MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Ze zasedání Republikové rady ČRS (listopad 2011)

Kategorie: Všeobecné

Republiková rada ČRS se sešla na svém pravidelném zasedání 3. listopadu 2011 a hlavním projednávaným tématem byl hodnotící přehled o sportovní činnosti a práci s mládeží v letošním roce.

Rada ČRS dále vyslechla informaci hospodáře Ing. Lička o zarybnění revírů, které má svěřeny do obhospodařování (mimopstruhové ÚN Orlík, ÚN Trnávka, Veslařský kanál Račice a pstruhová Morava 24). Stanovené zarybňovací plány budou splněny, obtížnější je pouze získat dostatek násady dravých ryb, zejména candáta. Zajištění dravých ryb je přitom prioritní záležitostí a právě k jejich vysazení by měly sloužit zvýšené finanční limity pro zarybnění ÚN Orlík a Trnávka schválené Radou ČRS na jejím říjnovém zasedání.

Místopředseda Rady ČRS a předseda Severočeského ÚS ČRS Ing. Urych informoval o letošním vysazení plůdku lososa do přítoků Labe. O tom, že repatriace lososa má hmatatelné výsledky svědčí i zaznamenaní dospělí lososi na trdlištích – jeden pár byl odloven, úspěšně vytřen a získané jikry jsou nyní inkubovány v líhni.

Člen Rady a hospodář Západočeského ÚS ČRS podal informaci o vysazení první dodávky pstruha obecného do řeky Střely, jako výsledku společné aktivity organizace Sladkovodní giganti o.s. Jakuba Vágnera, firmy Veolia Voda a nadačního fondu Veolia. Vysazování pstruhů do Střely (nad stanovený zarybňovací plán) má pokračovat i v dalších 5 letech. Bylo vysazeno prvních 100 kg, následovat by mělo ještě letos 2000 kg s opakováním v následujících letech.

Bližší info zde: http://www.rybsvaz.cz/?page=reportaze%2Freportaze&l​ang=cz&fromIDS=

 

foxxx - ®, 9.11.2011

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Zemřel Josef Janošík

Za nás vsetínské si dovoluji oznámit, že nás ve věku 70 let opustil dlouholetý porybný, který nás, co by pytlačící děcka, často a vytrvale odháněl od vody.

S postupem doby se tento...

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Swinger Micro Hanger Kit (SLEVA 57%)

Za 259
Swinger od firmy Prologic má v sadě pět výměných tělíček různé barvy (bílou, modrou, černou, červenou a žlutou). Takže si každý rybář může zvolit svou oblíbenou a nebo si barvy měnit dle své nálady.


akce, rybareniVýprodej praků FOX!

Za 399
Výprodej perfektně zpracovaných praků Fox s krytem rukojeti. Dostupný ve třech verzích.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Praha 3,130 00, Řipská 23