Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NSENSAS7 - Profil | Čt 27.12.2018 18:33:22

kečemot >> Ano. Byly, jsou a doufám že budou... Více e-mailem.
S pozdravem Milan Kolář

    Nhadr kapr fakr boy - Profil | So 22.12.2018 16:36:56

    Petr. >> ltrab - 22.12.2018 12:20:12 >> Dobře, zní to logicky!

      Nltrab - Profil | So 22.12.2018 12:20:12

      hadr kapr fakr boy >> Přesně tak, lov ryb pod ledem (na dírkách) začíná když je led dostatečně silný a pod lovcem se led neprolomí, při lovu pod ledem se nachází na zamrzlé vodní ploše, když loví ze břehu, nejedná o lov pod ledem (na dírkách).

        Nhadr kapr fakr boy - Profil | Pá 21.12.2018 21:42:48

        Petr. >> ltrab - 21.12.2018 11:44:17 >> Takže, když si ze břehu rozmlátím sekerou díru 2*2 metry, lopatou budu vyhazovat led a budu sedět na břehu, nedírkuju a tím chytám legáleně? :)

          Nltrab - Profil | Pá 21.12.2018 11:44:17

          honza260 >> Můžeš, lov pod ledem je lov na dírkách. Lov pod ledem neboli na dírkách je lov kdy se nacházíš na zamrzlé vodní hladině a chytáš zní, pokud chytáš ze břehu už se nejedná o lov pod ledem neboli na dírkách.

            NJarda Š. - Profil | St 19.12.2018 12:48:40

            honza260 >> To je sporné, myslím, že RS by to mohla hodnotit jako lov pod ledem, když půjde o uměle vytvořené okno v ledu (bez ohledu na jeho velikost).

              Nhonza260 - Profil | St 19.12.2018 8:59:24

              dobry den, chtel bych se prosim zeptat, zda je mozne chytat v miste, kde je rozbity led (ucelove, ne samorozmrznutim)???
              priklad: rybnik je zamrzly, krome pritoku. vrstva ledu slabe 2 cm. vemu si prsacky a led o plose cca 40m2 rozbiju a uklidim. chytat budu ze brehu.
              je v tom nejaky hacek? bere se to jako n
              lov na dirkach nebo pod ledem???

                Nvenca1 - Profil | Pá 30.11.2018 14:26:33

                bura24 >> Co je to volně přístupný rybník? Každá voda má svého majitele..-)

                  Nltrab - Profil | Čt 22.11.2018 8:39:40

                  bura24 >> Podívej se tady,

                  www.rybsvaz.cz/?page=vase_dotazy&lang=cz&web_menu_i​d=14

                  je to dotaz č.106.

                    Npepa-č - Profil | Čt 22.11.2018 8:19:47

                    bura24 >> smíš chytat jen a pouze tam, kde máš povolenku.

                    to není, že smíš všude, kde není zakázáno.

                    ale právě naopak smíš jen tam, kde na to máš povolení.

                      Npepa-č - Profil | Čt 22.11.2018 8:19:10

                      bura24 >> ne

                        NFlying trout - Profil | St 21.11.2018 18:46:18

                        bura24 >> co vymýšlíš, když máš povolenku? Můžeš na spoustu revírů ať máš jakoukoli?!

                          NJarda Š. - Profil | St 21.11.2018 18:19:28

                          bura24 >> Na rybníku, který není uveden v popisu jako součást revíru, chytat nesmíš, ledaže by ti to povolil ten, komu rybník patří.

                            Nbura24 - Profil | St 21.11.2018 14:02:41

                            Jak je to s chytáním na volně přístupných rybnících, které ale nepatří svazu? Nikde není cedule zákaz chytání, ale mám právo to tam prohodit?

                              NSeržant55 - Profil | St 31.10.2018 18:56:13

                              rybomil >> To jsou Turbokapři.

                                Nbrach - Profil | Út 30.10.2018 20:41:44

                                Valuček >> Věřit můžeš - ale zbytečně...

                                  Nrybomil - Profil | Po 29.10.2018 23:05:04

                                  Valuček >> když jsem chodil s baštýřem vysekávat třecí rybníčky na tření kapra a pak lovit plůdek, tak jsi ještě čůral do plen...

                                    NValuček - Profil | Po 29.10.2018 16:13:10

                                    rybomil >> jak máš v profilu - kecáš do všeho, ale moc o tom asi nevíš. Jak sem už psal - chytil jsem ho napodzim - v září - a měl max. 20 cm. Proč by nemohl být letošní. U nás v řece pěknej vysazenej kapr má za rok až o 2 kg víc, jak máme některé splavy úživné /i přes čističku jde do vody dost bordelu, kolikrát tam vypustijou pevné kaly, které by měli odvézt/, a ti kapři jsou napodzim hranatí. Věřím tomu, že byl z letošního tření, ovšem jak už sem psal - žádnej význam to nemá, je to jen taková kuriozita

                                      Ndrvoštěp - Profil | Po 29.10.2018 15:32:16

                                      rybomil >> Řeky jsou plné růstových a jiných hormonů. Tak se nediv😂

                                        Nrybomil - Profil | Po 29.10.2018 14:11:21

                                        Valuček >> kapřík z řeky, letošního tření na konci května má už 20cm... no potěškoště !!!
                                        max.loňskej

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák