Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nbrach - Profil | Út 10.10.2017 21:17:58

Rybář_na _baterky >> Jaké udavačaství - je to prase a jako s takovým je potřeba jednat. Když nejde RS, volej měšťáky a hotovo!!
Kdyby to bylo do 30 km ode mne, klidně bych přijel

    NRybář_na _baterky - Profil | Út 10.10.2017 20:39:16

    Jarda Š. >> S tímhle samozřejmě souhlasim, ale musí se vždy - ať už jako člen nebo RS používat selskej rozum a přistupovat k tomu nějak lidsky a individuálně. - Né na každýho hned bonzovat, jako obyčejnej práskač, což bohužel dělá hodně lidí rádo...

    Ale v tomhle konkrétnim případě si fakt stojim za tim, že bych něco udělat už měl, protože je to daleko přes čáru... :(

      NRybář_na _baterky - Profil | Út 10.10.2017 20:34:35

      Ladináč >> Sám mi to řekl, nijak se tim netají... (nelhal, protože se fakt bál, když jsem mu říkal, že na něj zavolam porybnýho) Akorát má štěstí, každýho přemluví, že už to nikdy neudělá, vytáhne vezírek s třema kaprama (někdy, když má štěstí) a maže domů, ale pak tam je třeba druhej den zase..

      A vůbec se nebojim, že když na něj někoho zavolam, tak si dojde udělat papíry, ten by za to nedal ani korunu a navíc si myslim, že by ty zkoušky asi ani neudělal (bohužel bez srandy)...

        NRybář_na _baterky - Profil | Út 10.10.2017 20:29:35

        alfonz42 >> Jak jsem již jednou napsal... Kdyby byl v pohodě, jen pytlačil a nebral úplně cokoliv, tak bych to neřešil, ALE když vezme cokoliv a k těm rybám prostě nemá úctu (to nemá bohužel i velká část členů ČRS) a bere je jen jako kus masa a chudáky ryby válí ve štěrku, drží je, jak kdyby je chtěl rozmačkat nehty, šlape na ně, nese si třeba chudáka kapra v síti od brambor veřejně po chodníku (jo, tady bychom si mohli říct, že je to jen "blbej a plevelnej" kapr, ale i tak mi to vadí, zvlášť když to dělá v takovym množství) a prostě se celkově chová jak prase, tak mě to strašně štve a nechce se mi to jen tak nechat... Tak snad chápete. - To není, že bych si chtěl něco na někom hojit, ale tohle je fakt hnus a mně, jako slušnýmu rybáři, co má k rybám už vybudovanej nějakej ten vztah (vztah - strašně vtipný, já vim... :D) , tak mi to prostě "trhá vlasy"...

          NJarda Š. - Profil | Út 10.10.2017 10:43:41

          alfonz42 >> Jestli někdo v revíru ČRS porušuje závažným způsobem předpisy o rybářství, pak by to nemělo být členovu ČRS jedno. V případě, že jde o rybáře, kterého znáš víš, ve které MO je členem a můžeš-li k tomu předložit dostatečné důkazy, měl bys podle čl 5. Jednacího řádu ČRS podat k jeho MO návrh na kárné řízení.

          Návrh musí obsahovat:
          a)označení MO, jíž je návrh podáván,
          b) označení člena Svazu, který se měl porušení členských povinností dopustit,
          c) stručný popis skutku, v němž je porušení členských povinností spatřováno.

          Popisem skutku se rozumí uvedení toho, kdy, kde a co dotyčný provedl v rozporu s předpisy. K návrhu by měly být připojeny i důkazy, které máš dispozici (např. fotografie) a uvedeni případní další svědci.

          Kdybys ovšem podal návrh a pak odmítl svědčit před dozorčí komisí nebo svědčil křivě, byl by to důvod potrestat tebe.

            NLadináč - Profil | Po 9.10.2017 22:43:48

            Rybář_na _baterky >> treba ma povolenku.jak vis,ze ne?

              Nalfonz42 - Profil | Po 9.10.2017 22:11:55

              Rybář_na _baterky >> nech brouka žít... ;-)

                NRybář_na _baterky - Profil | Po 9.10.2017 13:39:29

                drvoštěp >> To bych si netroufl, takhle naslepo bonzovat, takovej já nejsem. Jde mi jen o jeden konkrétní případ jednoho kluka a tak jsem si řekl, že ho tím "proškolim", protože se mi fakt nelíbí, když mu to všichni x-krát odpustí a on, že už tam pytlačit nebude a klidně tam je druhej den zase. Vadí mi hlavně, že k těm rybám nemá vůbec úctu, cokoliv vezme a ještě to prodává po známých, takže asi tak. Kdyby to nebylo takový ho*ado, tak se na to vykašlu, ale takhle mě to fakt štve a nic jinýho, účinnýho než na něj někoho zavolat mě fakt nenapadá. :)

                  Ndrvoštěp - Profil | Po 9.10.2017 10:50:37

                  Rybář_na _baterky >> Buď zavolat policii Čr a nebo měšťáky. A co když bude mít opravdu povolenku, co pak ? ;))

                    NRybář_na _baterky - Profil | Ne 8.10.2017 10:16:51

                    Zdravím. Nevím, kam umístit moji otázku, tak to zkusím třeba tady...
                    Zajímá mě, co mám udělat, pokud uvidím pytláka, který chytá ryby bez povolenky a má třeba ve vezírku kapra?

                    Jde o to, zda s tím člověkem mám vůbec mluvit (protože si stejně nikdy nemůžu být 100% jistý, jestli to je nebo není pytlák, protože nemám pravomoc na vyžádání povolenky - ale dejme tomu, že to prostě vím (bez důkazu) nebo se k tomu sám dotyčný přiznal) nebo rovnou někoho zavolat? - A jestli PČR nebo na MO (tam by byl zázrak, kdyby mi to zvedli)?

                    Předem děkuji za všechny reakce - Rybář_na_baterky

                      Ndrvoštěp - Profil | Ne 1.10.2017 8:47:08

                      Sportovecs >> Kaprovi je to šumák.Taky jsem tak párkrát chytal a v pohodě.Kuku, rohlíkáč nebo žížala.

                        NPetr64 - Profil | So 30.9.2017 17:43:32

                        Sportovecs >> Myslím, že kapr má volnej vlas na háku.

                          NDragoun6969 - Profil | So 30.9.2017 13:58:21

                          Sportovecs >> Pokud bude vlas menší(kratší) jak nástraha,tak podle mně ne.Kdyby byl delší tak odstříhnout,nebo vyměnit návazec.Po odstřižení můžeš použít gomičku na pelety atd.A s tou výměnou zase neni takovej problém.Otázka minut :-)

                            NSportovecs - Profil | Pá 29.9.2017 18:23:02

                            Zdravím.
                            Jen hypoteticky - je návazec s vlasem pro kapry rušivý, když je vlas bez nástrahy a nástraha (kukuřuce) je pouze na háčku?
                            Máte s tím nějaké zkušenosti?
                            Mohu chytat bez vlasu, jen mě to zajímá, díky

                              NPlžík - Profil | Út 26.9.2017 12:08:08

                              Jarda Š. >> Jj, souhlasím, až čas ukáže jestli jsou stejně dobré.

                                NJarda Š. - Profil | Út 26.9.2017 9:04:53

                                Plžík >> Co může na klasické Okumě LB někomu vadit, je oproti konkurenci vyšší hmotnost a to, že cívky nejsou pro extrémně daleké náhozy. Nástupnický model je v tomto vylepšený, ale je otázkou, zda se klasickému vyrovná spolehlivostí a životností.

                                  Nbrajen - Profil | Po 25.9.2017 20:01:28

                                  Raburget >> nedávno jsem si koupil navijak který měl 11 ložisek (na vlacku)a je to ten nejhorší navijak co jsem kdy měl.Takze spíš podle rozumu a ne podle počtu ložisek.A taky záleží jak to sedne atd.Nejlepší je si ho jít vyzkoušet jak to sedne k prutům...😉

                                    NPlžík - Profil | Po 25.9.2017 10:28:33

                                    Raburget >> Plně souhlasím s jirisyky, podle mě nic lepšího za ty prachy nenajdeš. Je to léty prověřená klasika, která tě určitě nezklame.

                                      Njirisyky - Profil | Ne 24.9.2017 8:35:51

                                      Raburget >> v tehle cene bych opet koupil
                                      http://www.rybarske-nej.cz/rybarske-navijaky/navija​ky-s-baitrunnerem-volnobezkou/navijak-okuma-longbow​-lb-20-30-40-50-60-akce-1-1

                                      Mam je cca10let a porad slapou jak hodinky zatim bez udrzby. Mam 3 kusy...

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák