Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NMrKos - Profil | So 2.2.2013 8:58:57

Csanov >> než se tu ukáže některý z uživatelů konkrétnho deštníku, tak bych doporučil přečíst následující diskuze
http://www.mrk.cz/search.php3?kde=otazky&kw=de%B9tn​%EDk+s+bo%E8nicemi

    NCsanov - Profil | So 2.2.2013 7:58:16

    Cus, chci si poridit destnikovi pristresek, nevim jakej ale zaujali dva (Mivardi Deštník Camou PVC s bočnicemi nebo Sensas Deštník s bočnicí Bivi Liez 2,5m (zelený)) Zdali nekdo tady pouziva ci pouzival? Moc dekuju predem za radu

      NMartin M. - Profil | Pá 1.2.2013 18:13:27

      lahvac >> stejny dotaz se tu resil o par stranek zpet.

        Nlahvac - Profil | Pá 1.2.2013 18:03:06

        čus jak nejlíp namotat pletenku na 80kg na navijak ....přes mokrej hadr? diky

          NJakubisko - Profil | Út 29.1.2013 15:19:37

          diky moc .kuba

            Nhraji - Profil | Po 28.1.2013 15:30:57

            Jakubisko >> zpětně se členský příspěvek nedoplácí. Hned 1. března v roce, kdy jsi poprvé nezaplatil členský příspěvek, tvoje členství ve svazu skončilo a tečka.
            Takže se musíš přihlásit jako nový člen. A kolik tě to bude přesně stát, to ti mohou říct jen v MO, kde chceš být členem, protože v ČRS si výši zápisného stanovuje MO.
            Platit bys měl členský příspěvek na rok 2013, povolenku k rybolovu na rok 2013, zápisné, a jak to budeš mít s brigádou taky nelze jen tak odvodit.

              NMartin M. - Profil | Po 28.1.2013 15:27:58

              Jakubisko >> nejsi clenem, tve clenstvi zaniklo prvni rok, v kterem jsi do konce unora nezaplatil za clenstvi. Jsi ted jen byvaly rybar s propadlym rybarskym listkem, ktery ti na obecnim urade obnovi za bezny poplatek. S tim pujdes na jakoukoliv MO, tam zplatis zapisne (tusim 1000kc) a pak klasicky poplatek za clenstvi+brigadu+povolenku.

              Pokud nenajdes svuj stary rybarsky listek, tak jako bys nikdy nechytal a zacinas jako uplne novy zajemce o rybarsky listek.

              Odlisuj pojmy rybarsky listek (vydava stat) a clenska legitimace (vydavaji rybari).

                NJakubisko - Profil | Po 28.1.2013 15:18:03

                cau diky za predeslou odpoved ale jeste neco k tomu sem clenem v opave a potrebuji vedet jestli budu muset zpetne platit clenske prispevky a kolik me to bude vsechno cca stat na rok povolenka a ten listek diky moc .mam neco s internetem a nez bych si to zjistil sam tak by to trvalo moc dlouho diky za ochotu kuba

                  Nhraji - Profil | So 26.1.2013 11:41:06

                  Jakubisko >> aplikuj návod uvedený zde:
                  http://brno3.momrs.cz/obnoveni-clenstvi-ve-svazu

                    NJakubisko - Profil | So 26.1.2013 11:11:16

                    Cau te lidi chtel bych se zeptat jestli se stimto uz nekdo setkal mam 6 let propadle papiry a chtel bych znovu zacit chytat co proto udelat diky za odpovedi . kuba

                      Ntam v rákosí - Profil | So 26.1.2013 8:04:44

                      klasiku normálně zakotvíš kámen dáš velkou bójku 100cm provázek a splávek s montáží doufám že jsem tě alespoň trochu poradil Měj se fajn

                        Ncompaq - Profil | Pá 25.1.2013 21:48:39

                        Ahoj Lidičky mám na Vás prosbu potřeboval bych poradit.Na začátku prázdnin odjíždím na 10 dní na orlík na ryby.Nejedná se mi jenom o kapry,ale celkově o dravce hlavně o sumce.A proto bych potřeboval poradit chytám je už asi 5 let hlavně na Labi,ale co se týče tak velké vody jako je orlík nemám ani trochu zkušeností. na labi chytám většinou na bojku ,aleneumím si představit že bych jí měl kotvit třeba na 20 metrech.Potřebuju poradit co tam použít a hlavně jak tam chytat.Ryby pouštím.Díky za odpověď.

                          Nchesper - Profil | Pá 25.1.2013 18:47:58

                          Denis.0 >> cca 16 mm

                            NZ5 - Profil | Pá 25.1.2013 18:05:35

                            Denis.0 >> Zdravím, na 18mm boilies budeš potřebovat 16mm hada, ať se daří :-)

                              Nvokounek - Profil | Pá 25.1.2013 18:03:15

                              Denis.0 >> Ahoj dôležité je behať cesto oddýchnuť presne tak ako keď sa robia koláče. To znamená že po vymieseni ho zabal do sáčku a nechaj minimálne 30 minút oddýchnuť. Uvidíš aký veľký rozdiel to bude..

                                NFellix - Profil | Pá 25.1.2013 17:37:56

                                Zdravím, možná mám hloupý dotaz ale chtěl bych se zeptat zda je možné lovit sumce do max. 130cm s vabničkou na prut do 60g 240cm .... ? s pletenkou dejme tomu na 20kg .... s lehčí montáží (olovem) na rousnice ... jak rikam mozna hloupa otazka ale zajma mne zda ten prut neni až moc slaby :-) dekuji

                                  Nmarmyš - Profil | Pá 25.1.2013 17:10:42

                                  Denis.0 >> Taky mám ten rozměr,ale málo praxe. Buď máš silnější válečky--zeslab,nebo máš málo hutnou směs a trhá se. Určitě sem koukne někdo zkušenější a poradí.Já si ušoulám pár kuliček v rukách a těma zmetky krmím.

                                    NDenis.0 - Profil | Pá 25.1.2013 16:26:27

                                    Dobrý den chtěl bych se zeptat,když mam rollbal 18mm jak velké válečky? Udělal jsem 18mm valečky a v rollbalu se mi to těsto trhá a dělají se ve uprostřed díry.Předem děkuji.

                                      Nokurkac - Profil | Pá 25.1.2013 12:13:35

                                      Karel Kudrna >> Neni zač.

                                        NKarel Kudrna - Profil | Pá 25.1.2013 12:02:05

                                        okurkac >> o.k. Tak děkuju.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák