MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Úklid v okolí řek? Majitele někdy nahrazují dobrovolníci

Kategorie: Všeobecné

Plzeň – Povodí Vltavy neudržuje Hracholusky, bolevecké rybníky uklízí městská organizace.

Den co den obcházejí brigádníci a zaměstnanci Správy veřejného statku plzeňské rybníky s pytli na odpadky, aby po turistech uklidili nepořádek na březích a v jejich okolí. Naopak Povodí Vltavy, které spravuje Hracholuskou přehradu, cílené čištění břehů neprovádí.

Břehy řeky Radbuzy v dvoukilometrovém úseku od mostu Milénia k Doudlevecké lávce letos na jaře uklízeli dobrovolníci z Nové Akropolis a skupiny pro aktivní ekologii GEA.

Velké množství odpadků denně seberou uklízecí čety Správy veřejného statku města Plzně v okolí rybníků bolevecké soustavy.

Celý článek zde: http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/uklid-v-okol​i-rek-majitele-nekdy-nahrazuji-dobrovolnici-2015080​6.html

 

foxxx - ®, 7.8.2015

Diskuse k bleskovce

N tuzemak - ® Pá 7.8.2015 7:59:12
Honza7 >> šak STB tu stále funguje,proč bys to zařizoval,koukni na nějakou demonstracu,Estébáků v civilu je tam vidět hafo.-)))
N Honza7 - ® Pá 7.8.2015 7:06:08
Určitě je tohle chvalihodný počin, ale všichni cítíme, že tohle není řešení. Nevidím smysl uklízet po někom, kdo nechápe pravidla slušného chování. Tento stát vynakládá na takové lidi obrovské částky každým rokem, místo toho aby se vynaložily na podstatně smyslplnější záležitosti.
Řešení vidím ve dvou variantách :
1) zvýšit pokuty i na 50 000Kč a zamotivovat občany částkou, které tyhle lidi zdokumentují a nahlásí
2) na každé zboží zavést obalné, které zvýší cenu zboží, poněvadž nejsme schopni obaly plnit odpodkové koše a tím by se hradila skupina lidí co provádí úklid.

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox křesla Warrior různé druhy | SLEVA 35%

Za 1.299
luxusní křesla s anatomicky tvarovaným opěradlem a dobře polstrovaným polštářem pro vyšší komfort a kvalitní posezení u vody. Nyní 3 různé varianty se slevou až 35 %.

akce, rybareniAkce na bundy a vesty Fox Rage Puffa

Za 1.100
Bunda Puffa Sheild Jacket poskytuje výjímečné teplo při lovu v chladnějších dnech. Tento stylový oděv představuje vynikající ochranu před živly, především díky lemu po celé délce zipu i s ochranou brady a se dvěma stahovacími gumičkami, které zabraňují průniku větru.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Milo Brno Milo Brno

Brno, Zvonařka 5