Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

vydra Lucky - Profil | Čt 10.1.2019 8:42:30

Ač již věku mírně pokročilého, stále jeden naráží na věci, kterým nerozumí. Poslední dobou se stále potkávám s termínem castingový prut. Hledal jsem, google provětral, slovník cizích slov prolistoval ale uspokojivé odpovědi se nedobral. Že to nebude mít nic společného s výběrem herců pro roli je téměř jisté, ale co to je ??? Všude jen nabídka, souvislosti s kde čím ... ale co je to konkrétně ten castingový prut, jaké jsou jeho zvláštnosti, k čemu je ??? Poraďte nevědomému starci, prosím.

    Slavíček - Profil | Čt 10.1.2019 6:27:36

    já 2 >> A neni to tak dlouho co opravovali na svazovem rybniku hraz a cistili dno.Mysleli kolik tam bude ryb kdyz to vypuslili nebudes tomu asi verit rybnik krom sumce a par ryb byl prazdnej .Pri dnesnim tlaku zpusobu lovu se da zdecimovat kazda voda. Nema cenu resit pohadky jak je ryba chytra jak musis mit top navazce z tech nej materialu a nej krmeni.Kdyz ve finale ji lidi chytnou i na kukurici .K tomu proc chytat vetsi rybu je to preci vetsi zazitek chytit vetsi rybu nez nejakou nasadu kterou zaseknes a tahnes a nevis pomalu ze tam neco mas na prute. Pokud nekdo chodi k vode pouze jako zakaznik do masny tak to nemuze pochopit .Bohuzel i takovy lidi jsou mezi nami.Ze ma 400 kg ryb za rok pak to prodavaji nebo s tim krmi i slepice

      Kalužmistr - Profil | St 9.1.2019 16:16:18

      Márvin >> Je to číslo Rozkoše, letos jsem tam chodil dost často ale s takovou cedulí jsem se nepotkal. Chodilo tam hodně rybářů a nikdo se o této ceduli nezmínil. Jestli to není nějaká krávovina aby bylo o čem diskutovat.

        já 2 - Profil | St 9.1.2019 10:13:11

        Slavíček >> Proč by jsi měl chytat kapra 70+? Navíc to co píšeš je v přímém rozporu s dalšími keci propagátorů k 70. Tvrdí, že kapr je chytrá ryba a mnoho velkých se nechytí protože mávaj ploutvema a jí jenom to, co se nadzvedne a skenujou nutriční složení a bla bla bla... Velcí kapři jsou všude a není důvod, aby jich bylo víc. Nevěřil bys, co se slovilo na naší svazovce, když se odbahňovalo a to si stěžovali, že tam velké ryby nejsou... Kapři přes metr, candáti 90, štiky 110... Vybavuji si kapra, měřil 99 a měl 7 návazců v hubě. Ty ryby prostě jsou, jen se na ně neumíme dostat a nic to nemění na tom, že K 70 je zhovadilost!

          Márvin - Profil | Út 8.1.2019 21:32:25

          dbb >> 451200 je číslo revíru,UN.Rozkoš,koukám že je hodně názorů,teď který je správný.

            Slavíček - Profil | Út 8.1.2019 21:11:08

            MiPo >> Jsou vody kde chytit kapra kolem 70 cm je zivotni uspech duvod co se chytne to se sezere . Neobhajuju nejakou K 70 kapra jak jsem napsal horni miru i na drave ryby. Ona je otazka jestli za par let vubec svaz nejake vody bude mit ! A soukromnik si je nenecha drancovat jako svaz .Navic hodne lidi to pak zabali aspon ja urcite nebudu ladovat tisice za lov na soukrome vode

              já 2 - Profil | Út 8.1.2019 20:57:20

              Slavíček >> Tohle je jediná horní míra, která nemá žádnou jinou, než rybářskou, obhajobu. S ohledem na ekosystém vody, potravní řetězec a cokoli s ohledem na ochranu vody je horní míra kapra přinejmenším irelevantní.

                MiPo - Profil | Út 8.1.2019 17:01:47

                Slavíček - 8.1.2019 12:05:25 >> to bude za pár let paráda všude samej prasokapr nad 70 cm a jinak nic jiného. Rozrytý dno a podhrabaný břehy.

                  dbb - Profil | Út 8.1.2019 16:09:14

                  Márvin >> vypadá to na kanál (k70) a frekvenci (451.200) vysílačky, ale ruku do ohně bych za to nedal...

                    Eli - Profil | Út 8.1.2019 14:38:48

                    Myšlenka zavedení horní míry není špatná, jen se to nesmí přehánět a musí to být použito ve správný čas a na správný druh. Vždyť dnes každý, kdo má do ... díru a trochu chce, chytne na řece kapra přes 10 kilo, to přeci normální. Chránit by se měli především reofilní druhy a ty, které to aktuálně na dané vodě potřebují.

                      Slavíček - Profil | Út 8.1.2019 12:05:25

                      Eli >> Je to lobby ale objasneme si situaci u nas .Jsou lidi rozumny ktery vetsi rybu pusti a jsou lidi kteri co chytnou sezerou .A tak nezbyvy nez takove omezeni na velikost ryb. Protoze pokud to neni zakazany si rybu vzit nic jineho je nedonuti rybu pustit a ve vode by za chvili plavala pouze nasada co tam kazdy rok vysadi. Samozrejne ani to na nektere masarky nestaci a pres zakaz si rybu stejne vezmou To nejde pouze o kapra chtelo by to omezeni i na drave ryby.

                        Iza - Profil | Po 7.1.2019 10:06:46

                        Márvin >> souhlasím s elim, je to kuličkářská zvrhlost, díky které ubíráme živyny z vody pro jiné sice méně ekonomicky zajimavé ryby, ale o to cenější budou vvbudoucnu, ale to teď nikoho nezajímá :-(

                          Eli - Profil | Po 7.1.2019 9:42:44

                          timb >> ...za což by měl být uličník řádně potřestán.

                            timb - Profil | Ne 6.1.2019 22:08:28

                            Márvin >> Přijde mi to jako signální břehový znak pro lodní dopravu, který někdo trochu "vytunil".
                            Jinak by to měl být zákaz proplutí.Šipka by měla označovat stranu.

                              Eli - Profil | Ne 6.1.2019 20:34:07

                              Márvin >> jestli je to, co si myslím, tak je to pěkná zvrhlost, která vzešla od kuličkářské lobby...

                              https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=614592

                                Márvin - Profil | Ne 6.1.2019 11:36:54

                                Ne že bych byl začátečník,ale neví někdo co znamená tahle cedule? Konkrétně ta 70ka? Díky

                                  rosa 2 - Profil | Ne 30.12.2018 15:35:13

                                  Je tomu asi rok,kdy tady byl dotaz zda lze nakoupit rybařinu na takzvaný benefit. Hledal jsem a zjistil, že lze, i když moc věcí tam nemají. /pouze gallery beta /.

                                    já 2 - Profil | So 29.12.2018 14:56:07

                                    kečemot >> Mám na kontě 4ks se kterými bych vyhrál... a tipni si, při kolika těchto úlovcích jsem měl s sebou foťák...

                                    Není fotka, není ryba

                                      kečemot - Profil | So 29.12.2018 14:32:19

                                      Jarda Š. >> děkuju! A teď tu rybu.😀

                                        Jarda Š. - Profil | So 29.12.2018 11:48:04

                                        kečemot >> Odznaky uděluje časopis Rybářství na základě přihlášek do soutěže NEJ NEJ NEJ: https://www.casopisrybarstvi.cz/magazine/thebest

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák