Nebruslete tady!!! Plašíte nám ryby
Kategorie: VšeobecnéPodbořany - Rybáři v Podbořanech na dvou místech posypali led pískem kvůli dost neobvyklému důvodu: aby na něm nemohli lidé bruslit. Bruslaři prý ruší v mělkých rybnících ryby, které tak nemohou řádně zimovat.
http://zatecky.denik.cz/zpravy_region/rybari-podborany-brusleni-20120217.html
Diskuse k bleskovce
Nvalcha186 - Profil | Po 20.2.2012 17:59:32
Existuje oprávnění k nakládání s vodami a provozně manipulační řád. Já mám s. vodu a za 1. mám vodu k manipulaci na malé vodní dílo a za 2. k chovuý ryb. Každý rybník má stanoveno k jakému účelu slouží. Myslím, že by páni úředníci nevydali souhlas k bruslení a to z důvodu zajištění bezpečnosti. Tuto povinnost by měl pak majitel, nájemce vody.
NPepé - Vsetín - Profil | Po 20.2.2012 11:35:36
Nrover - Profil | Po 20.2.2012 11:13:10
NVenca888 - Profil | Po 20.2.2012 10:58:31
NHrášek - Profil | Ne 19.2.2012 16:27:55
N: vydrák - Profil | Ne 19.2.2012 16:17:08
Je zajímavé,ačkoliv se tam bruslí vod jakživa,ryby na přezimování nevyhledávaj nejhlubší místo u hráze.
NSven - Profil | Ne 19.2.2012 16:11:28
Odjakživa se na návesních a venkovských rybnících bruslilo a úhyn byl minimální. Souhlas.
Jenže tenkrát v rybníčcích přezimovalo pár karasů a dnes jsou ty rybníky přecpané kapry.
Karas narozdíl od kapra vydrží skoro všechno, tedy i minimum, dokonce i krátkodobou absenci kyslíku, dokonce jsou známy případy oživnutí po zamrznutí v ledu.
Stačí, když se kapři v mělké vodě pod ledem zvednou, zakalí si vodu a je vymalováno.
Nnofish - Profil | Ne 19.2.2012 16:08:43
Nnofish - Profil | Ne 19.2.2012 16:07:16
Jinak jako perlička. Zažil jsem, že i přes označené prohlubně lidi chodili, když byl led zapadaný sněhem. Lezli na rybník okolo díry od rozmrazovače, i když tam je ten led o poznání slabší. Podle mě není nic dvného na tom když někdo v zájmu bezpečnosti a klidu pro ryby, zakáže vstup na led.
N: vydrák - Profil | Ne 19.2.2012 16:02:21
Ale odjakživa se na vsích bruslilo na rybnících a to v mnohem větší míře než dnes.Venkovské rybníky nebyli tak hluboké jako jsem rybníky dnešní - nově postavené. Většinou se jednalo o rybník na potoce.
U nás ve vsi nepomatuji,že by na některém z rybníku z důvodu bruslení došlo k úhynu ryb.Ano,jednou došlo k velikému úhynu ryb,ale bylo to vlivem rychlého oteplení,kdy se ryby zvedli a přimrzli k ledu.
Ber to jen jako názor.
NHrášek - Profil | Ne 19.2.2012 15:59:32
NHrášek - Profil | Ne 19.2.2012 15:54:35
NSven - Profil | Ne 19.2.2012 15:54:25
Jakým textem, není v článku uvedeno.
Lze se ale logicky domnívat, že v něm byl formulován nějaký zákaz.
A ten veřejnost nehodlala, jak je ostatně v našich končinách zvykem, respektovat.
Proto rybáři přistoupili k tomu, k čemu přistoupili.
Osobně to schvaluji. Ryby které v zimě nepřijímají potravu, potřebují na zimování klid.
Každé zvednutí je bezpochyby ruší a vysiluje a zmenšuje jejich šanci na přežití.
Pokud dětičky touží po bruslení, nechť jejich tatíci zvednou laskavě pozadí, vyhrnou kus plácku, polijí vodou a led jim vytvoří.
NHrášek - Profil | Ne 19.2.2012 15:39:52
NSven - Profil | Ne 19.2.2012 15:30:46
......„Problém obou zmíněných rybníků je, že jsou mělké. Hlubanský má asi jen metr a bruslení na ledě ryby při zimování plaší. A protože informační cedule nikdo nerespektuje, přikročili jsme k tomuto kroku. ,,
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
PEPA cestovní kancelář s.r.o.
Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina,...











