MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

S pytláctvím mají problémy i rybáři

Kategorie: Všeobecné

I když je chytání ryb načerno klasifikováno jako jakékoliv jiné pytláctví, těchto ilegálních lovců neubývá. Každý rok musí policie a rybáři řešit desítky případů jenom v rámci Středočeského kraje.

http://pribramsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/pytlaciu​vody20100917.html

 

foxxx - ®, 19.9.2010

Diskuse k bleskovce

N SOPTIK 52 - ® Čt 23.9.2010 17:25:09
Mrknato >> ahoj,já Ti rozumím,máš v to hodně pravdy.Asi vím,jak to myslíš.Ale tady právě schází nějaká rozumná formulace,co by stanovila,co je čí,kam nelez a na co nemakej.Jestliže toto podle mého nebude naplněno,tak budou podobné spory stále.
N medvěd - ® Čt 23.9.2010 12:04:02
Mrknato >> ja wohl
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:59:22
medvěd >> Tak nediskutuj, ale neházej pak vinu na někoho, na koho se ti to hodit chce. Všude se pytlačí, ale nikde to nemá zásadní vliv na obsádku, pokud se na revíru hospodaří a srovnávat to s kormorány, tak to ti to teda ujelo dost.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:54:37
JM >> Ale všichni zde hovoříme jen obecně a o tom, co si myslíme, a že k diskusi je. Pokud Svaz "úkoluje" RS, tak jak může potom RS bez "úkolu" kontrolovat to, co jí zákon také ukládá? Kdo a kdy z RS ( o rybářích vůbec nemluvě) si uvědomil, že něco je RS činiti oprávněna a něco je činiti povinna, pokud se ještě jedná o úřední osobu. Podle mě RS nečiní to, co je povinna činit dle zákona.
N medvěd - ® Čt 23.9.2010 11:50:55
Mrknato >> opravdu se s Tebou nebudu pouštět do diskuzí.Plácej si co chceč
N JM - ® Čt 23.9.2010 11:40:51
Mrknato >> Necháme to koňovi, ten má větší hlavu. Tohle jsou věci o kterých můžu mluvit jen obecně a podle toho co si myslím.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:40:39
medvěd >> Nevím, to je pravda, ale vím, že Svitava1 je tvá oblíbená. Tak jsem to i napsal. Nebylo to tvrzení. Co když to byli čolci a mloci, co to způsobili? Pokud jsi někoho viděl, proč jsi nezavolal vaši profiRS, která má takové výsledky, že je k nezaplacení?
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:35:49
JM >> Ani já tomu nerozumím, píšu jen své názory, ale nikde ta samá organizace nekontroluje činnost sama sebe. V tomto drží asi Svaz primát. Chtělo by se mi říci, že tomu pak odpovídá výsledek, realita a současná situace je asi složitější.
N medvěd - ® Čt 23.9.2010 11:31:32
Mrknato >> nevíš o čem je řeč a zase plácáš.Mluvím o tom,že část řeky dopadla hůř než po náletu kormoránů tečka.Udělali to pytláci s pytlačkama a mnohdy asi neseděli v křoví.Nechápu proč do toho pleteš Svitavu.
N JM - ® Čt 23.9.2010 11:28:35
Mrknato >> Já nevím co je dobře. Nerozumím tomu a tak se nebudu tvářit, že vím všechno nejlíp. Je asi pravda, že když se v případě pytláctví jedná o porušování zákona, mělo by se k tomu tak přistupovat a tak mi přijde správné, aby se tím zabývala policie a ne nějaká domobrana, čímž RS v podstatě je.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:23:44
JM >> Je to tak, jak říkáš. Proto mě celkem zaráží, jak zde podstatná část rybářů volá po aktivní RS, profi RS, která na skutečné lumpy, co děljí skutečnou škodu nestačí a "vybíjí" śe na těch, jejichž jednání je sice nezákonné, ale případná škoda je minimální. Stejně tak nezákonného jednání se dopouští motoristé telefonováním za jízdy, turisti chozením mimo značené ztezky, trháním borůvek pro osvěžení, kde se toto do určité míry toleruje. Průser je, že Svaz si vzal "ostrahu" za svou, ač mu to nepřísluší, z RS udělal hlídače kaprů a tím to zvadlo. To, že by RS měla dělat daleko důležitější činnost pak nikoho ani nenapadne.
N JM - ® Čt 23.9.2010 11:15:51
Mrknato >> Přesně tak. A bylo to krásné. Jenže, aspoň za mě, byla jiná doba a všechno se bralo tak nějak jinak. Když nás jednou chytil porybnej, tak nám dal na zadek a na rozloučenou řekl, že je už starej a že rozhodně do toho kopce u lesa už nevyleze. Tím nám dal jasně najevo, že příště máme jít na druhou stranu za ten kopec. Jenže to se ještě porybný nebál, že ho někdo někde zmlátí nebo zastřelí. A hlavně, byli jsme malí smradi ze vsi a když jsme nepytlačili na rybníku, tak jsme chodili sousedům na hrušky a na jabka a na pole na hrách a takové ty klučičí věci mého dětství.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:06:32
JM >> řekl bych, že tak začínala většina, ani já se za to nestydím. Dost možná mají proto rybáři, kteří tak začínali daleko lepší vztah k přírodě, než ti, co ji nevědomky likvidují, ale ryby pouští....
N JM - ® Čt 23.9.2010 11:02:36
medvěd >> To jsem neřekl, ale vidím v tom rozdíl. Něco jiného je krčit se s pytlačkou v křoví a prožívat si tu krásnou chvíli strachu a něco jiného je zplundrovat chovný rybník a prodat do hospod. Aspoň já v tom rozdíl vidím. Já osobně začínal s tou pytlačkou v křoví a nijak se za to nestydím.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:00:25
medvěd >> Na státních vodách by měl hospodařit stát a také je hlídat. Ryby, škeble, houby, borůvky, holubi, vrány to je podle mě úplně stejná záležitost. Jen nevím, že by někde vzniknul svaz houbařů, nebo borůvkářů, který by vydával povolenky na sportovní sběr..... Pokud myslíš Svitavu 1, tak to určitě hraji zatáhne z peněz MO, oni to děti vědí, že je to hodný pán.....

[ Vstoupit do diskuse - 65 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPolarizační brýle

Široký výběr polarizačních brýlí nejen pro rybáře, různých stylů a barev.


akce, rybareniRybářské deštníky SKLADEM!

Vyberte si u nás z nabídky deštníků: v maskáčovém provedení, modely s bočnicí nebo celo zakryté. Varianty 220cm nebo 250cm.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...