Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

GRUPA - Profil | Pá 2.11.2012 12:31:41

Anýzový dědek >> svlíkací se méně motá, ale je to drahá varianta. Kupovat lvnější nedoporučuji, protože na nich ten povlak nic nevydrží a při poškození je tam pak spíše na obtíž.
U těch obyčejných bych sáhl určitě po jednobarevné, protože čím víc je propletená všemi možnými i nemožnými barvami a nitkami, tím víc tě při roztřepování bude přivádět téměř k šílenství. :-)

    Fishky - Profil | Pá 2.11.2012 12:24:16

    Anýzový dědek >> Power Pro 0,20 zelenou

      GRUPA - Profil | Pá 2.11.2012 12:21:51

      Anýzový dědek >> svlíkací, nebo obyčejnou?

        Rytíř - Profil | Pá 2.11.2012 11:26:34

        GRUPA >> Samozřejmě,souhlasím.Každý revír je jiný.

          GRUPA - Profil | Pá 2.11.2012 11:25:04

          Rytíř >> zajimavé, to ale nemění nic na tom, že moje zkušenosti jsou s nástražkama jiné.
          Tím bych to uzavřel. Nemá smysl se tu handrkovat.

            Rytíř - Profil | Pá 2.11.2012 11:22:58

            hraji >> jak níže píšu,myslím dostatečně dlouhá doba zkoušení,tudíž bych neřekl,že se jedná o mylný názor.Neříkam,že někde to nemůže být top rybka ale já prostě na ní nikdy nic nechyt ani okouna.

              Rytíř - Profil | Pá 2.11.2012 11:20:56

              GRUPA >> to je právě x let zkoušení a výsledek stejný na dvou revírech,co jsem ji použil.

                Rytíř - Profil | Pá 2.11.2012 11:20:10

                Pedro1 >> Viz Mrkos Pá 2.11.2012 8:32:19

                  Rytíř - Profil | Pá 2.11.2012 11:18:33

                  MrKos >> to moje zkušenost za 25 let,co jsem tuto rybku zkoušel oproti jiné a to z toho důvodu,že ta rybky oproti jenejm druhům(plotice,hrouzek) vydržela nejdéle živá a uskladněná(KONEV,HALTÝŘ,PŘEVOZ ATD.)

                    GRUPA - Profil | Pá 2.11.2012 10:36:22

                    Rytíř >> z jednoho rybaření, nebo jedné sezóny, nelze vytvořit solidní názor. Chce to X let zkoušení. Já jsem viděl nejednoho candáta na karáska.

                      Pedro1 - Profil | Pá 2.11.2012 10:01:01

                      hraji >> Poděl se kolego s těmi zkušenostmi.

                        hraji - Profil | Pá 2.11.2012 9:58:10

                        Rytíř >> myslím, že děláš rychlé a mylné všeobecné závěry o tom, na co candáti berou a na co ne. Zkušenosti mi říkají něco jiného.

                          Pedro1 - Profil | Pá 2.11.2012 8:35:32

                          Rytíř >> Já to mám zase obráceně.Na razbory jsem měl vždycky nejvíce záběrů ve srovnání s jinýma rybkama.Na jednom prutu jsem měl razboru a na druhém jsem střídal hrouzka,plotici,ouklej.80% záběrů bylo na razboru.

                            MrKos - Profil | Pá 2.11.2012 8:32:19

                            Rytíř >> neřekl bych tak kategoricky, že si candát vybírá mezi razborou a ploticí a už vůbec bych tyto rybky nepřirovnal ku kvalitnímu a nekvalitnímu salámu... spíše to bude o velikosti sousta a možná i o schopnosti rybky se maskovat a taky o počtu a aktivitě candátů

                            mám na razbory i pěkné candáty 70+ z revíru, kde žádné razbory nežijí... paradoxně na plotice téhož dne pouze okouny

                            a o tom ta rybařina je

                              Fellix - Profil | Pá 2.11.2012 7:10:28

                              GRUPA >> dík :-))

                                vokounek - Profil | Pá 2.11.2012 6:35:49

                                najlepšie sú červenky, plotičky a ouklejky..

                                  Kokin - Profil | Pá 2.11.2012 5:52:13

                                  Pro mě je karas tou nej rybkou na štiku, nic se mu nevyrovná

                                    Stroft - Profil | Pá 2.11.2012 3:10:15

                                    Pedro1 >> Promiń, ale karas, je total nesmysl.

                                      Rytíř - Profil | Pá 2.11.2012 0:38:02

                                      GRUPA >> omyl.Zkoušel jsem když opravdu candáti brali(i kolega) mam na to svědka.Na pravý prut jsem pověsil plotici,na levý rozburu.Záběr přišel na plotici a po prohození rybek na prutech to samý já i kolega.Závěr je naprosto jednoduchý,pokud má na výběr a nežije v rybníku kde nic jinýho jako potravu nezná,tak se této rybce vyhne.Ty si taky radši koupíš kvalitní salám než imitace ne,když máš na výběr:-))

                                        bart.bm - Profil | Čt 1.11.2012 22:34:59

                                        Stroft >> nikdy jsem nedával těžší olovo když jsem přihazoval krmení ke splávku s rybkou.ona i tak bude nejpomalejší když má hák v chrbtě a tahá cosi po hladině leda že by byla stříklá samotným Boltem :)))))) a s karasem mám tu samou zkušenost.je pravda že vydrží fakt hodně ale záběr jsem na něj nikdy neudělal.i na sumejše chtěli kluci vždy raději jelce po mě než karasa.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák