MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

V Německu řádí přerostlí sumci, žerou labutě a chovají se jako kanibalové

Kategorie: Všeobecné

Němečtí rybáři bijí na poplach. V místních vodách totiž žijí sumci, kteří dosahují gigantických rozměrů. Jsou to nebezpeční predátoři, jejichž útoky se nápadně množí. Likvidují nejen populace ostatních ryb, ale nepohrdnou ani labutěmi nebo příslušníky vlastního druhu.

Útoky obřích sumců jsou hrozivé a nepříjemné. V bezpečí před nimi nejsou ani kachny nebo labutě, jak v sobotu uvedl deník Die Welt. Rybáři z Horního Bavorska prý viděli, jak jeden 2,5metrový exemplář z řeky Isen sežral mladou labuť, kterou si stáhl pod hladinu.

Odkaz: http://www.novinky.cz/koktejl/278359-v-nemecku-radi​-prerostli-sumci-zerou-labute-a-chovaji-se-jako-kan​ibalove.html

 

foxxx - ®, 11.9.2012

Diskuse k bleskovce

N Dawemaster - ® Út 11.9.2012 20:12:27
šmudla007 >> Mimochodem,kdybych tak velkého sumce chytil a ty bys byl u vody,tak ti ho klidně dám a to s radostí,jen se mi prostě nechce tak velkého tvora zabíjet osobně.Kdybys ho zabil,vyudil a přinesl mi ho tak si ho klidně dám,nejsem nějaký CHaP fanatik,který odsuzuje lidi co si vezmou rybu. Mne je to jedno a když tu rybu zabíjí někdo cizí tak mi to líto není. Je to každého věc,přesně jak jsi řekl ale jinak to raději pustím...navíc ani nevím,jak bych to na kole vezl domu,kdybych něco takového vytáhnul.. :DD
N Dawemaster - ® Út 11.9.2012 20:09:12
šmudla007 >> Chápu tvoje argumenty ale já prostě velkou rybu zabít nechci ačkoliv když existuje 100 dobrých argumentů,proč to udělat ale já prostě nechci...mám svůj názor a budu si za ním stát a nebudu zabíjet velké sumce jen proto,že to někdo druhý považuje za dobré...takže asi tak. Neber to zle. Každý člověk má na věc svůj názor. Jsme živé bytosti a ne roboti naprogramovaní na stejné myšlení a úkony. Rozhodně neodsuzuji lidi,kteří tak velkou rybu zabijí,mne je to šumák co si s ním kdo udělá. Sumce 120 bych "killnul" klidně hned ale sumce 230 bych asi zabít nechtěl už jen z úcty k jeho rozměrům..
N šmudla007 - ® Út 11.9.2012 20:01:24
Dawemaster >> Kdybys mi ho u vody daroval, tak já bych to určitě psychicky zvládnul (jako to velké zvíře humanitárně "kilnout"). Rybáři tvrdí že velké ryby se nedají jíst,
a) protože to neumí připravit. Na každou rybu existuje chutný a vhodný recept(i více receptů)
b) přejou si aby jiný rybář tu rybu pustil(jako že se to nedá "žrát" aby ji mohli chytit a sežrat sami osobně
c) ryby nejí
d) není rozhodně nutné opravdu každou rybu zabít, pokud ji vzít nechceš a podmínky rybolovu pustit rybu nezakazují. Je to rozhodnutí lovce do kterého by se nemělo kecat a je třeba ho respektovat, ať již ryba dopadla ve vodě nebo jinde.
Puštěním velké ryby(zveřejněným) se prokáže častokrát revíru větší škoda, že lepší držet jazyk za zuby a mlžit, pokud je teda potřeba pochlubit se silnější než lovec.
N Dawemaster - ® Út 11.9.2012 19:49:13
šmudla007 >> Jen ještě dodám...musíš dělat rozdíly v tom co vím a v tom jak to cítím :). Vím že zabít přerostlého sumce moc škoda není a rybníku se tím uleví ale já prostě nechci zabíjet tak velké zvíře a to že ho nechci zabít ještě neznamená že jsem nechodil do kroužku.. :)
N Dawemaster - ® Út 11.9.2012 19:45:29
šmudla007 >> Do rybářského kroužku jsem chodil a velmi rád :). Je to už sice hodně dávno a od té doby člověk lecjaké detaily zapomene ale tohle vím, že velký sumec nadělá víc škody.Na to ostatně nepotřebuji chodit do kroužku,to dojde selským rozumem každému trošičku chápavému,že 80 kg ryba toho sežere asi víc než 15 kg ryba...,jen je mě prostě líto zabít nějakého starého fousáče a navíc takový veliký už ani není k jídlu tak dobrý,je to až příliš tučné.Sice jsem tak velkého osobně nechytil ale měl jsem tu čest to párkrát ochutnat... Mne by stačil klidně nějaký menší kousek,zatím nějak netoužím ulovit tak velikou rybu...
