MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Něžný dobrodruh Jakub Vágner v cyklu Rybí legendy na ČT1

Kategorie: Všeobecné

Proslulý český rybář Jakub Vágner objevuje a loví v různých koutech světa vzácné obří ryby. První díl nového dokumentárního cyklu České televize nejen o rybách, ale i o životě v exotické divočině Rybí legendy Jakuba Vágnera uvádí Jednička ve středu 19. října od 20:55 hodin.

Amazonie, Mongolsko, Kongo – to jsou jen některé zastávky dobrodružné expedice držitele světových rekordů v lovu ryb Jakuba Vágnera. Rybí legendy divákům ukážou ty nejpozoruhodnější sladkovodní giganty světa, ale také nezkrotnou přírodu a nástrahy života mimo civilizaci.

„Na expedicích mapujeme nejenom rybu, což je spíše taková třešnička na dortu, ale především to, co všechno musíme zažít, abychom se tam dostali a přežili. Mapujeme i třeba minoritní kmeny,“ konstatuje Jakub Vágner. Prozatím je hotových osm dílů, v průběhu příštího roku budou následovat další dva. „My jsme si řekli, když má Česká republika takového jedinečného rybáře, tak by byla škoda, aby spolupracoval jenom se zahraničními televizemi,“ podotkla Alena Müllerová, šéfdramaturgyně vývoje programu ČT.

Jakub Vágner, dobrodruh, extrémní cestovatel a rybář je držitelem mnoha světových rekordů a všeobecně uznávaným odborníkem na lov rybích gigantů. Vyráží na nebezpečné expedice do exotických krajů naší planety, aby posunul hranice rybolovu na další úroveň. Bude lovit ryby, které jsou často více přízrakem a legendou. Zapomeňte na turistické destinace, zapomeňte na moderní civilizaci.


První expedice nás zavede do zeleného pekla, nitra amazonského deštného pralesa, domova amazonských indiánů a jedné z největších sladkovodních ryb světa, Arapaimy Gigas. Tato výprava není tedy žádná exotická dovolená, ale strastiplná expedice, náročná na psychiku, fyzickou sílu, rybářskou dovednost, ale i schopnost sžít se s místními obyvateli. Vede až do pravěku, do času, kdy na naší zemi žili dinosauři. Bájná Arapaima dobu dinosaurů přežila. Podaří se Jakubovi ulovit tuto rybu, aby ji prostřednictvím televizní kamery ukázal divákům, a pak ji vrátil zpátky do jejího domova?

www.ceskatelevize.cz/program

Ladislav Šticha, tiskový mluvčí ČT

 

