Liščí Jezero

1 foto revíru Liščí Jezero
2 foto revíru Liščí Jezero
3 foto revíru Liščí Jezero
4 foto revíru Liščí Jezero
5 foto revíru Liščí Jezero

Ceník povolenek

1 den (CHxP) 380,-Kč
roční (CHxP) 10 000,-Kč
handicap 1 den (CHxP) 200,-Kč

Typ revíru: stojatá voda, mimopstruhový i pstruhový, soukromý
Rozloha: 5ha
Oblast: severní Čechy

Popis

Sportovní revír „Liščí jezero“ o rozloze 5 ha, skvěle zarybněný především trofejními kapry o velikosti 6 – 23 kg (kapří osádka je opravdu veliká), sumcem - vysazeno během 5 let (do roku 2015) 95 ks ryby mezi 90 -220 cm kde nej. ryba je „Mobidic“ měřící 220 cm s váhou kolem 80 kg min 15 ryb přes 140 cm, štikou 60 - 120 cm nej. 117 cm 15 kg, candátem 65 - 110 cm nej. 105 cm 10 kg, Amurem rybou od 8 – 19 kg, pod tlakem moderní doby bylo do severní části revíru rovněž vysazeno 20 jeseterů o velikosti 3 – 8 kg a 5 ks vizy velké o velikosti 5 – 10 kg. Většina trofejních ryb – kapr, sumec, viza, amur, jeseter atd. jsou označeny podkožním chipem a jsou průběžně monitorovány se záznamem přírůstků a údajů o lovci včetně jména dané ryby. Revír se nachází na okraji obce Chabařovice, mezi městy Teplice a Ústím nad Labem. Rozkládá se v revitalizované krajině v blízkosti, nově vznikající rozsáhlé rekreační oblasti okolo Jezera Milada. Tvoří ho soustava dvou přírodně vzniklých a propojených vodních ploch, tyto rybníky staré 130 let, už 60 roků slouží jako sportovní voda a není možné je vypustit ani slovit, proto se také o to ve známé minulosti, sahající až do 50 let minulého století, nikdo nepokusil. Naše Liščí jezero je díky své poloze velmi dobře dostupné z obou dvou zmíněných měst a oproti mnohem větší sestře Miladě se zde mohou a také se chytají ryby! A to mnohdy s malou dávkou štěstí i v trofejních velikostech. Příjezd sem, k nám, je po asfaltové komunikaci až na parkoviště k vodní ploše před rybářskou klubovnu, možný osobním automobilem bez potíží.

Aktuálně

Zimní lov na dírkách zimní sezóna

S příchodem sněhu a ledu startuje na našem revíru Liščí Jezero zimní sezóna lovu ryb, tak zvaný „lov na dírkách“, je to stále populárnější způsob lovu a tak pro všechny jeho příznivce, ale i začátečníky je tu výzva, neváhejte a přijďte si to vyzkoušet. Lov na dírkách zahajujeme dle aktuálních podmínek. Rybníky jsou bohatě zarybněny štikou a candátem předpokládáme, že lov na dírkách bude možný od prosince do února (dle aktuálních podmínek vycházejících ze síly ledu). Informace o započetí sezóny lovu ryb na dírkách budou, jen co to počasí umožní okamžitě zveřejněny na našem webu.

Více podrobností, foto a info na odkazu – www.liscijezero.cz

Speciální pravidla

Pravidla lovu ryb na našem revíru jsou podrobně popsaná na našem webu v sekci „pravidla“ při lovu a pobytu na liščím jezeře je potřeba je bezpodmínečně dodržovat a před tím než se k nám vypravíte je dobré se s nimi seznámit. „V kostce“ se nejedná o nic neobvyklého, jsou ve směs velmi podobná pravidlům ostatních soukromých revírů. Zde možná jen vypíchnu: háčky bez protihrou při lovu na plavanou nebo položenou (kapry, amury, jesetery, vyzy), zákaz používání šokových šňůr a návazců, povinnost používat únikové montáže, podběrák, peán, desinfekci a jako podložku jen vaničku s bočnicemi či kolébku s pevnou konstrukcí (neplatí při lovu sumců). Mimo lovu sumců je zakázáno používat jako nástrahu živou rybku k lovu štik či candátů.

Běžné druhy ryb

Kapr 6-8kg, desítky kusů 10-23kg, amur - trofejní kusy 8-19kg, Sumec 95 kusů 100-220cm, candát silná populace 65-110cm, štika 60-120cm silná populace, 5 kusů viza velká 5-10kg, 20 kusů jeseter 3-8kg, lín, cejn, plotice, karas, perlín, okoun, úhoř a bohužel také prokletý sumeček americký.

Komentář

Liščí jezero je místem určeným pro trávení volného času pro ty, kteří mají rádi přírodu a své volno rádi tráví aktivně, ale především pro rybáře. Jedná se o velmi dobře zarybněný rybářský revír, nabízející všem svým návštěvníkům velkou výzvu v podobě lovu velkého počtu rozmanitých druhů ryb a to i v trofejních velikostech. Jezero uspokojí požadavky všech, kteří se sem vypraví a rozhodnou se zde lovit a trávit svůj volný čas u vody s upraveným okolím bez odpadků, na pohodlných lovných místech vybavených dřevěnými moly. Nabízíme vysoký komfort všem při návštěvě na jedno odpoledne, ale i pro vícedenní výpravy spojené s rybařením. V první řadě je rybářům k dispozici bezproblémový příjezd až k revíru na parkoviště po asfaltové komunikaci a parkování (24 hod denně dohled správce). Po vstupu do areálu jezera má návštěvník k dispozici centrum všeho dění a to „rybářskou klubovnu“. Zde má kancelář správce jezera, u kterého se dá koupit povolenka k rybolovu. Správce je starý zkušený „pardál“ a vždy ochotný pomoci, rád vám poskytne důležité rády o situaci, která ohledně lovu ryb a pobytu, v danou dobu na jezeře aktuálně panuje. Zmíněná klubovna není jen kanceláří a dočasným obydlím pro správce (i když v jeho případě je to spíš trvalé bydliště ), ale slouží také, jako místo kde si můžete dát něco dobrého k pití nebo k jídlu, vypůjčit si podložku pod rybu, zakoupit povinnou desinfekci či nafasovat erární pšenici pro zakrmování. Přípojka k zásuvce s el. energií na 220 V, je samozřejmostí. U klubovny je také k dispozici splachovací toaleta (VC) se sprchou. Ke klubovně je připojena prostorná, zastřešená terasa s grilem kde je možné posedět a probrat u masa a sklenice piva zážitky z rybolovu. V klubovně u správce je možné si vypůjčit loď, máme k dispozici dvě prostorné a stabilní, laminátové pramice s vesly. Tyto je možné si zapůjčit jako dopravní prostředek a ulehčit si tak námahu s dopravou bagáže na lovné místo.

Lovit ryby na jezeře je možno mimo jiné, dvěma hlavními způsoby. První způsob je pasivně ať už na položenou nebo na plavanou využívá se k němu jedno stálé místo. Pro rybáře lovící tímto způsobem jsou vyhrazena lovná místa označená čísly (viz plán jezera). Na těchto vyhrazených místech je možné trávit více času a postavit si zde proto obydlí v podobě stanu nebo rybářského bivaku. Místa jsou vybavena odpadkovými koši a správcem udržovaná v čistotě, z každého místa je dostupné WC. Tímto způsobem je možné lovit na obou částech jezera severní i jižní o celkové rozloze 5 ha a lovná místa je možné si předem telefonicky zamluvit. Druhý způsob, ten aktivní a to lov dravců na umělou nástrahu (vláčení, muškaření) je možné provozovat odkudkoliv ze břehu, bez nutnosti zdržovat se na jednom místě. Pakliže by rybář lovící tímto způsobem, měl zájem, nocovat na jezeře správce mu umožní na určeném místě poblíž klubovny postavit stan či bivak. Tímto způsobem je v současné době možné lovit na obou částech jezera. Individuelní požadavky či speciální nároky na způsob ubytování a způsobu lovu je možné po dohodě se správcem splnit, pakliže to bude v souladu se zájmy ostatních rybářů, ale hlavně okolní přírody a ryb.
Na revíru se pravidelně pořádají rybářské závody v lovu kaprů a sumců. Podrobnější a momentálně aktuální informace společně se spoustou fotek najdete na našich webových stránkách.

Kontakty:
Správce revíru – „Služební mobil“: 733 419 916 e-mail: liscijezero@seznam.cz

RNDr.Radomír Dobíhal - hospodář, mobil: 731 584 519, e-mail: dobihal@volny.cz

Aleš Dobíhal - provozovatel
Web: http://www.liscijezero.cz

Interaktivní mapa