Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Njici65 - Profil | Ne 15.2.2015 21:34:37

Bejmák >> Děkuji všem za rady.

    NBejmák - Profil | Pá 13.2.2015 7:25:40

    jici65 >> s Shimano Alivio 100m ? nevím nevím ,vlasec standartně 0,28mm ale záleží kde budeš chytat na volné vodě 0,25mm a šokovku-řeka, vázky 0,35 mm

      NBigD - Profil | Pá 13.2.2015 7:24:50

      jici65 >> Záleží jaká je to voda, jestli jsou tam vázky, jaká je velikost cílové ryby, ale pod dvacet pět bych nešel.
      U vlasce do dvacet osmičky budeš při této zátěži stejně potřebovat šokovku, abys to po pár hodech neupálil na špici.

        Nsklep - Profil | Čt 12.2.2015 23:01:27

        Děkuji za odpovědi,ty navijáky,které jsem uvedl jsem si vytiskl,v prodejně jsem zjistil cenu i se slevou a s tím jdu na veletrh.Cenou mne neošálí,ale tím vysvětlováním o kvalitě jim nemohu oponovat,protože s tím nemám zkušenosti.Oni chtějí prodat.

          Njici65 - Profil | Čt 12.2.2015 22:47:09

          Ahoj kolegové, řeším přechod z teleskoupu na děličku. Podle toho co jsem se dočetl níže i na jiných recenzích mne čím dál více láká již zmíněný prut Shimano Alivio 3,6 m 3 lb. Chtěl bych se ještě zeptat na to jakou používáte sílu vlasce ? Jestliže je s ním možno hodit i 100 m se zátěží až 80g tak asi napříkald 0,2 mm bude málo ? Nebo se pletu ?

            NJarda Š. - Profil | Čt 12.2.2015 21:50:51

            sklep >> Dle mého, i když je o trochu dražší, tak MIVARDI M-Liner, protože to je vyšší třída, která má kovové tělo, takže by měl podstatně víc vydržet. Ovšem Okuma Longbow je také osvědčený držák. Na 3 lb kapráky bych doporučil velikost 60 nebo víc, protože když pojedeš někam, kde je potřeba házet dál nebo vyvážet, byl bys pak velikostí navijáku omezen.

              NEli - Profil | Čt 12.2.2015 21:45:07

              sklep >> neporadím ti co se týče konkrétního typu prutu a navijáku, poradím ti ale ohledně nákupu na veletrhu...na internetu si nejprve zjisti cenu věcí, které chceš kupovat, protože ceny na výstavě nejsou vždy nejvýhodnější.

                Nsklep - Profil | Čt 12.2.2015 21:26:02

                Ahoj, zítra jdu na veletrh pro navijáky a nejsem rozhodnut, poraďte prosím jaké? Prut 3Lb,3,60 krmítko a házet tak 65m na řece. Vybíral jsem Mivardi Liner 5000,Mivardi Marvelis 6500,oba mají dvě kovové cívky. Nebo Long Okuma 60 nebo Okuma V2 EXP55/65/ baitfieder. Žádné rekordní ryby nechytám. Děkuji.

                  Nmirmen - Profil | Čt 12.2.2015 20:04:50

                  Šlapeto >> na stojáku používám tu maximálně nejlehčí zátěž, jakou jde nasadit , jen aby udržela nástrahu na místě. Při lovu na 10-15 m od posezu klidně i 4- 6 gr, víc na blízko netřeba. Lehká zátěž nijak hluboko nezapadne, pokud je na místě bahýnko, tak ji naprosto v pohodě vytáhneš.
                  Ty placky ( mince, škeble ) mají skutečně význam hlavně v proudu, protože mají menší tendence se koulet a sjíždět po pevném dnu.

                    NŠlapeto - Profil | Po 9.2.2015 11:35:59

                    mirmen >> placka tolik nezapadava do bahna, pouzivam ji na rybnicich radeji... Na druhou stranu ale krouti vic vlasec.

                      Nmirmen - Profil | Ne 8.2.2015 19:26:36

                      plochá zátěž má význam v proudu, na stojáku nejlépe kapku

                        Nhank - Profil | St 4.2.2015 14:07:54

                        Jarda Š. >> nebo opacne a bude mit obracenej pater, kterej je dobrej na stojak kdyz je nadne jemnesi bahynko. stim ze na delsi konec se da jen polcha zatez.

                          NJarda Š. - Profil | Čt 29.1.2015 19:27:47

                          ladislavtikal >> Na delší konec by měl přijít návazec s háčkem a na kratším krmítko.

                            Nladislavtikal - Profil | Čt 29.1.2015 17:32:56

                            chtěl sem se zeptat ještě k rozstřižená smyčka jaký konec ma byt delší a co na něj ? háček nebo krmítko?

                              Nr4jce - Profil | St 28.1.2015 9:50:04

                              Martin M. >> pravda to může být ...ale zozluč se s feedrem :-) většina ryb se rozjede dolů s proudem - chytám tak 2m před stulíkem. Na 18 silon se dali udržet pěkně před, ale když přijde známý brutální vrčák nestihnu ho zastavit a už musím do lodi a doufat, že když to povolí bude to návazec.

                              To hank: brutální síla je k ničemu, jakmile je ve stulíkách už s ním nehnu ani na kapráku. Bud zastavím při záběru - což u feederu jde reagovat na záběr dříve, nebo jedu pěkně na vodu... posledně sem se cvaknul v 11 v noci a to je pak sranda :-)

                                Nhank - Profil | St 28.1.2015 0:03:38

                                r4jce >> pletenka, heavy nebo extra heavy ale pruznej kuli vyriznuti(shimano beastmaster/antares) musis se do prutu poradne oprit. zadny navazce.
                                druha moznost je pruznej kaprak,min 0,35mm vlasec postup stejnej. at se dari

                                  NMartin M. - Profil | Út 27.1.2015 22:46:26

                                  r4jce >> podle mne se takove misto pro lov na feeder nehodi. Do stuliku ti budou zajizdet i male ryby, ktere bys s kaprovym prutem vytahoval bezpecneji. 8kg kapr na feederu s pletenkou zdolavany brutalni silou (vsak nesmi zajet do tech stuliku) muze skoncit zlomenim prutu.

                                    Nstandas - Profil | Út 27.1.2015 22:41:11

                                    Martin M. >> já o ně pečuji - protrhávám a pleju :-))))))))))))))))))))))

                                      NMartin M. - Profil | Út 27.1.2015 22:32:10

                                      MiPo >> "Ohrožení a ochrana: Stulík žlutý je v Červeném seznamu zařazen mezi vzácnější druhy vyžadující pozornost"
                                      http://botany.cz/cs/nuphar-lutea/

                                        Červené karty: Mrknato, Poušťák