Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

GRUPA - Profil | Čt 1.11.2012 21:22:17

Fellix >> určitě. :-)

    Fellix - Profil | Čt 1.11.2012 21:20:35

    zravím ... chci se zeptat jesi na trhačku stačí prut 2,7m a 200 - 400 g .... díky :-)

      GRUPA - Profil | Čt 1.11.2012 21:18:57

      Můj názor je ten, že u nástražky je důležitý tvar, né druh. Ani to ale u rybek do +/- 10cm nehraje moc velkou roli. Jestli si dravec vybírá, mezi ploticí, ouklejí a karáskem, je podle mě nesmysl. Nemá na to moc času.
      U větších nástražek, 20, 30, 40cm je už tvar podle mě hlavní! Líp se bude dravci "vsrkávat" ryba jako je tloušť, plotice..., než třeba vysoký karas, nebo cejn.

        Blondak - Profil | Čt 1.11.2012 21:03:04

        Je pravda že karas je držák nejen při utoku menšího dravce s ním jde chytat dále ale i co se týče uchování na rybačku.

          Pedro1 - Profil | Čt 1.11.2012 20:49:39

          Stroft >> Karas je jedna z nejlepších nástražních rybek na káču.To vím z vlastní zkušenosti,ne proto,že to psali v 1000+1 Rada pro rybáře.Dřív jsem na káču chytal hodně a na karasa neměla žádná jiná rybka.Jak ve výdrži tak v počtu záběrů.

            Stroft - Profil | Čt 1.11.2012 17:54:04

            bart.bm >> Fixovaní zátěže to je samozřejmosti. Pří přikrmování dravec najíždí do hejna a pokud nebude rybička fixována velkou zátěží na místě, zdrhne s hejnem. Dravec vždy lapne tu nejpomalejší. Co se týče vhodných rybiček, tak níže uváděný karas, je dravcem těžce ignorován, tuto houževnatou rybu pověsím jen na sumce a to jen když už nemám nic jiného.

              BuBu99 - Profil | Čt 1.11.2012 17:03:19

              Pedro1 >> u nás nikdy ta sfině východní nebyla a dostala se sem právě tak jak píšeš..:-)

                bart.bm - Profil | Čt 1.11.2012 13:58:18

                Rytíř >> což jak mizí ale když je čistá voda a je správně nastaven tak jak jede těsně pod hladinou :))) dva tři metry a sekat :))

                  Rytíř - Profil | Čt 1.11.2012 13:29:18

                  Pokud už tu teda řešíte splávky,tak nejvhodnější je tento typ.Ve tmě se dá zastrčit do otvoru na splávku chemické světélko a to je potom paráda když mizí pomalu pod hladinou.A ze všech typů splávků se prakticky vůbec nemotá.
                  http://www.rybina.cz/rybarsky-splavek-pefa-7g/

                    Rytíř - Profil | Čt 1.11.2012 13:24:34

                    bart.bm >> já vím ale každý si to může vyložit jinak:-))

                      GRUPA - Profil | Čt 1.11.2012 13:24:00

                      Střvevlička východní
                      http://www.biolib.cz/cz/taxon/id15595/
                      Střevle potoční
                      Původní druh na většině našeho území
                      Celoročně hájená
                      http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99evle_poto%C4%8​Dn%C3%AD

                        bart.bm - Profil | Čt 1.11.2012 13:23:56

                        Rytíř >> jj měl jsem na mysl střevličku východní

                          bart.bm - Profil | Čt 1.11.2012 13:23:18

                          Pedro1 >> jj taky ho dávám tak 10-20cm nade dno :))

                            Rytíř - Profil | Čt 1.11.2012 13:18:02

                            bart.bm >> specifikuj tu střevličku.Napiš rozbora, nebo celý název střevlička východní,moh bys někoho uvést v omyl,pokud by si to vyložil jako střevli (zdroběle střevličku)potoční.

                              Pedro1 - Profil | Čt 1.11.2012 13:15:26

                              bart.bm >> Souhlas.U toho hrouzka je to jak píšeš.Ale nesmí se pustit ke dnu,pak je zamotání do kamení nebo kořenů tutovka.Takže tak 10 cm nade dno,kdyby náhodou zabejčil a přitopil kačenu,tak aby tam stejně nedoplaval:-)

                              Ta střevlička je podle mého ve větších exemplářích nejlepší nástražka.Je tu ale problém,protože by se na ní nemělo chytat tam kde se již nevyskytuje.Hrozí její zavlečení do revíru a s tím způsobené problémy.
                              U okouna je potřeba dát pozor na to,zda nemá v dané lokalitě stanovenou lovnou míru.

                                bart.bm - Profil | Čt 1.11.2012 13:11:05

                                Pedro1 >> tak bude asi potřeba trochu ujasnit jak která ryba je vhodná si myslím.Mladí to určo uvítají.
                                Pro lov na splávek je vhodná rybka:Hrouzek,okoun,karas,plotice,střevlička
                                pro dno:ouklej,plotice,cejn

                                u plotice bych asi napsal že pokud ji prdne v kouli tak si plave jak chce :))))
                                a co se týče hrouzka,když se vychytá hloubka tak dokáže pumpovat jak nadopovaný redbullem :)))

                                  Pedro1 - Profil | Čt 1.11.2012 13:00:43

                                  bart.bm >> To fixování olůvka hodně pomáhá.Stejně tak použití rybek,které nemají tendenci plavat k hladině.

                                    bart.bm - Profil | Čt 1.11.2012 12:34:59

                                    Stroft >> nevím jaký má vliv přikrmování na zátěž ale někdy si u 10cm vystačíš s 5g a někdy ta ludra zvedá i 15g olůvko spíš je lepší u živé fixovat olůvko ať nemůže jezdit po kmenu.

                                      Pedro1 - Profil | Čt 1.11.2012 12:32:07

                                      bart.bm >> Pravda,ale viz. můj zápis z Čt 1.11.2012 11:48:00

                                        bart.bm - Profil | Čt 1.11.2012 12:29:05

                                        Pedro1 >> výhoda je při nepřízni počasí kdy fouká a potřebuješ sestavu udržet atd.takhle si připraven na cca 80% všech možností kdežto u lehčích už musíš převazovat na těžší sestavu a není potřeba házet daleko když už potřebuju dál tak jde rybka na dno na průběžku

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák