Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Njaroslavstehlikst - Profil | Čt 17.8.2017 13:19:05

Zdarvím , jedeme na týden do čech (z MRS ) , a chci se jen ujistit , že je to tak , jak si myslím že to je ....
Dítě (do 15let) může chytat na dva pruty , a i živou či mrtvou rybku ? a mimochodem i 2ks kapra denně ?
Důvod proč se ptám , že pro mě (jako člen MRS ) je to celkem nepochopitelné , že v ČRS jsou práva 15- stejná jako 15+ , a v MRS ne ....

Omlouvám se za stupidní otázku , a díky za odpověďi ... :)

    NJarda Š. - Profil | Čt 17.8.2017 10:37:11

    hraji >> Jen jsem tvůj příspěvek doplnil, vím, že ty to víš.

      Nhraji - Profil | Čt 17.8.2017 9:25:50

      Jarda Š. >> není tvůj příspěvek směrem ke mně zbytečný? Nepotřebuji poradit v této věci, odpovídal jsem na dotaz tazatele. On se na nic kolem RS neptal.

        NJarda Š. - Profil | Čt 17.8.2017 9:14:57

        hraji >> Ano. Stanování nespadá pod VRP ani pod tzv. obecné užívání přírody, je tedy k němu potřeba mít souhlas vlastníka pozemku. Řešení přestupku spočívajícího v nepovoleném stanování proto ani není v kompetenci RS, ta může jen rybáře upozornit na to, že se v daném místě stanovat nesmí a pokud na její upozornění nedbá, zavolat státní nebo městskou policii.

          Nhraji - Profil | Čt 17.8.2017 9:04:32

          gabrisek >> bohužel váš předpoklad není správný. Popis revíru zákaz stanování neřeší a řešit v naprosté většině případů nemůže. Stanování může totiž zakázat vlastník pozemku, což nemusí být svaz, a takový zákaz se samozřejmě v popisu revírů neobjeví.

            NLadináč - Profil | St 16.8.2017 21:40:59

            Pulec201 >> kdyz jsem si pred 7lety nasel zenu ze znojma,tak jsem zacal rybarit na jizni morave..dyje.morava...ver,ze kdyz budes chtit,tak je najdes..

              NJarda Š. - Profil | St 16.8.2017 19:02:19

              Sumik007 >> Nejvhodnější asi bude na středně těžkou položenou na menších stojatých vodách (na menší kapry, líny ap.).

                NSumik007 - Profil | St 16.8.2017 12:04:26

                Mám jednu otázku mám prut DAM backbone 330 cm 30-80 g a nevím na co se u něj specializovat.
                Budu rád za jakékoliv info a zkušenosti s tímto prutem.
                Předem děkuji.

                  Ngabrisek - Profil | Út 15.8.2017 18:15:00

                  Petrův zdar,mohl by mi prosím někdo pomoci?Jak je to se stanováním mimo kemp na rybníku ve Velkém Vřešťově?Rady se různí a nevím na čem jsem.Myslím si že pokud není zákaz stanování zapsán v rybářském řádu pro danou lokalitu je možné stanovat.Děkuji a Petrův zdar

                    NSumik007 - Profil | Út 15.8.2017 9:03:57

                    TomCR >> asi máš pravdu.

                      NTomCR - Profil | Po 14.8.2017 21:11:57

                      Sumik007 >> A na co se vlastně ptáte? "Golden" píše Číňan na každý naviják, který je trochu do žluta, tedy předpokládám, že půjde o nějakou čínu. Jistě půjde i vyfotit.

                        NSumik007 - Profil | Po 14.8.2017 16:25:57

                        Petru zdar rád bych se zeptal mám pučený a hodně starý prut a k němu jsem dostal naviják ten naviják je značky golden hledal jsem ho na googlu ale našel jsem jen jeden obrázek toho navijáku o kterém mluvím a v popisku bylo napsáno: sběratelům se zájmem o rybářské artefakty nabízím naviják GOLDEN 780.
                        Děkuji za jakékoliv info.

                          NJarda Š. - Profil | Ne 13.8.2017 10:29:38

                          Sumik007 >> Na sumcařinu bych ti doporučil Fídžu https://www.mrk.cz/clen.php3?id=65687&kw=f%EDd%BEa , to je profík, který ti na sumce vybere, co budeš potřebovat, a poradí ti.

                            NTWIN 69 - Profil | Ne 13.8.2017 10:28:01

                            tommasek >> Zdar,najdi si někoho v blízkém okolí co Ti to složí a hodně dobře ho sleduj.To bude nejlepší řešení Tvého problému.

                              NJarda Š. - Profil | Ne 13.8.2017 10:18:07

                              Sumik007 >> Tenhle prut se hodí na přívlač s woblery nebo plandavkami v délce kolem 15 cm.

                                NSumik007 - Profil | Ne 13.8.2017 10:18:02

                                Jarda Š. >> a doporučil bys mi nějáký prut na sumce?
                                Předem děkuji a ať to bere:-)

                                  NSumik007 - Profil | Ne 13.8.2017 10:14:05

                                  Jarda Š. >> děkuji za odpověď. Mám ještě jednu otázku na jaký způsob by se můj prut hodil nejvíc? (já se sumcařiňou teprve začínám takže nevim např jak se váže a funguje podvodní splávek)

                                    NJarda Š. - Profil | Ne 13.8.2017 10:05:59

                                    Sumik007 >> Na kapitální sumce to není, ale na běžnou velikost, např. na Berounce, by stačit mohl. Délka 270 cm se hodí k lovu ze břehu, když není příliš zarostlý.

                                      NSumik007 - Profil | Ne 13.8.2017 9:54:28

                                      Jarda Š. >> 270cm 40-80g

                                        NJarda Š. - Profil | Ne 13.8.2017 9:46:56

                                        Sumik007 >> Musíš uvést délku a udávanou vrhací zátěž, Black Master je série přívlačových prutů v různých délkách a tvrdostech. Ty nejtvrdší z této série by měly být na sumcovou přívlač použitelné.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák