MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Lov štik - záběr na streamera

Letní den s přívlačovým prutem na svazové vodě.

romel1 - ®, 3.2.2016
Uživatel je autorem nebo spoluautorem tohoto videa.
Průměrná známka: 3,03

Diskuse k tomuto rybářskému videu

N Pepison 2016 - ® Út 9.2.2016 9:57:32
Klobasa1 >> ahoj.... Hlavně jsi to napsal dlouze poprvé a naposled. :-D at se dari hoj
N Knapík - ® Út 9.2.2016 8:10:50
kkki >> já se do tohohle tématu moc pouštět nechci, protože vzhledem k definici, která je v řádu dost smolně použita si je kdokoli schopen obhájit téměř cokoli.
Použije se mrtvý i živý hmyz - to v mém pojetí výkladu znamená, že mohu použít cokoli včetně tohoto hmyzu.
Add: Nástraha se nevybavuje doplňky - výčet není taxativní, takže svým způsobem se dá vlastně napadnout i goldhead, protože i ta kulička je svým způsobem dráždidlo.
Zrovna tak ale z druhé strany lze provádět zcela v souladu s denicí v RŘ lov na umělou mušku s přívlačákem a gumou na jigové hlavě :-(
N Klobasa1 - ® Út 9.2.2016 8:04:54
mondry >> Možná jsem špatně a trochu i ostře namířil šipky a měl je namířit přímo na autora tohoto videa, které se mi nelíbí, ale v podstatě s tebou souhlasím. Ať si každý točí a fotí co chce a kde chce, já jsem to patřičně ocenil tou nejhorší možnou známkou, na druhou stranu mě nikdo nenutí se na to dívat:-) Jen doplním, že mezi žádné olizovače ani ty správné rybáře rozhodně nepatřím. Nevím ani kdo o sobě může prohlásit že patří mezi ty správné a nejlepší. A k rybě a léčitelství doktorem Dolittlem dodám že určitá naděje na přežití existovat jistě může, ale hádat a přít se o tom nebudu. Taky přeji rozumné myšlenky a úvahy.
N mondry - ® Po 8.2.2016 22:30:25
Klobasa1 >> Nějak nevím co a proč by jsme si tu my,, mudrcové bez mozku "měli pamatovat. To že jsi přesvědčen že jedině ty umíš zacházet s rybou a jedině tak je to správně? Nebo snad to že jsi možná přesvědčen o tom že když vidíš zaplísněnou štiku, bezpochyby ji musel mít v rukou jiný rybář? Nebo snad to že bys byl rád,, doktorem Dolittlem" a takovou štiku bys rád vyléčil? Myslím že místo sbírání rozumů na MRKu by jsi si měl udělat exkurzi do nějakého rybochovného zařízení a shlédnout jak se s rybou zachází tam a kolikaprocentní je zaplísnění a úhyn těchto ryb.
Nechci v žádném případě někoho nabádat k tomu ať s rybou zachází jako prase tím že ji bude třeba válet po hlíně a prachu ale všeho s rozumem. Ryba položená v mokrém podběráku na trávu zvlhčenou téže tímto podběrákem utrpí stejnou újmu jako ryba, která byla znásilněna nějakým olizovačem mezi něž možná (dle tvého výkladu a poučení) patříš i ty sám. Možná že i patříš mezi ty jediné správné rybáře, kteří při vláčení jakýchkoliv nástrah pro jistotu nepoužívají žádné háčky ani trojháčky, jen aby rybě neublížili.
Přeji ti spoustu krásných úlovků, chvil strávených u vody a vlastních, rozumných myšlenek a úvah!
N kkki - ® Po 8.2.2016 22:18:40
Knapík >> Za nástrahu se MUSÍ použít živý nebo mrtvý hmyz?
Jo a ještě, nástraha nesmí být vybavena rotujícím... počítají se třeba takové glitry na gumové nymfě
nebo její gumové ocásky.
N Klobasa1 - ® Po 8.2.2016 16:57:44
petrikveprik >> Asi to nijak nepůjde. Když jsem jí uviděl, napadla mě v tu chvíly taková blbost, že bych jí oškrábal veškerou plíseň až na na sliz nožem, myslíš je třeba teoreticky i malinká naděje že by přežila? Musel bych jí vidět asi zblízka a naživo, čučel jsem na ní tak z pěti metrů jak malátně plave u hladiny a podběrákem na ní nedošáhl.
N Jirka75 - ® Po 8.2.2016 11:49:43
Zacházení s rybou ''nic moc'' .
Video: za snahu 4ka.
N petrikveprik - ® Po 8.2.2016 11:44:57
u.x.a. >> jo to bude stopro fugnovat jak to savo ale je třeba ji tam máchat celou aspoň 30minut..
N u.x.a. - ® Po 8.2.2016 11:42:23
petrikveprik >> klinikem.. ale nevím jestli i na dravce..
N roman - ® Po 8.2.2016 11:19:28
petrikveprik >> paličkou....
N Shafi - ® Po 8.2.2016 11:16:21
petrikveprik >> Savem:)
N petrikveprik - ® Po 8.2.2016 11:04:45
Klobasa1 >> prosím Tě - jak se "ošetřuje" zaplísněná štika?
N Modrý šílenec - ® Po 8.2.2016 10:55:00
Pěkné video, jenom ryba se zdolává a přitahuje prutem a navijákem slouží jenom jako zásoba vlasce nebo šnůry ;-)
N Klobasa1 - ® Po 8.2.2016 9:17:46
mondry >> Kritika je dobrá, když je konstruktivní a prospěšná a dotyčný se z ní i poučí, čemuž bohužel tady v tom případě moc nevěřím. Takže napíšu to tady dlouze poprvé a naposled, tak si to zapamatuj ty i ostatní rybolapáci nebo mudrcové bez mozku! Takže rybu podměrečnou, nebo takovou co chci aby přežila je rozhodně nejlepší vyháčkovat ve vodě, protihroty v tomto případě jsou velice prospěšná věc. Když už jí fakt musím vyndat na břeh, máčím vodou trávu ruce i podběrák, na focení utřu packu, pak jí blejsknu a dobře zkontroluju jak tu rybu vrátím do živlu, tady mi to v tom videu nějak uniklo. Štika vydrží hodně špatné zacházení, ale nesmrtelná taky není. Na poslední návštěvě Vltavy jsem viděl tak čtyřicítku celou zaplísněnou tak, že byla na poslední své životní cestě proti proudu a vyndat na ošetření se mi ji bohužel nepodařilo. Nepochybuju že byla v rukách podobného rybolovce co točí takovéhle videa nebo je fotí a vyvěšuje do serverových rubrik, dělám to tak taky ale rozhodně šetrněji. Takže video, pokud bych ho neměl kvalitní nebo pěkné alespoň jako zdejší velitel a nechoval se dobře k rybám, by mě ani nenapadlo sem vkládat, myslím že ani normálního soudného člověka - rybáře, by něco takového ani ve snu nenapadlo, čímž ovšem nechci ani nebudu nikoho odsuzovat a kritizovat, toť jen můj názor.
N Knapík - ® Po 8.2.2016 8:31:11
u.x.a. >> muškaření to jistojistě nebylo :-)
D. Lov muškařením

1. Lov muškařením v rybářských revírech mimopstruhových

Při lovu muškařením se použije 1 udice, která je při lovu držena v ruce; jiná udice není nastražena. Na udici jsou nejvýše 2 návazce s jednoduchými háčky nebo 1 návazec s dvojháčkem nebo trojháčkem. Nástraha je nahazována pomocí muškařské šňůry nebo vlasce, kdy nosnou funkci zabezpečuje kulové nebo jiné plovátko, popřípadě jiná zátěž. Za nástrahu se použije i živý nebo mrtvý hmyz. Nástraha se nevybavuje doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek nebo vrtulka. Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou na menší.

Byla to přívlač s nástrahou, kterou někteří borci umí vodit i na mušáku.
N u.x.a. - ® Po 8.2.2016 8:10:38
Knapík >> a co tohle video to bylo muškaření??
N Knapík - ® Po 8.2.2016 7:16:32
kkki >> wobbler se obyčeně považuje za wobbler a smáček za smáček ..., dokonce i wobbler s rotačním plíškem bývá považován za wobbler:-)
N u.x.a. - ® Po 8.2.2016 7:15:46
kkki >> tam je to jasné je to vlastně muskaření(povolené od teď) , tohle video je ale sporné to je na hraně vláčení/muškaření..
N kkki - ® Po 8.2.2016 7:02:53
u.x.a. >> A co wobler, nebo takový smáček to taky nemá rotáční plíšek?

[ Vstoupit do diskuse - 29 reakcí ]

Co je nového - dravci + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce na holínky Polyver - 37%

Akce na holínky Polyver se slevou -37%

akce, rybareniPENN naviják Slammer

VÝPRODEJ!!! Akce platí jen do vyprodání zásob. Pět kuličkových ložisek a jedno válečkové ložisko z nerezové oceli a stálé uzavření zpětného chodu garantují jemný a bezrázovitý chod.

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Sema Sema

Hradec Králové, Pražská 8