Martin M. - ®, 18.10.2011

Diskuse k bleskovce

N vokounek - ® Út 29.5.2012 11:05:43
a čeho tím dosáhnete? ;) jasné že je to teátr ale napriek tomu je šikovný že sa dokázal presadiť a to že sa stal detským hrdinom a pritiahol mládež k vode je podla mňa obdivuhodné. treba vidieť že všetci čo robia tieto seriály o love nebezpečných rýb idú podla rovnakého scenára tak prečo by mal byť pápezkejší ako pápež??
N PYTLAKS - ® Út 29.5.2012 10:52:03
o něm je to jak o červené pančošce aneb jak krteček ke kalhotkám přišel,ti co jsou slepí a chtějí zůstat slepí,tak zůstanou a budou tvrdošíjně bránit svůj idol a žvanit cosi o závisti,jiní prozřeli a mají svůj názor na jeho konání
N Specialista - ® Út 29.5.2012 7:51:15
Musím zde podotknout jednu, pro mě vtipnou, záležitost. Již promluvilo hodně očitých svědků, existují fotografie s jasně lživými informacemi, spousta rádobyrekordů jsou opět jen lži, neboť internet je plný důkazů o chycených větších rybách toho kterého druhu, atp. Zkrátka o opravdovosti některých Vágnerových úlovků může být přesvědčený už jen opravdu ''hluchý a slepý''. Rovněž některé tiskoviny odhalují, jakým způsobem pan Vágner ke slávě přišel....
Mě ovšem v nedávné době pobavila skutečnost spojení tohoto (pro mě netalentovaného) klauna s finančním ústavem ČSOB. Minulý týden jsem byl na procházce a chtěl jsem do tohoto ústavu vložit na účet malý finanční obnos třetí osobě. Jednalo se o nákup v retrobazaru. U přepážky požadovali můj OP nebo ŘP. Při vkladu 200,-Kč!! Když jsem řekl, že u sebe doklady nemám a že je to první banka, kde provádějí lustraci při takto malých vkladech, odvolali se na příslušné zákony a paragrafy a na cedulku vedle pokladny, kde jsou čísla zákonů a paragrafů opsána. Ovšem ve znění těchto zákonů je jasně stanovena suma, od které banky musí totožnost ověřovat. Tato částka byla v nedávné době snížena z 15.000,- Eur na 1.000,- Eur nebo ekvivalent v jiné měně.
Čili ČSOB dle mého názoru uvádí lidi v omyl, odvolává se na zákony, podle kterých ovšem nepostupuje, čili jedná protiprávně. Přeju tomuto ústavu hodně štěstí při sběru dat o občanech ČR a s pořekadlem Vrána k Vráně sedá..... konstatuji, že spojení ČSOB a Vágner je opravdu zábavné a nikdo nezůstává pozadu.
N nofish - ® Út 29.5.2012 7:07:19
jirkazez >> Jsi najivní, že prý cenzura na mrku neexistuje :-D Víc si všímej co se děje :-)
N Anýzový dědek - ® Út 29.5.2012 6:56:15
Martin M. >> Tak já nejsem žádná mediální star jako on a ni po tom netoužím. Je to jak v bulvárním tisku. J.V. si někde prdne a na Mrku je z toho div ne světová válka.
Vždyť mu tím zvedá Mrk jeho popularitu- neb každá zpráva, byť negativní zvyšuje jeho popularitu, protože je vidět.
O ostatním pomlčím...o))
N vokounek - ® Út 29.5.2012 0:08:25
vikikaca >> v dobe keď to sem MM dal chodil seriál na ČT1 a osobne som bol rád že ten odkaz tu je lebo na ČT1 mi z niakeho dôvodu nefungoval zvuk tak som to kukal na nete. takže asi tak. je fajn že to mal zapotreby ;)
N rover - ® Út 29.5.2012 0:06:28
vikikaca >> Vystřelil jsi do tmy, ...s poznámkou souhlasím.
N vikikaca - ® Út 29.5.2012 0:04:10
rover >> no coment, sto lidí sto chutí.
N rover - ® Út 29.5.2012 0:01:41
vikikaca >> Nejsem si jist, jestli přesně víš, co píšeš. Vlastně ani jako invektivu vůči Martinovi to pro "znalé" nelze jednoznačně považovat ... ?
Někdy je potřeba zapojit i rozum ...
N jirkazez - ® Po 28.5.2012 23:58:34
vikikaca >> Přesně jsi na to kápnul, vůbec by se mi nelíbilo, kdyby tu šéfredaktor, nebo kdokoli jiný, zaváděl nějakou cenzuru. Aby určoval, co sem dá a co ne. To by tyto stránky směřovaly někam, kam asi nikdo nechceme. Podle mně je lepší, když sem napíše všechno. Koho dané téma zajímá, ten se zapojí do diskuze, koho ne, bude ho ignorovat.
N NICKLOTERS - ® Po 28.5.2012 23:57:12
Carpeater >> Co to sem píšeš za hovadiny...???
N vikikaca - ® Po 28.5.2012 23:51:54
jirkazez >> určitě at tu ty bleskovky jsou ,Jakub Vágner bezesporu patří k rybařině ,ale jestli je sem má zapotřebí dávat majitel těchto stránek no nevím :-)
N jirkazez - ® Po 28.5.2012 23:46:35
vikikaca >> Nejde o to, jestli to má někdo zapotřebí. Jde o to, že se sem dávají všechny zprávy, které souvisí s rybařinou. Tedy alespoň podle mně. A tato, ať chceš, nebo ne, s rybařinou určitě souvisí.
N vikikaca - ® Po 28.5.2012 23:40:37
Martin M. >> taky nechápu jestli to máš zapotřebí sem dávat tyto bleskovky:-)
N Martin M. - ® Po 28.5.2012 23:35:41
Anýzový dědek >> bez tebe by MRK taky existoval a jsi tu ;-)
N Anýzový dědek - ® Po 28.5.2012 20:52:01
Martin M. - >> Proč se na Mrk dávají bleskovky o J.V.?
Bez Něj by Mrk nfungoval?...o)))
N cara - ® Po 28.5.2012 20:44:39
kasch >> solich76 - 26.12.2011 20:12:54 >> Maš naprostou pravdu .jeho dokumenty rad sleduji i když si myslém své
N solich76 - ® Po 26.12.2011 20:12:54
Přej a bude ti přáno. Myslím, že by se měl každý strat o své a neházet špínu na druhé. Jste typický příklad čechů. Myslím, že je to i závist. Pár lidí o něm hodilo své výmysly a půlka rybářů z ČR má na něho názor, jako by byli v kurzu na vymývání mozků. Pánové zamyslete se nad sebou. Chytrý člověk raději mlčí než aby psal fámy a nebo story jedna paní povídala. Dejte fotky nebo videa dokazující, že je to podvodník a bude to úplně o něčem jiném.
N kobe - ® Po 26.12.2011 20:04:09
dokument se mě líbý.Nějaké chybičky se vždycky najdou,ale celkově si myslím že je to povedený dokument.Jenom mám jeden dotaz:když se Jakub potápěl v Indii do té tůně a viděl 2 x až 3 x vetšího Goonche než je on sám.proč nezůstal u této tůne a nesnažil se ho chytit,ale šel raději hledat další tůni kde chytil ,,jen malého´´ Goonche?to mě přišlo docela nelogické,chce chytat rybí velikány a když nějakého nejde tak ho nechá a jde dál.Leda že by tamžádný velký Goonch nebyl a řekl to jen tak.

[ Vstoupit do diskuse - 149 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut Delphin ZIRCON Spin

Agresivní dravci od nynějška mají nového vyzyvatele - Delphin ZIRCON. Tento tuhý, silný a rychlý prut je přímo stavěný na ty největší štiky, candáty, ale i cílený lov menších sumců.

akce, rybareniNavijáky Daiwa Crossfire

Navijáky Vás přesvědčí svým moderním designem a vynikajícím poměrem cena/výkon. V závislosti na velikosti se hodí na štiky, candáty, kapry, pstruhy či úhoře.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Foret Fishing - rybářské potřeby Foret Fishing - rybářské potřeby

Hustopeče, Bratislavská 18