za 399
Rybářský polštář z naší nabídky je vyroben z hebkých a měkkých materiálů, a proto je velice příjemný na dotek. Polštář je vyrobený výhradně z polyesterových anti alergických materiálů.

akce, rybareniAkce na bundy a vesty Fox Rage Puffa

Za 1.100
Bunda Puffa Sheild Jacket poskytuje výjímečné teplo při lovu v chladnějších dnech. Tento stylový oděv představuje vynikající ochranu před živly, především díky lemu po celé délce zipu i s ochranou brady a se dvěma stahovacími gumičkami, které zabraňují průniku větru.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Cadoxfishing - RCM Mošnov Cadoxfishing - RCM Mošnov

Mošnov u Ostravy, Obchodně podnikatelský areál Mošnov č.p. 317/60