MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

S pytláctvím mají problémy i rybáři

Diskuse k bleskovce S pytláctvím mají problémy i rybáři

Autor diskuse: foxxx ®19.9.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N SOPTIK 52 - ® Čt 23.9.2010 17:25:09
Mrknato >> ahoj,já Ti rozumím,máš v to hodně pravdy.Asi vím,jak to myslíš.Ale tady právě schází nějaká rozumná formulace,co by stanovila,co je čí,kam nelez a na co nemakej.Jestliže toto podle mého nebude naplněno,tak budou podobné spory stále.
N medvěd - ® Čt 23.9.2010 12:04:02
Mrknato >> ja wohl
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:59:22
medvěd >> Tak nediskutuj, ale neházej pak vinu na někoho, na koho se ti to hodit chce. Všude se pytlačí, ale nikde to nemá zásadní vliv na obsádku, pokud se na revíru hospodaří a srovnávat to s kormorány, tak to ti to teda ujelo dost.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:54:37
JM >> Ale všichni zde hovoříme jen obecně a o tom, co si myslíme, a že k diskusi je. Pokud Svaz "úkoluje" RS, tak jak může potom RS bez "úkolu" kontrolovat to, co jí zákon také ukládá? Kdo a kdy z RS ( o rybářích vůbec nemluvě) si uvědomil, že něco je RS činiti oprávněna a něco je činiti povinna, pokud se ještě jedná o úřední osobu. Podle mě RS nečiní to, co je povinna činit dle zákona.
N medvěd - ® Čt 23.9.2010 11:50:55
Mrknato >> opravdu se s Tebou nebudu pouštět do diskuzí.Plácej si co chceč
N JM - ® Čt 23.9.2010 11:40:51
Mrknato >> Necháme to koňovi, ten má větší hlavu. Tohle jsou věci o kterých můžu mluvit jen obecně a podle toho co si myslím.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:40:39
medvěd >> Nevím, to je pravda, ale vím, že Svitava1 je tvá oblíbená. Tak jsem to i napsal. Nebylo to tvrzení. Co když to byli čolci a mloci, co to způsobili? Pokud jsi někoho viděl, proč jsi nezavolal vaši profiRS, která má takové výsledky, že je k nezaplacení?
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:35:49
JM >> Ani já tomu nerozumím, píšu jen své názory, ale nikde ta samá organizace nekontroluje činnost sama sebe. V tomto drží asi Svaz primát. Chtělo by se mi říci, že tomu pak odpovídá výsledek, realita a současná situace je asi složitější.
N medvěd - ® Čt 23.9.2010 11:31:32
Mrknato >> nevíš o čem je řeč a zase plácáš.Mluvím o tom,že část řeky dopadla hůř než po náletu kormoránů tečka.Udělali to pytláci s pytlačkama a mnohdy asi neseděli v křoví.Nechápu proč do toho pleteš Svitavu.
N JM - ® Čt 23.9.2010 11:28:35
Mrknato >> Já nevím co je dobře. Nerozumím tomu a tak se nebudu tvářit, že vím všechno nejlíp. Je asi pravda, že když se v případě pytláctví jedná o porušování zákona, mělo by se k tomu tak přistupovat a tak mi přijde správné, aby se tím zabývala policie a ne nějaká domobrana, čímž RS v podstatě je.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:23:44
JM >> Je to tak, jak říkáš. Proto mě celkem zaráží, jak zde podstatná část rybářů volá po aktivní RS, profi RS, která na skutečné lumpy, co děljí skutečnou škodu nestačí a "vybíjí" śe na těch, jejichž jednání je sice nezákonné, ale případná škoda je minimální. Stejně tak nezákonného jednání se dopouští motoristé telefonováním za jízdy, turisti chozením mimo značené ztezky, trháním borůvek pro osvěžení, kde se toto do určité míry toleruje. Průser je, že Svaz si vzal "ostrahu" za svou, ač mu to nepřísluší, z RS udělal hlídače kaprů a tím to zvadlo. To, že by RS měla dělat daleko důležitější činnost pak nikoho ani nenapadne.
N JM - ® Čt 23.9.2010 11:15:51
Mrknato >> Přesně tak. A bylo to krásné. Jenže, aspoň za mě, byla jiná doba a všechno se bralo tak nějak jinak. Když nás jednou chytil porybnej, tak nám dal na zadek a na rozloučenou řekl, že je už starej a že rozhodně do toho kopce u lesa už nevyleze. Tím nám dal jasně najevo, že příště máme jít na druhou stranu za ten kopec. Jenže to se ještě porybný nebál, že ho někdo někde zmlátí nebo zastřelí. A hlavně, byli jsme malí smradi ze vsi a když jsme nepytlačili na rybníku, tak jsme chodili sousedům na hrušky a na jabka a na pole na hrách a takové ty klučičí věci mého dětství.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:06:32
JM >> řekl bych, že tak začínala většina, ani já se za to nestydím. Dost možná mají proto rybáři, kteří tak začínali daleko lepší vztah k přírodě, než ti, co ji nevědomky likvidují, ale ryby pouští....
N JM - ® Čt 23.9.2010 11:02:36