N šmudla007 - ® Út 11.9.2012 19:33:46
Dawemaster >> Á tady někdo nechodil do rybářského kroužku. Kdybys tam chodil tak bys věděl, že je lepší zabít jednoho dvoumetrového sumce než deset metrovek.
Trofejní přerostlá ryba je v revíru úplně k ničemu, čili žádná škoda jejím vyuzením nevznikne. Když "sem tam" vyudíš všecky metrovky tak žádnej dvoumetrovej sumec už nikdy nebude(I ten dvoumetrovej prostě měl někdy metr).
Radši kachny a labutě než přerostlý sumce. Sumec stejně jednou chcípne tak ať je k něčemu aspoň užitečnej(do udírny).
N TWIN 69 - ® Út 11.9.2012 19:04:04
Dawemaster >> No to je určitě škoda,ale znáš místní odborníky.udělat ze sebe chlapa v hospodě je k nezaplacení.někdy se mě z nich chce zvracet,jenže není možnost to změnit.podle zákona nic neporušili a nějaká úcta k rybě je pro ně nic.jenže to nemá ani cenu o tom diskutovat.furt to stejný dokola.
N Dawemaster - ® Út 11.9.2012 18:57:47
TWIN 69 >> :DD ode mě jim toho až tolik nehrozí,to jsem napsal spíš jen tak jako takový malý vtípek.. :). Sumce jsem ještě nechytil a ani se zatím nechystám na jejich lov specializovat...nějakého bych si ale zkusit chytit chtěl. Na příští sezonu mám v plánu pořídit si nějaký silnější vercajk a jít to zkusit. Neříkám že bych sem tam nějakého nesežral :D ale stačil by mi akorát tak nějaký takový metrový na grill nebo do trouby. Ryby mám rád a sem tam si nějakou vezmu,netvrdím že ne ale to je jen občas...nebo když třeba slíbím tchýni kapra,tak jí jednoho vezmu...,dvoumetrového profesora už by mi bylo líto zmasit,mám úctu k velkým starším rybám,když už dokázaly tak dlouho přežít ten obrovský tlak rybářů, tak je škoda ho zabíjet na sklonku života,chudáka starýho....
N Poušťák - ® Út 11.9.2012 18:51:44
Jste fakt jako prdlí,bo se smějete seriózním zprávám.Příště se na vás vykašle a nic vám neřekne a vy se půjdete vykoupat a on vás sní.
N TWIN 69 - ® Út 11.9.2012 18:50:52
Dawemaster >> A mají to spočítaný.To zase budou v OBI vyprodaný udírny.
N Dawemaster - ® Út 11.9.2012 18:48:50
TWIN 69 >> No jen ať si sem připlavou,budu tady na ně na Ohři u Sokolova čekat.... :D.
N TWIN 69 - ® Út 11.9.2012 18:46:26
Dawemaster >> No vidíš jaká sranda je s těma kachnama.A včíl je němečtí sumci baští.Až tam nebudou,tak se sumci přesunou sem k nám.A budou baštit české kachny.
N TWIN 69 - ® Út 11.9.2012 18:44:56
Pvl >> Byla to dobrá groteska.Výrazy kolegy radši publikovat nebudu.Slovenský jazyk je na nadávky velmi originální.
N Dawemaster - ® Út 11.9.2012 18:44:19
TWIN 69 >> Jj ještě když jsem byl kluk tak jsme s tátou jednu kachnu vytáhli...chytal v mělčině na kus chleba a kachna zahlédla chleba pod vodou a potopila se pro něj...naneštěstí jsme si toho nevšimli a kachna stihla chleba polknout i s háčkem...souboj byl docela legrace. Nechala se na vlasci táhnout jak na vodních lyžích :)). Háček měla naštěstí jen v zobáku takže to přežila...ale kravál u toho dělala že se seběhl celý rybník co se děje.. :D
N Pvl - ® Út 11.9.2012 18:43:51
Dawemaster >> Kachny by se "chytaly za hlavu " :o§)
N Pvl - ® Út 11.9.2012 18:43:06
TWIN 69 >> "Vůbec jsme se mu nesmáli. " Tomu věřím .

[ Vstoupit do diskuse - 66 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka 2017 Chyť a pusť Krmítková směs 3kg

Za 149
Dodáme do 24 hodin a pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%. Vyrábí se v příchutích: Orlická mušle, scopex, vanilka, černý halibut, jahoda

akce, rybareniPrut Challenger Specimen 6m, 80-150g

Za 2.899
Teleskopický prut na položenou v délce 6 metrů, který se dobře hodí pro lov na mrtvou rybku nebo na větší nástrahy.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Hradecká 816