Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NStroft - Profil | St 23.1.2013 10:47:21

Strakoš.sumci >> Měl jsem ji na mulťáku(300m) pak jsem přemotal na Ticu a zbylo mi 80metrů, ale to je buřt, dnes bych ji už nekoupil, je to strašná chlupatice:-(

    Nwelbin - Profil | St 23.1.2013 8:38:52

    Namotání šňůry, aby byla dobře utažená a za vlhka - jdu k Labi,vezmu PET od Mattoni/není podmínkou - ta Mattoni/zčásti naplním vodou a pošlu na vhodném místě po proudu,po vybalení lajny namotám na naviják - perfektně to sedí na cívce.

      NStrakoš.sumci - Profil | St 23.1.2013 7:10:57

      Stroft >> tak pak ti na spulce od hamingweyky zustalo zbytecnych 80 metru snury protoze se prodava v navinech 200 a 300 metru. Mam tyto navijaky v praci asi 4 kousky a vzdy mi pri namotavani z dvousetmetrive spulky snura na civce nejaka zustane. A to ji menim i 2 x za rok. Kazdopadne jde samozrejme o to ktery vyrobce uvadi v prumerech pravdive informace. Mej se fajn.

        NStroft - Profil | Út 22.1.2013 20:51:40

        Strakoš.sumci >> Zvláštní, já jsem stejné šňůry namotal 220m.

          NStrakoš.sumci - Profil | Út 22.1.2013 20:00:22

          afjee >> Hemingway 0,60mm

            Nafjee - Profil | Út 22.1.2013 9:19:36

            Strakoš.sumci >> Jaké šňůry si tam namotal 180m při průměru 0,60mm? Já tam namotal této 300m, ale bylo to úplně narvané, tak teď tam mám asi 250m (průměr 0,60mm, namotáváno za sucha)

            http://www.tropicliberec.cz/sumcove-a-morske-2/sple​tana-snura-giants-fishing-master-catfish-strong

              NStrakoš.sumci - Profil | Po 21.1.2013 22:34:11

              Hugo23 >> Vždy namotávej za mokra a nejdříve podlep cívku navijáku kouskem izolepy, než začneš namotávat. Dále namotávej šnůru tak, že si dáš cívku třeba na vidličku, aby se při namotávání točila cívka. Pak přes mokrý hadr šnůru dopínej a natáčej na naviják.
              Jak již ti někdo psal, tak na cybernetika se ti šňůry o průměru 0,60 vleze 180 metrů. Pa

                NStroft - Profil | Po 21.1.2013 22:22:43

                Hugo23 >> 220 metrů 0,60mm.

                  NHugo23 - Profil | Po 21.1.2013 19:20:05

                  Díky moc všem!

                    Nmarmyš - Profil | Po 21.1.2013 13:35:54

                    Hugo23 >> A kolik bys tam namotat chtěl?Můj odhad je,že tam těch 200 metrů vleze v pohodě,ale jen odhad.

                      Nvenca1 - Profil | Po 21.1.2013 12:33:25

                      Hugo23 >> Mi se tam podařilo namotat 180m 0.60mm

                        NBosanac - Profil | Po 21.1.2013 12:29:42

                        Hugo23 >> Zadas do googlu tica cybernetik gg 100 a vyblafne na tebe fura odkazu . A prakticky v kazdem jsou parametry npr . převody: 3,3:1, váha: 859g, ložisek 8, návin: 88,0cm, kapacita: 300m/0,55mm nebo jiny - kapacita (mm/m) - 0,45/440 - 0,50/360 . Co je jeste zajimavejsi na tomto webu je i diskuse o navijaku na ktery se ptas a mezi ostatnim se probira i kapacita : http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=10648

                        Doporucuji vice pouzivat vyhledavac alespon na Mrku .
                        Neni zac .

                          NHugo23 - Profil | Po 21.1.2013 8:14:00

                          Je to cybernetik gg100

                            NBláža - Profil | Ne 20.1.2013 21:00:13

                            Hugo23 >> Na to ti asi neodpoví nikdo, musíš více popsat jakou máš Ticu a jaká je na ní velikost cívky. Pak snad se najde někdo, kdo tu zkušenost má.

                              Nokurkac - Profil | Ne 20.1.2013 16:23:52

                              Karel Kudrna >> Tto už musíš zkoušet u vody pokaždý může fungovat jiná délka.Záleží na tipu vody a podobně.Já používám převážně průběžku a uplná phoda.Zbytečně bych to nekomplikoval

                                NHugo23 - Profil | So 19.1.2013 23:42:03

                                Zdravim poradí mi někdo kolik namotám na Tiku 0,76ky šňůry a namotává se namočená jo? Dik

                                  NKarel Kudrna - Profil | Pá 18.1.2013 21:44:50

                                  okurkac >> Dik, ale nepomohlo...mam moc dlouhy navazec,treba...

                                    NKarel Kudrna - Profil | So 12.1.2013 20:49:13

                                    HP >> tak díky. Skoro tak jak jsem si představoval... poptám se po známých komu leží doma teleskop, feeder jsem vlastně už měl vybranej, chtěl jsem dát max 1500 (byl to kingfisher). Ale s tím prodlužovacím dílem jste mě dostali - mít dva pruty v jednou... no asi to přehodnotím, kdyžtak navrhněte.
                                    Teď něco jiného: mám uvázanou průběžnou montáž na jednom prutu, půlbalaton na druhým abych viděl co je momentálně ůčinnější. Půlbalaton vede ALE: dost často podsekávám. Co bych mohl dělat špatně?

                                      NMartin M. - Profil | So 12.1.2013 18:44:43

                                      Mrakoš >> klasicke medium.

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák