MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Chalupu, co má kola, pryč nikdo nedostane. Karavanisté obestavěli přehradu

Kategorie: Všeobecné

Za několik let karavanisté u novomlýnských nádrží obestavěli své pojízdné příbytky různými stríškami a přístavky. V okolí postavili udírny, ohniště i toalety. Parádu novomlýnským nádržím nedělají. Zákony ale vodohospodářům nedávají příliš možností, jak se nevítaných kolonizátorů břehů zbavit.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/karavaniste-obestavili-novomly​nske-nadrze-fez-/brno-zpravy.aspx?c=A150722_2178988​_brno-zpravy_vh

 

yvana - ®, 24.7.2015

Diskuse k bleskovce

N Jarda Š. - ® So 25.7.2015 12:44:35
Martin M. >> Dle mého jde o to, že si Povodí tento problém nechalo "přerůst přes hlavu" a teď nemá dost peněz ani sil na řešení.
N tuzemak - ® So 25.7.2015 12:32:25
Martin M. >> včil jde o to,jak ta smlouva byla sepsaná,ale pokud skončí nájem,měl by dotyčný dát pozemek do původního stavu,natož pokud si tam něco postavil,podle některých fotek bych se za to styděl,bez tvýho svolení,nakonec za svoje peníze uklidit jeho zříceninu mě přijde jedinný řešení,pokud nejní z jeho vůle to dát do původního stavu,a potom soudně vymáhat uklizení.Vím,píše se mě to jednoduše,ale pořád vtomto problému vidím háček,spíše pořádný hák,když stím povodí nemůže nic udělat.....Pak mě napadá ještě jedna možnost,za nějakou úplatu úředníkům,ti dotyční získaly pozemky,nájem,na dlouhou dobu,a bez toho,aby se museli ptát pronajímatele co si tam můžou,či nemůžou postavit...
N Martin M. - ® So 25.7.2015 12:25:09
tuzemak >> udajne je to jak pises - je to cizi majetek na tvem pozemku - muzes majitele vyzvat k odklizeni, ale nemuzes to sam odklidit. Nejsem pravnik, ani si to presne nepamatuji, ale tak nejak si to vybavuji.
N tuzemak - ® So 25.7.2015 11:14:07
Martin M. >> to jako když pronajmeš kus zahrady,dotyčný si tam udělá nějaký obydlí,pronájem skončí,a ty se budeš koukat na tu rezavou hromadu plechu a budeš jásat radostí?řešení by bylo,dát taků cifru za pronájem,že ti dotyční rychle zpakují i tu hromadu šrotu...
N Martin M. - ® So 25.7.2015 11:06:47
kakr >> jsou to pozemky Povodi Moravy, vetsinou jiz po skonceni pronajimaci doby soukromnikum, presto je to problem.
N Martin M. - ® So 25.7.2015 11:05:37
Bavil jsem se o tom primo s reditelm Povodi Moravy, ktery je sam rybar a velmi by chtel tyhle hruzy od jezer dostat pryc - ale nema legalni moznost toho dosahnout. Nebo na to zatim neprisel a ceka, ze mu treba nekdo chytrejsi poradi. Ono je neco jineho, kdyz si ma soukroma osoba poradit s jednou maringotkou (ono to shorelo, asi blesk nebo co) a neco jineho, kdyz si ma pravnicka osoba poradit s tim stejnym problemem v mnohem vetsim rozsahu.
N kakr - ® So 25.7.2015 11:04:24
Problém je v tom, že různé karavany, maringotky a buňky včetně příslušenství stojí na soukromých pozemcích.
Do krajiny zapadají skutečně dokonale:-))
N tuzemak - ® So 25.7.2015 10:56:11
Jarda Š. >> no vidíš,řešit se to dá,tak proč ty fundovaný místa tvrdí,že to nejde?Dřív když si chtěl postavit barák,musel trochu vypadat,aby to vtý lokalitě nevypadalo jako pěst na oko,aby to trochu zapadlo do daný lokality,že by ty burdy co tam stojí zapadly do tý krajiny?
N Jarda Š. - ® So 25.7.2015 10:40:19
tuzemak >> Záleží na tom, jestli pozemek patří Povodí. Pokud ano, pak černé stavby může odstranit svépomocí (podle nyní platného Občanského zákoníku jsou takové staly vlastnictvím vlastníka pozemku.) Zaparkování karavanu na cizím pozemku bez souhlasu vlastníka je neoprávněným užíváním cizí věci a měly by to řešit Policie ČR a příslušný obední úřad jako přestupek proti majetku.
N tuzemak - ® So 25.7.2015 9:56:03
ha ha prý to nejde,spíš je to vše o penězích.....
N R7 - ® So 25.7.2015 9:14:47
To co se děje u novomlýnských nádrží se nedá slušně komentovat. Zdevastovaný kus krásné přírody všude bordel a ve vodě jen málo ryb které den co den putují do přistavených udíren. DĚKUJEME!!!

[ Vstoupit do diskuse - 11 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky s volnoběžnou brzdou 1+1 ZDARMA!

Navijáky značky Giants Fishing ve speciální akci 1+1 ZDARMA! Akce platí do vyprdání zásob. Ihned k odběru!


akce, rybareniSensas 3000 Dark Salty Bremes (cejn-černý-slaný) 1kg

Za 129
Nové slané černé krmení obohacené o směs minerálních solí. Slané krmení je vhodné zejména do velmi studené vody (zima) a nebo do velmi teplé vody (léto). Sůl podporuje atraktivitu krmení i při takovýchto teplotních výkyvech.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Mořský Rybolov Mořský Rybolov

Mořský rybolov na kanárských ostrovech. Spojte letní dovolenou s lovem MARLINU, obřích tuňáků a rejnoků! Sezóna po celý rok. Ryby až 500kg!...