Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

balkapcup - Profil | Čt 16.11.2017 17:21:26

Přeji dobrý den. hledám vhodné hlásiče s příposlechem, co mají:
- základní nastavení bez tónu a postupným otáčením kolečka nebo mačkáním tlačítka se zesilují.
- aby byly vodotěsné
- aby snesly mrazík do -5.
- aby měly možnost připojení svingeru. https://www.alza.cz/sport/mivardi-swinger-swing-arm​-no-155-modry-d4943831.htm
- aby nebraly nadměrně kapacitu baterek
- příposlech vzdálenost (zde prosím o radu jakou je optimální)
- aby příposlech fungoval i v teréní nerovnosti
Sháním 2 max 3ks

děkuji za info.
Luděk Ballon 777 70 80 34
ballon.balkap@gmail.com

    Flying trout - Profil | Ne 12.11.2017 20:59:44

    dejda nm >> jsou na výstavě i v Praze na FF, borci, zkušensti, já tu značku mám rád, mám 4 pruty, bez problému

      alfonz42 - Profil | Ne 12.11.2017 1:24:42

      dejda nm >> jsou v pohodě, bývají na rybvýstavě i v Brně. A to je co říct :-)))

        milanpindryc - Profil | So 11.11.2017 23:08:38

        OňasTomas >> ja z duhaku delam zavinace :-)

          dejda nm - Profil | So 11.11.2017 18:38:43

          Zdravím chci se zeptat jestly tady nemá někdo zkušenosti s tímto e-shopem ??http://www.adler-wft.cz/ předem děkuji za odpověď

            sven - Profil | Pá 10.11.2017 13:00:21

            marmyš >> proč ne ? :-)
            Sádlo používám dost často. Jen je třeba myslet na to, že se při cca 180°C začíná přepalovat také.
            Většinou ho přidávám do oleje.

              Sportovecs - Profil | Pá 10.11.2017 12:23:20

              Plžík >>
              Ajo... kaprařina..

                marmyš - Profil | Pá 10.11.2017 11:53:35

                sven >> A co třeba na sádle?

                  sven - Profil | Pá 10.11.2017 11:28:14

                  OňasTomas >> Začal bych rozhodnutím, jestli budu pstruha nebo jinou rybu tepelně upravovat na pánvi nebo v troubě na pekáči.
                  Mezi pečením a smažením je totiž drobet rozdíl....
                  Při pečení, je mediem předávajícím teplo pokrmu vzduch obklopující pekáč, při smažení plotýnka ohřívající olej v pánvi pod masem.
                  Z pochopitelných důvodů, tedy úprava pečením trvá podstatně déle, než smažením.
                  Ovšem pro obě metody je společné, že pracovní teplota se pohybuje kolem 200°+ .
                  Máslo se traduje jako to nejlepší z nejlepšího, nejspíš od dob M.D. Rettigové.
                  Ovšem moderní opisovači receptů zřejmě nedočetli a tedy nejspíš netuší, že není máslo jako máslo...
                  Magdalena Dobromila měla na mysli ghí, tedy máslo přepuštěné a nikoli kostku mléčného tuku s 15-20% vody...
                  Kostka másla má bod kouřivosti 120-150°C , zatímco ghí 250°C.
                  Zákonitě se máslo z kostky přepálí a výsledkem bude zhořknutí masa, žaludeční nebo žlučníkové potíže a jistá porce karcinogenů do organismu...
                  Tedy bych se vůbec nebál upravit rybu na kvalitním oleji (tím nemám na mysli zprofanovaný olivový) a máslo přidat na rybu až na talíři.
                  Olej nijak chuť nezkazí.
                  Anebo si pohrát a ghi si z másla vyrobit. Nic to nestojí, zvládne to každý a výsledek překvapí :-)
                  https://www.prozeny.cz/clanek/prepustene-maslo-jako​-od-babicky-takhle-jednoduse-se-dela-12684

                    nulák - Profil | Pá 10.11.2017 9:19:17

                    Sportovecs >> Myslim ze dulezitejsi nez jemna udice je dobre fungujci nastraha ve studene vode a taky najit misto kde se ryba zdruje jelikoz neni tak aktivni co se pohybu tyce. Takze podle me tam tu 0,30mm muzes nechat. Ale co rybar to nazor.

                      Plžík - Profil | Čt 9.11.2017 22:30:18

                      Sportovecs >> Nenapsal jsi co, kde a jakou technikou budeš chytat. To se pak blbě radí.

                        Sportovecs - Profil | Čt 9.11.2017 16:56:31

                        Jak se nám blíží zima, sestava se zjemňuje čím dál víc..
                        A také se říká, že nejvíc záleží na posledních metrech udice.

                        A proto se chci zeptat, když zjemním návazec ( malý průměr návazce a malý háček), jestli vadí kmenový vlasec, který mám v průměru 0,30mm..
                        Mám pouze 2 pruty a v zimě půjdu jen párkrát, tak nechci kvůli tomu převazovat navijáky apd.
                        Jen prosím o radu, zda průměr kmenu je v tomto případě problém.

                        A také prosím o radu, jaký materiál u návazce použít - fluocarbon, pletenka apd.

                        Díky moc

                          MiPo - Profil | Út 7.11.2017 19:15:18

                            já 2 - Profil | Út 7.11.2017 18:50:16

                            OňasTomas >> Co nejjednodušeji. Je to kvalitní maso a prznit ho složitostmi je škoda. Vykuchané osolím, okmínuju, pokapu citronem, někdy obtočím plátkem anglický a upeču. Můžeš přidat tymián, rozmarýn... podle toho co máš.

                            Hlavně opeč na másle, ne na oleji, nebo jiném jedu

                              brach - Profil | Út 7.11.2017 18:26:57

                              OňasTomas >> Máslo a kmín..

                                OňasTomas - Profil | Út 7.11.2017 18:00:37

                                Dobrý den,

                                na jaký způsob nejčastěji připravujete pstruhy?

                                Díky za tipy

                                  Dědek - Profil | Čt 2.11.2017 10:52:33

                                  CoDu >> u x a.... tady tento člen :

                                  https://www.mrk.cz/clen.php3?id=87258

                                    jirisyky - Profil | St 1.11.2017 2:33:57

                                    CoDu >> ty znáš?

                                      CoDu - Profil | Út 31.10.2017 20:19:15

                                      Úcta (od „ctíti“) znamená trvalý vztah ocenění druhého, který se projevuje zejména dobrovolným sebeomezením v jednání ve prospěch druhého....., Znáte někdo takového rybáře, který se omezí ve prospěch ryby?

                                        P!F - Profil | Ne 29.10.2017 22:57:04

                                        Rybář_na _baterky >> pokiaľ chytá iba kapř, tak sa na to vykvajzni. Ono to volanie orgánov stojí za prd, väčšinou to odignoruju.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák