Jezero Katlov

1 foto revíru Jezero Katlov
2 foto revíru Jezero Katlov
3 foto revíru Jezero Katlov
4 foto revíru Jezero Katlov
5 foto revíru Jezero Katlov

Ceník povolenek

denní1.000 Kč
2-3 dny700 Kč / den
4 a více dní600 Kč / den

Typ revíru: stojatá voda, mimopstruhový, soukromý
Rozloha: 25ha
Oblast: střední Čechy

Popis

Jezero se nachází přibližně 14 km od Kutné Hory v těsné blízkosti menší chatové osady, přibližně 1 km od obce Červené Janovice směrem na Štipoklasy.

Původ jezera Katlov sahá až do středověku. Legenda praví, že jméno Katlov je odvozeno od císařského kata, který zde měl výsostné právo rybařit.

Ze záznamu archivu vodního práva však víme, že v průběhu let byl Katlov využíván nejen jako rybník, ale také jako úrodné pole. Naposledy se tak stalo roku 1901. Kdysi se zde rozprostíraly dva rybníky – Velký Katlov a Malý Katlov. Rybářská správa je však spojila, a tak zde vznikl nejen veliký ostrov, ale také vůbec největší jezero Kutnohorska.

Jezero Katlov leží v nadmořské výšce 446 m n. m. a rozprostírá se na ploše 25 hektarů. Je zasazeno do malebné přírody hlubokých kutnohorských lesů. Na jaře roku 2014 zde proběhlo mnoho terénních úprav, které byly zaměřeny na zatraktivnění sportovního rybolovu. Byly vybudovány dva ostrovy, které byly osázeny již vzrostlými stromy. Dále bylo vybudováno více než tři desítky podvodních lavic, které slouží jako útočiště pro ryby a jejich přirozený výtěr. Na ploše 25 hektarů bylo vybudováno 17 lovných míst. Tím je zaručen nerušený a úspěšný rybolov pro všechny rybáře. Rybářská stanoviště jsou vytvořena přírodními poloostrovy, které jsou ručně obeskládány kameny. Jezero Katlov je velmi členité. Najdete zde rozsáhlé mělčiny, pole vodních rostlin, terénní nerovnosti, ale stejně tak i šestimetrovou hloubku přímo u hráze. V zadní části jezera je postaveno dřevěné molo na lodě pro rybáře. Na jaře 2014 byla celá plocha jezera oseta obilím, které se následně zaplavovalo. Momentálně je tak jezero plné potravy a v následujících třech letech lze očekávat rekordní přírůstky všech druhů vysazených ryb.

Zarybnění jezera Katlov nemá v České republice obdoby. Obsádka tohoto revíru se připravovala již od roku 2008, a tak se můžete těšit na překrásné a zdravé ryby, které pocházejí z našich chovných rybníků. Hlavním tahákem jezera Katlov jsou kapři s váhou až 25 kilogramů a líni s váhou až 5 kilogramů! Tyto ryby jsou naprosto „panenské“ a před vypuštěním do jezera nepoznaly rybářský háček. Zakládáme si na tom, že každá ryba v jezeru je opravdový unikát. Najdete zde mnoho forem kapra, a tak se nemusíte bát, že každý ulovený kapr bude mít 95 centimetrů a 12 kilogramů. Setkat se můžete i s krásnými řádkáči kolem 20 kilogramů hmotnosti! Na druhou stranu je nutné upozornit, že tato vodní plocha není určena pro začínající rybáře. Na ploše 25 hektarů je nasazeno přibližně kolem 400 kaprů a rozhodně se nejedná o snadný rybolov. Naší prioritou je totiž nejen spokojenost rybářů, ale také našich ryb. Malá obsádka zaručuje zdraví ryb a také velké váhové přírůstky.

V blízké budoucnosti se můžete těšit i na další rybářskou lokalitu, a to v těsné blízkosti jezera Katlov. Tento revír bude zaměřen na lov trofejních sumců. Tuto lokalitu momentálně připravujeme a máte se opravdu na co těšit…

Jezero Katlov je určeno pouze rybářům vyznávajícím myšlenku „Chyť a pusť“. Veškeré úlovky zde musejí být vráceny vodě.

Areál jezera Katlov je zasazen v překrásném prostředí, kde můžete příjemně strávit i rodinnou dovolenou. Toto malebné jezero leží v nedotčené přírodě a je obklopeno lesy plnými pravých hřibů. Navštívit však můžete také historické památky v nedaleké Kutné Hoře.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Váš Jakub Vágner

Speciální pravidla

Vstupem do areálu se každá osoba dobrovolně podrobuje ustanovení našeho řádu.
•Povolenku lze zakoupit při vstupu u správce jezera. Povolenku lze zakoupit jako jednotlivec nebo lze celou vodní plochu pronajmout pro skupinu lidí, kteří preferují během rybolovu soukromí. K rybolovu na jezeře Katlov není nutné být držitelem rybářského lístku.
•Chytá se na tři pruty a na každém z nich je možné použít pouze jeden návazec s jednoháčkem bez protihrotu. Montáže musejí být průběžné – únikové, to znamená, že olovo při utržení ryby samovolně odpadne a ryba ho netahá za sebou. Feederová a methodmixová krmítka jsou povoleny. Montáž však musí být průběžná (úniková). Minimální průměr vlasce na navijáku musí být minimálně 0,30 Lovící může mít na konci i šokový vlasec o průměru až 0,60 mm.
•Během lovu je rybář povinen bezpodmínečně používat pean.
•Chytat se smí pouze na boiles, pelety, kukuřici a umělé nástrahy, které napodobují tyto nástrahy.
•Krmení je povoleno: boilies, peletami, vařeným partiklem a method-mixem.
•Zavážení, zakrmování a zdolávání z lodi je povoleno!
•Označování lovného místa je povoleno pouze tyčovou bójkou.
•Při zacházení s úlovky se vyžaduje maximální opatrnost. Ulovená ryba se musí vyháčkovat pouze na mokré podložce, musí být polévána vodou a případná zranění je rybář povinen ošetřit desinfekcí. Při vracení ryby vodě je nutno s ní zacházet co nejšetrněji.
•Podložku, vážicí sak a podběrák si k nám neberte, rádi vám zdarma zapůjčíme naše vybavení. O naše ryby se snažíme starat s maximálním úsilím a tímto se snažíme předcházet přenosu nemocí, které by jim mohly jakkoli ublížit nebo je stát život. Děkujeme za pochopení.
•Focení ulovených ryb se provádí nad podložkou v pokleku nebo ve vodě, a to ihned po ulovení. Maximální doba focení nesmí přesáhnout pět minut! S kapry nad 15kilogramů se musí fotit pouze ve vodě. Berte si tak prosím své vlastní prsačky nebo si je u nás můžete zapůjčit. Děkujeme za pochopení. Chráníme tak zdraví našich ryb.
•Zakazuje se: Používat pletené šňůry jako šokové návazce. Používat olověnou šňůru. Uchovávat ulovené ryby ve vezírcích nebo sacích. Používat háčky s protihrotem nebo zamáčknutým protihrotem. Používání drátěných krmítek, srkaček, helikoptér a pevných montáží. Krmení nevařeným partiklem, luštěninami, boby, mléčnými výrobky, krví, živými nástrahami.
•Bivakování na břehu jezera je povoleno. V případě, že lovící chce mít u sebe psa, musí mu toto dopředu schválit správce jezera. (Prosíme o jeho včasné telefonické kontaktování.)
•Vzhledem k tomu, že na žádné místo nelze zajet autem, je nutné počítat s transportem věcí po vodě. K tomu Vám zapůjčíme naše lodě od společnosti NOE.
•V jezeře se nacházejí i dravé ryby. Platí přísný zákaz jejich lovu jakýmkoli způsobem.
•Pokud se hodláte vzdálit na delší vzdálenost, nenechávejte nahozené pruty. Každý rybář chytá maximálně na tři pruty, ne na šest. Nahodíte si ihned po svém návratu.


Vnitřní pravidla jezera
•Parkování je povoleno pouze na vyhrazeném a k tomuto účelu určeném místě.
•Osobní hygienu lze provádět na WC nebo ve sprše, tyto jsou vám k dispozici 24 hodin denně. Ve sprše je vám k dispozici mýdlo, šampon i zubní pasta. Prosíme o dodržování čistoty, po vás přijdou i další. Jakékoli mytí v jezeře a používání šamponů, mýdel apod. je přísně zakázáno!
•Požívání alkoholu ve zvýšené míře nebo jakýchkoli drog je v areálu jezera Katlov zakázáno.
•Rádia, televizory apod. jsou samozřejmě dovoleny. Hluk však nesmí překročit hranice vašeho lovného místa. Respektujte prosím okolní rybáře, kteří si k nám přijeli odpočinout!
•Na všech lovných místech platí zásada čistého prostředí, odpadky a nedopalky patří do sběrných nádob.
•Po opuštění lovicích míst se musí nacházet toto lovné místo ve stavu, v jakém bylo při vašem příchodu.
•V areálu jezera je zakázáno prořezávání stromů a keřů a rozdělávání ohňů je povoleno jen na určitých místech (vlastní nadzemní gril je povolen nebo si ho můžete zapůjčit u našeho správce).
•Při porušení jakéhokoli pravidla nebo zákazu bude rybář vykázán z areálu jezera Katlov bez nároku na vrácení uhrazených peněžních prostředků a v budoucnosti nebude již do areálu vpuštěn.
•Pokud za rybářem přijede v průběhu rybaření návštěva, musí být předem nahlášena u správce jezera. Návštěva musí ponechat vůz rovněž na parkovišti.
•Provozovatel si vyhrazuje právo na všechny fotografie a videa, která návštěvníci pořídí v areálu jezera. Tyto mohou být použity pro propagaci jezera prostřednictvím časopisů, internetu a dalších prostředků propagace a komunikace.
•Všechny naše ryby jsou označeny čipem. Díky němu máme přehled o jejich přírůstcích, počtu ulovení i místě zdolání. Pokud se tedy nebudete k našim rybám hezky chovat a ony setkání s vámi nepřežijí, příště vás na naše jezero nevpustíme!
•Celé jezero je střeženo kamerovým infrasystémem a naši správci disponují binokuláry s nočním viděním. Chráníme tak nejen náš majetek, ale i naše ryby. Děkujeme za pochopení.
•Každý návštěvník areálu zodpovídá za své vlastní věci. Ty je povinen zabezpečit tak, aby nemohlo dojít k jejich zcizení či poškození, včetně předmětů uložených či odložených v zaparkovaných vozidlech.
•Provozovatel nenese zodpovědnost za škody na zdraví návštěvníků areálu, které si způsobili vlastní neopatrností, přeceněním svých schopností, fyzických možností či porušením tohoto řádu.

Doufáme, že si pobyt na březích našeho krásného jezera užijete a odnesete si odsud mnoho krásných zážitků, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Běžné druhy ryb

kapr, candát, lín

Komentář

Provozovatel: Jakub Vágner
Vřesová 502
252 43 Průhonice
IČ: 70782300
DIČ: CZ8112240004

Informace o lovu ryb:
Web: www.katlov.com
Správce: Jan Pokorný
tel. 774 595 112

Interaktivní mapa

 
fotojakes, 18.6.2015