medvěd >> To jsem neřekl, ale vidím v tom rozdíl. Něco jiného je krčit se s pytlačkou v křoví a prožívat si tu krásnou chvíli strachu a něco jiného je zplundrovat chovný rybník a prodat do hospod. Aspoň já v tom rozdíl vidím. Já osobně začínal s tou pytlačkou v křoví a nijak se za to nestydím.
N Mrknato - ® Čt 23.9.2010 11:00:25
medvěd >> Na státních vodách by měl hospodařit stát a také je hlídat. Ryby, škeble, houby, borůvky, holubi, vrány to je podle mě úplně stejná záležitost. Jen nevím, že by někde vzniknul svaz houbařů, nebo borůvkářů, který by vydával povolenky na sportovní sběr..... Pokud myslíš Svitavu 1, tak to určitě hraji zatáhne z peněz MO, oni to děti vědí, že je to hodný pán.....
N medvěd - ® Čt 23.9.2010 10:39:15
JM >> jasně,malá krádež není krádež.Přál bych Ti vidět jeden úsek mé oblíbené řeky před prázninama a teď.
N JM - ® Čt 23.9.2010 10:37:27
Vždyť je to krásný, občas si něco upytlačit. Adrenalin v křoví s pytlačkou v ruce, poslouchání každého šustnutí, neříkejte, že jste to nikdy nedělali a že se vám to nelíbilo. To není jako rozvalit se v křesle s lahváčem a čekat na rybu. To je odpočinek, ale určitě ne adrenalin. Takovéhle pytláctví nezatracuju. Něco jiného je to ve velkém pro kšeft. Tam souhlasím.
N retrívr - ® St 22.9.2010 21:59:21
tuzemak >> Tak nějak to vidím taky.
N tuzemak - ® St 22.9.2010 19:06:23
retrívr >> ano u nás ty více barevný každý utiskuje:o)))no zavírat je za každou rybku chycenou??to by se muselo kurde kriminálů nových vystavět,ale rád bych přispěl kdyby to šlo na jejich co nejdřívější výstavbu ha hááá
N retrívr - ® St 22.9.2010 7:44:44
Mrknato >> Pořád platí, všichni jsme si rovni, bohužel někteří jsou rovnější.
N Mrknato - ® Út 21.9.2010 23:50:05
retrívr >> Nevěř, pepici můžou bejt suše i v horní, dolní, (většinou na víkendu), kde ještě nemají zaveden střídavý proud, ale vědí jak s tím vichcat...... Nebudem si ale nalhávat, že v Práglu jich je nejmíň, protože tam ho mají zaveden už léta...... Pepici si v Praze zase zavádějí pstruhy do Vltavy, protože nejsou lopaty, aby tam sypali kapry, jako všude..... A když už někde vysypou kapry, tak tam na ně můžou i ti co mají jen pstruhovku...... možná je to opačně, protože já nejsem pepik, co nechce platit ryby nějakejm vochechulím v pohraničí. Na pstruhy si kupuji pstruhovku, na kapry mimopstruhovku a brigády platím sedumset. Pro koho? No pro pepika, který si na Orlíku a spol to odečte i se supr profi ostrahou, vočkováním, MHD, muzeem a nároďákem před dělením mezi ty vobyčejné lopaty k redistribuci..... Že ty o tom nevíš? Nebo jsi popirač holorybokaustu?
N retrívr - ® Út 21.9.2010 23:24:18
Mrknato >> Já Ti pořád nevím přesně, kdo to jsou ti Pepíci.Někdo mi kdysi vysvětloval, že to jsou " pražáci".Já tomu ale nechci věřit.
N Mrknato - ® Út 21.9.2010 23:13:36
SOPTIK 52 >> Pytlačit a krást jsou dva různé pojmy, protože kradeš něco, co je někoho, ale ryba je věc ničí. Dekrety, BP považuji za hodně slabý "mandát", než aby se o přivlastnění ryb, malin, hub, klestí, včel, ze společného, se mohlo hovořit o krádeži...... Za krádež to považují pepici, co si šušní "své" kapry do "svých" revírů, ale právě na tom je hodně moc divného a za větší problém se zákonem bych považoval spíše toto, než nahození "pytlačky"....
N retrívr - ® Út 21.9.2010 23:01:31
tuzemak >> Jo víme, jen mám trochu strach z toho útisku.Víš trochu se bojím, abych ty méně přispůsobivé a více opálené nediskriminoval. To bi mě mrzelo.Víš, když si chytí rybku jsem rád.Škoda, že je za to nezavřou jako ty méně opálené.
N tuzemak - ® Út 21.9.2010 19:15:08
retrívr >> přesně moja řeč,kdo má zájem pracovat dostává ránu za ranou,jo cigáni se tu u nás mají,každý cigán když se narodí má už částečný invalidní důchod,já bych je nahnal tam kam patří......

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSmáček který Vás překvapí účinností!

Vynikající smáček s vysokou účinností pro lov zejména okounů a candátů!

akce, rybareniNash Key Cray Cultured Boilies 20mm

Za 324
Speciální boilies vyrobený technologií.Základem těchto neutrálních nástrah je vždy vnitřní neutrálně vyvážená kulička, která v dlouhodobém procesu, který trvá celých 6 dní, je postupně a opakovaně obalována do unikátní tekutiny a prášku, čímž vzniká mimořádně atraktivní vrstva

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
www.kaprarina.cz www.kaprarina.cz

Specializovaný e-shop s rybářskými potřebami nejen pro kapraře. Výběr toho nejlepšího od předních světových i domácích firem za nejnižší...