Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Nmarmyš - Profil | So 28.2.2015 5:50:40

Radunak >> Pokud v té vaně budeš i lovit,tak bych o jedné věděl:-)

    NRadunak - Profil | Pá 27.2.2015 21:44:05

    Ahoj všem. Poprosim o radu. Letos se chci učit vábničku na sumce. Jakou na začátek zvolit na trénink? Budu mlátit ve vaně,takže fakt obyčejná stačí. Klidně odkaz do SZ. A hlavně poprosim o radu,jaký tvar. Lovit budu v hloubce cca 5-22m.

      Npsék - Profil | Čt 26.2.2015 16:09:36

      molca >> Mě taky funguje medovka.

        Nmolca - Profil | St 25.2.2015 22:33:59

        psék >> mě funguje kukuřice, za krmení ve větší míře, a na háček medovku, a na druhý prut klasika boilie, co kdyby náhodou :-)), ať ti to jezdí.

          NNachos - Profil | St 25.2.2015 15:59:05

          psék >> jako všude jinde...

            Nhraji - Profil | St 25.2.2015 15:31:15

            Skřivánek >> Jarda Ludačka - 25.2.2015 15:18:17 >> na rohlík a nebo na bílé červy

              Npsék - Profil | St 25.2.2015 15:24:35

              Chytáte někdo na Moravě 13C, na co je tady nejlepší chytat?

                NJarda Ludačka - Profil | St 25.2.2015 15:18:17

                hraji >> Aha, a na co chytáž koncem února? :)

                  Nhraji - Profil | St 25.2.2015 14:59:52

                  Skřivánek >> Jarda Ludačka - 25.2.2015 14:49:59 >> koncem února už nechytám na játra. Ale háček je podle velikosti nástrahy, stačí velikost 6, tloušť má velkou tlamku

                    NJarda Ludačka - Profil | St 25.2.2015 14:49:59

                    hraji >> Jak velký háček na ně používáš třeba teď, koncem února?

                      NNachos - Profil | Út 24.2.2015 21:06:58

                      psék >> loni jsem s tím experimentoval na parma fleku ,ale chytil jsem na ně zero..pak jsem ta m dal černý halibutky a pár jsem jich přemluvil.

                        NFoxíík - Profil | Út 24.2.2015 20:55:59

                        psék >> Určitě je zkus, na tlouště fungujou výborně :)

                          Nhraji - Profil | Út 24.2.2015 20:52:26

                          psék >> na chytání jelců v zimě skvělá nástraha, lehce dostupná, dají se použít jak drůbeží tak vepřová. Je třeba je vyměnit, jakmile se ve vodě vylouhují

                            Npsék - Profil | Út 24.2.2015 19:48:30

                            Máte skušenosti s chytáním na játra?

                              Nceczubr - Profil | So 21.2.2015 20:17:03

                              salfi >> Vtom případě bych použij ještě potápivý silon,který k tomuto stylu rybolovu s anglickým splávkem patří.

                                Nsalfi - Profil | So 21.2.2015 19:58:14

                                ceczubr >> anebo naopak spicku pod vodu, aby to nebral vitr na hladine. V pripade, ze chytas s anglanem.

                                  Nceczubr - Profil | So 21.2.2015 18:53:22

                                  Lovec Jouza >> Lovec Fišma - 21.2.2015 16:28:38 >> Taky hlavně proto aby se ti netvořil na hladině oblouk ze silonu a nestahoval s sebou splávek po proudu,držíš silon ve vzduchu od špičky prutu až ke splávku,toto platí samozřejmě hlavně na řece,na stojáku ti zase bere silon vítr,takže hlavně špičku nahoru.

                                    NJarda Š. - Profil | So 21.2.2015 17:44:13

                                    Lovec Jouza >> Lovec Fišma - 21.2.2015 16:28:38 >> Má to několik důvodů. U bičů a děliček bez navijáků se velká délka používá hlavně kvůli tomu, abys mohl chytat ve větší vzdálenosti od břehu. Boloňky jsou dlouhé proto, že s delším prutem se lépe vede splávek v proudu na větší řece a abys na hlubší vodě dostal nástrahu ke dnu bez nutnosti používat klouzavý splávek. Matchky nejsou tak extrémně dlouhé, ale s délkou kolem 4 m se lépe nahazuje na větší vzdálenost i lépe zasekává, než kdybys použil prut např. 2,5 m. A také na plavanou se používají tenké návazce, kdy dlouhý prut lépe odpruží výpady ryby než krátký, což snižuje nebezpečí, že ryba návazec přetrhne.

                                      NLovec Fišma - Profil | So 21.2.2015 16:28:38

                                      Proč jsou na plavanou dlouhé pruty ?

                                        Nčertík - Profil | So 21.2.2015 15:06:40

                                        ahoj má někdo zkušenosti s pruty sportex carboflex NG 310cm jaký jsou vlastní někdo tento prut se sumcem vyskoušený napište dík do vzkazu

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák