Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nr4jce - Profil | Út 27.1.2015 20:02:03

MrKos >> Díky za odpověď.
o mase jsem sice nemluvil, ale OK. A rozhodně jsem se dozvěděl něco nového o stulíku. Hned jak se tam kapřík bude chtít schovat, vysvětlím mu, že by neměl, abychom neutrhli listy v zápalu boje. doplnil bych, že stulík se záměrně nevysazuje z důvodu jeho růstového potenciálu, kdy je relativně rychle schopen pohltit velkou vodní plochu- viz naše řeka kompletně zarostlá. A jeho zařazení na čs, zapříčinila kvalita vody v minulých desetiletích, regulace.... Nechci tím naznačit, že je v pořádku ničit co nám přijde pod ruku, ale uklidním kolegy rybáře, že utržený list nebo listy ve stulíkovém poli rostlinu nezničí. A zda jsme na tom tak špatně? z jakého úhlu? Politika? Ochrana přírody? korupce?Nebo že necháme radši viset utrženého kapra ve stulíkách? teď nevím přesně :0)

Za odpověď s pletenkou ještě jednou děkuji, ptám se, protože listy jsou extrémě tuhé a nedají se ani rukou utrhnout.
Hodně zdaru

    NMrKos - Profil | Út 27.1.2015 19:08:15

    r4jce >> stulik zluty patri mezi pomerne vzacne rostliny a presto, ze nepatri mezi vylozene ohrozene druhy, tak bych velice dukladne zvazil to, jestli mi stoji kus masa za to, prorezat rostliny nebo je cilene poskodit... opravdu to za to stoji, opravdu jsme na tom tak spatne?

    jinak k otazce - pletenka uz diky svoji nosnosti a prumeru bude stulik krajet lepe a je to i logicke

      Nmik UTD - Profil | Po 26.1.2015 19:56:37

      ladislavtikal >> Jen jednoduchou smyčku a dovnitř 3-5 mm proužek kobercovky

        Nladislavtikal - Profil | Po 26.1.2015 13:42:10

        dekuji vyzkousim to doufam ze sem to pochopil, je fakt že žádný video jsem nenašel tak uvidim

          NMartenBear - Profil | Ne 25.1.2015 16:54:34

          ladislavtikal >> Udelas klasickou smycku, jako je na obrazku. Jen kvuli pevnosti bych doporucoval protahnout oko uzlem vicekrat nez jednou. Oko udelas tak velke, aby ti v nem zbylo dost vlasce na navazec i na zatez a pote ho asymetricky rozstrihnes.
          Ja tohle pouzivam pouze pri jemnem chytani mensich ci nebojovnych ryb. Na ty vetsi a bojovne jsem si s touhle montazi zatim netroufl, moc ji neverim:-)

            Nladislavtikal - Profil | Ne 25.1.2015 16:13:14

            zdravim chtěl bych se zeptat jak se dělá rozstřižená smyčka a jakou máte zkušenost diky

              Njirisyky - Profil | Ne 25.1.2015 4:47:48

              r4jce >> to byh spíš si vzal kapráky

                Nr4jce - Profil | So 24.1.2015 20:02:26

                Zdavím, mám kontroverzní otázku :0) jaký máte názor na pletenku na feederu v případě, že budete lovit sic na krátkou vzdálenost, ale bezprostředně u stulíků. Pomůže pletenka lépe řezat stulíky? Jedná se o lov větších kapříků 5-8 kilo. Doplnit i feeder gumou? Děkuji všem za rady a zkusenosti

                  NMurphy61 - Profil | So 24.1.2015 14:21:28

                  caprcary >> Myslím, že je tam lov ryb zakázán. Co si pamatuji, tak byl poměrně mělký, ale nedávno prošel revitalizací. Od té doby se tam určitě neloví...

                    NGRUPA - Profil | So 24.1.2015 14:14:25

                    Makro v Plzni máte ne?

                      Nturbo7 - Profil | So 24.1.2015 10:47:49

                      Mohl by mi někdo poradit,kde by se dal koupit přepravní box cca. 50 l na přepravu mražených ryb. Nejlépe v okolí Plzně.

                        NBigD - Profil | Pá 23.1.2015 7:27:17

                        sklep >> Ahoj! Je to jednoduché. Stejně namotáš na každou cívku jiný druh vlasce, tak na grafit dej ten slabší, abys mu tolik nenakládal. A taky pozor na kamení. Jak už tu někdo psal, grafitová je křehčí, tak je riziko poškození při pádu vyšší. Jinak budeš spokojený. Velký rozdíl jsem tam nezaznamenal.

                          NJarda Š. - Profil | Pá 23.1.2015 1:15:46

                          sklep >> Grafitové cívky trvanlivost mají dobrou, ale někdy praskají při vystavení extrémní zátěži. S kovovou cívkou se dá o něco dál nahodit, ale rozdíl to není velký.

                            Nsklep - Profil | Čt 22.1.2015 21:15:24

                            ahoj kolegové, jsem starší začátečnik a nevím si rady s koupí navijáku. Pruty mám po domluvě na MRK 3,60a3Lb na řeku. Díval jsem se na Mivardi Liner 6000,který má i náhradní civku kovovou. jinak Okuma PL 860,neboSelior carp master, nebo mi stačí mivardi Taurus 65?Všechny mají náhradní cívku grafitovou.Nevím, jestli se dají grafitové cívky používat stejně ,jako původní kovové, nebo jen dočasně? Chci si to koupit na výstavě. Děkuji za vysvětlení.

                              Nsalfi - Profil | Po 19.1.2015 15:09:39

                              caprcary >> o svazovy revir se nejedna, soukromy to dle internetu taky neni. Muzes si zavolat na obecni nebo mestsky urad nove straseci a tam se informovat, zda to je obecni nebo na nem ma nekdo najemni smlouvu. Nebo ho obejdi, jestli tam nejsou nejaky cedule

                                Ncaprcary - Profil | Ne 18.1.2015 22:04:44

                                dobrý večer chci se zeptat na jeden rybník jedná se o strašecký rybník tzv konopas nevím jestli se tam dá chytat poradte jedná se o lokalitu mezi stochovem a novém strašecím přeji pěkný večer

                                  NUnkas - Profil | So 10.1.2015 21:31:38

                                  sklep >> Ahoj. Alivio 3,60, 3 lb jsem vlastnil. Je to pěkně zpracovaný proutek, sice na 3 lb trochu měkčí, ale mě to vcelku vyhovovalo. S 80 g olovem jsem těch 100 m dal bez problémů. Za mě ti ho můžu doporučit.

                                    NČík - Profil | So 10.1.2015 15:26:10

                                    sklep >> Ahoj kolego,ohledně prutu CRC Fibre carp Dream 3.60-3Lb Ti poradit nemůžu,bohužel tento prut neznám.Co se týče Shimano Alivio 3,6m/3lb-je to měkčí prut,taková žvejka.Kolega ho má,tak jsem ho zkoušel co snese.Těch tvých požadovaných 100 metrů s ním dáš,ale pochybuji že s krmítkem.Ideální zátěž na tenhle prut bych viděl tak kolem 70g.Záleží na dalších věcech jako je velikost navijáku,síla vlasce,materiál šokovky atd.Bylo by třeba blíže specifikovat co používáš.

                                      Nsklep - Profil | So 10.1.2015 10:00:48

                                      Ahoj kolegové, potřebuji poradit s koupí prutu. V létě na Berounce mám teleskop DAM 3.60 a je v pohodě. Na podzim když se vrátím z chaty na Vltavu, potřebuji házet 80-100m.Po dohodě na MRK jsem se rozhodl pro třídílný, 3Lb.Mám nabídku typ CRC Fibre carp Dream 3.60-3Lb,6 oček, spodní 40,horní zesílené s trochu tvrdší špičkou/za dobrou cenu/,nebo měkčí prut,tenký, Alivio 3.60-3Lb./ cena za 2ks asi 2300.Házet švihem, jak to vedle mne umějí já asi neumím, nebo se bojím.A jakou zátěž krmítka asi mohu použít?Díky.
                                      .

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák