Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

marmyš - Profil | Pá 9.1.2015 19:06:10

Jarda Š. >> Dobře jsi to napsal,nezajišťuji 40 let,akorát nevím,jestli jsem zkušený.-)

    Jarda Š. - Profil | Pá 9.1.2015 17:49:29

    Gašpi >> Tak, tak. Začátečníkům je třeba důrazně doporučit, aby antirevers měli stále zapnutý a vždy dbali na správné seřízení brzdy.
    Vypínání antireversu je vhodné jen pro velmi zkušené rybáře, kteří chytají tolik větších ryb, že by při pouštění ryb přes brzdu měli za pár hodin chytání tak pokroucený vlasec, že by se s ním nedalo chytat a museli by ho rozkrucovat.

      Gašpi - Profil | Pá 9.1.2015 16:50:27

      Jarda Š. >> Přesně tak kolego, dokonce jsem viděl rybáře s ponechaným zpětným chodem po nahození, když mu ryba zabrala a měla celkem silný odjezd, byla celkem sranda ho sledovat jak měl strach chytit tu roztočenou kličku. A tak chytal pořád.
      Vlasec musí být pořád napnutý a kontrolovat odvíjení rukou jinak by jste měli paruku jak blázen.
      Specialisti jsou na to angláni, za sebe nedoporučuji začátečníkům.

        brach - Profil | Pá 9.1.2015 15:03:48

        Jarda Š. >>
        Zpětné otáčení kličky - pěkné prdy do navi a hrozí přetržení...
        Od toho mám přece přední brzdu - regulace tahu cívkou je asi to nejlepší.

          Jarda Š. - Profil | Pá 9.1.2015 11:43:55

          Gašpi >> To je důvod, proč se u většiny navijáků (ne úplně všech, některé ho mají trvalý) dá ten antirevers po záseku páčkou vypnout, abys mohl větší rybu místo přes brzdu pouštět zpětným otáčením kličky, což brání kroucení vlasce.

            Glenr - Profil | Pá 9.1.2015 10:23:49

            Aha dík no já jak děcko jsem to řešil tím že se při zaseknutí přidržela cívka prstem

              Gašpi - Profil | Pá 9.1.2015 9:51:07

              Glenr >> Zpětný chod slouží taky ke zdolávání větších ryb, ale je to spíše pro zkušenější rybáře.

                Jarda Š. - Profil | Pá 9.1.2015 8:11:49

                Glenr >> Antirevers slouží hlavně k tomu, aby se ti naviják neprotáčel, když při záseku nedržíš kličku.

                  Jarda Š. - Profil | Pá 9.1.2015 7:53:28

                  Glenr >> Máš-li na mysli smekací navijáky (kterých je u nás velká většina), tak antirevrs blokuje otáčení rotoru, ne cívky. Většina současných smekacích navijáků má antireversní mechanismus přímo v hlavovém ložisku, který se zapíná a vypíná páčkou umístěnou na spodní straně navijáku hned za rotorem.

                    Glenr - Profil | Pá 9.1.2015 7:33:44

                    Ahoj potřeboval bych radu jako začátečník který naposledy používal naviják cca 30 lety nemám nějak tuchy na co je u navjáků (revers) -páčka která o přecvaknutí zablokuje otáčení cívky resp navijáku na jednu stranu mohl by mi to někdo osvětlit? Prosím nekamenujte a předem děkuji

                      kovarna18 - Profil | Pá 2.1.2015 19:49:14

                      omlouvam se dekuji

                        Jarda Š. - Profil | Pá 2.1.2015 19:43:46

                        kovarna18 >> k tomu je založeno toto vlákno: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=664231

                          kovarna18 - Profil | Pá 2.1.2015 19:21:44

                          chtel bych se zeptat jestli nekdo z vas nema zkusenosti objednavani veci na ryby z činy?dekuji

                            jirisyky - Profil | Čt 1.1.2015 10:58:58

                            vara >> existují překladače na netu

                              ray-ray - Profil | St 31.12.2014 19:50:41

                              DYCZ 602UL: vrhací zátěž 0,8 - 4,5 g, alebo DYCZ 662UL: vrhací zátěž 1,5 - 6 g, ktorý by ste mi odporučili, je tam veľký rozdiel, skúšam najmä gumy, chcem sa prepracovať k UL, chcem chytať najmä na kanáloch moravy, kde je skoro stojatá voda, prípadne na miernych úsekoch rieky Moravy, v prípade, keď si zvolím DYCZ 662UL: vrhací zátěž 1,5 - 6 g a použijem Jig hmotnosť 0,5 g a mikrosmáčka s hmotnosťou 0,5 g, teda spolu asi cca 1 g, bude tom mať nejaký vplyv, aký silón by ste mi odporučili? dík za názor

                                vara - Profil | St 31.12.2014 19:48:34

                                tak jsem si vybral,ale ten preklad je na houby asi to nedam

                                  karloson - Profil | Po 29.12.2014 15:49:57

                                  vara >> A tady máš o podobných nákupech hezkou diskuzi :-)
                                  http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=664231

                                    drvoštěp - Profil | Ne 28.12.2014 15:59:03

                                    vara >> Letos z jara koupeny.A zatím super.Na odkaz se zeptám.Ale už byli i na bazoši.

                                      vara - Profil | Ne 28.12.2014 14:57:32

                                      drvoštěp >> ahoj a jsou s nima spokojeny? Koukal jsem na ten allexpres a nikde jsem to tam nenasel,pod jakym je to obchodem,dik

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák