MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Statistika úlovků na revírech ČRS za rok 2008

Kategorie: Všeobecné

Ode dneška se mohou rybáři podívat na statistiku úlovků ryb na revírech ČRS za rok 2008. Výsledky statistiky úlovků za rok 2008 podle jednotlivých druhů ryb a celkem na MP a P revírech jsou k dispozici pod odkazem Statistika úlovků. Pro porovnání meziročního vývoje úlovků na revírech ČRS je zde možnost zobrazení statistiky úlovků od roku 1990 až po rok 2008.


Rybáře, které zajímá statistika úlovků za rok 2008 na naší nejhlubší a objemem vody největší údolní nádrži, je k dispozici statistika úlovků na rybářském revíru ÚN Orlík. Výsledky statistiky úlovků na druhém z revírů Rady ČRS (Veslařský kanál Račice) jsou k dispozici.


Hospodářské oddělení Rady ČRS

 

Martin M. - ®, 6.4.2009

Diskuse k bleskovce

N rybomil - ® St 8.4.2009 15:02:07
kakr >> No já porád, kdo ten průměr salmonidů , potažmo potoků nahání a tu máme jednoho příkladnýho. Tý vogo 175 kousků jedna vydra 2 nohá.

sven: Ták to je vono. Kdysi mě navrhli kandidovat do obecních voleb. Bylo i dost lidí co si přáli, abych byl v zastupitelstvu. Jakmile jsem řekl, že 1. po zvolení navrhnu zadělání všech 21 výtoků odpadů baráků do pstruhového chovného potoka, už takového zastupitele zásadně nikdo nechtěl ! Za rok přišla projektantka, navrhla ČOV za 6,5 mega a dodnes tečou smrady vesele dál.
N sven - ® Út 7.4.2009 17:55:18
Martin02 >> Statistiky nikdy nehrají http://acord.blogy.novinky.cz/0903/statistika-rika-ze-nam-vzrostla-prumerna-mzda :-)))
N Martin02 - ® Út 7.4.2009 17:46:46
Pánové nemůže za klesající počty úlovků také stoupající počet rybářů Chyť a pusť? To je samá osvěta a pak se divíme, že nám nehrajou statistiky.
N sven - ® Út 7.4.2009 16:18:23
Salmo1 >> ano, myslím, že jsi to vystihl přesně.
N sven - ® Út 7.4.2009 16:17:03
strejka >> Dávám Ti za pravdu a na Tebou kladené otázky bych také rád znal odpověď. A ta odpověď by měla přijít co nejdříve. Dokud tu jsou lidi, kteří jsou ochotni něco pro rybařinu dělat.
N Salmo1 - ® Út 7.4.2009 16:13:25
strejka >> Nikdo kdo rozhoduje se tímto nezabývá.Systém dojíždí.Čeká se na rok X,kdy budou vypsaná výběrová řízení,propachtují se vody a naskočí systém klubových vod.
A aby se moc neřvalo přihodí se pár lopat kaprů a duháků aby náhodou kotel nevyhasl.
N strejka - ® Út 7.4.2009 15:54:07
Sven >> sven >> Důvodů, proč to jde s potočákem od desíti k pěti je určitě hromada, ale mě by zajímalo, kdo se zabývá hledáním způsobů, jak tomu zabránit. Kdo lobbuje za náhrady za obsádku sežranou chráněnými predátory, kdo tlačí na zákaz vypouštění škodlivin do toků a požaduje náhrady od viníků, kdo hlídá revíry před pytláky a v součinnosti s policíí to nějak systémově řeší? Nikdo. Kdo nechce, hledá důvody. Kdo chce, hledá způsoby. A v tom je zakopaný pes. Zájem na fungování rybaření v ČR mají všichni, ale neprosazuje ho nikdo. Principy práce a odměny přitom ve všech odvětvích fungují. Jen my tu pořád vymýšlíme naši českou extra mazanou cestu...
N sven - ® Út 7.4.2009 14:43:05
Salmo1 >> máš jistě pravdu. I z této strany je možné na problém nazírat. Přiznávám, že jsem oné statistice podle hesla " statistika je přesný součet nepřesných čísel" až tolik pozornosti nevěnoval. Zastavím se u úbytku pstruha potočního jedním malým příkladem. I u nás tento druh ubývá, přestože se chovem zabýváme. Náš chovný potok protéká třemi obcemi do 1000 obyvatel, tedy územím s absencí čističek. Jak řeší Nerudovskou otázku "kam s ním" (tekutým odpadem), místní obyvatelé je nabíledni. Přičteme-li rok od roku vzrůstající počet hájených volavek stojících celou zimu na potoce, řadu let vysazovaného lososa, jehoš strdlice se na chovné vodě zdrží do velikosti cca 15 cm ( hádejme, čím se živí ?) , štičky a okouny uniklé z produkčních vod Rybářství Chlumec, sem - tam nějakého pytláka a pár drobných příživníků, jako je třeba ledňáček či čáp černý, je možné se dobrat pravděpodobné příčiny. Na chovný potok navazuje sportovní pstruhový revír. K předcházejícím vlivům zde můžeme přičíst bahnem zanesené koryto, " Děkujeme Vám Rybářství Chlumec a naše připosrané vedení Sev.ÚS !!!" a nepostižitelné, masívní pytáctví cizokrajného obyvatelstva "Azylového domu. Také o křišťálově čistém svědomí "pstruhařů" na sportovní vodě lze s úspěchem pochybovat. Suma sumárum - zázrak, že tu ještě nějací pstruzi jsou.
N Knapík - ® Út 7.4.2009 11:02:21
kakr >> vidíš to a u nás povolili lov na PV 7 dní v týdnu a argumentují tím, že máme spoustu chovných potoků, které zásobují revíry více než dobře, takže to asi podle svazových činovníků nebude tak zlé... Sice už na ptruhovky nechodím, ale na MP jsem pozoroval za posledních 10 let spíše nárůst počtu potočáků ... (siven a duhák se prakticky nevyskytují)
N kakr - ® Út 7.4.2009 10:28:46
Salmo1 >>
Na MRK nemusí, stačí naše ovečky, které projdou mým ščotem. Víc jak 50% nemá v sumáři potočáka, ta menší část to ale stačí vykompenzovat.
N Salmo1 - ® Út 7.4.2009 10:21:39
kakr >> Tak na hádání to není:-),ale zdaleka ne všichni rybáři chodí na MRK.cz:-)
N kakr - ® Út 7.4.2009 10:16:54
Salmo1 >>
Pochopitelně existují excesy, zde je jeden z nich. Ale podle mých zkušeností se valná většina P povolenek vrací jen s duháky a siveny. Na P vodách se potočák začal konečně těšit větší úctě.

[ Vstoupit do diskuse - 22 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKonger Stolička s opěrkou

Za 333
Jednoduchá a skladná stolička s opěrkou. Sklopný rám o průměru trubek 16 mm Rozměry sedátka: xš x xh cm Výška sedátka: x cm Nosnost: 100 kg


akce, rybareniNash Instant Action Akce -25%

Připravili jsme pro vás akci na boilies Nash Instant Action, balení 200g a 1kg v průměrech 10, 15 a 20mm


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SUMCI.COM SUMCI.COM

Pojeďte s námi na Ebro na sumce!