Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

Tomeš_CB - Profil | Čt 21.4.2011 13:11:32

Ahoj,
nejdříve děkuji za předchozí rady a dovolím si požádat ještě o radu k následujícímu:
Rád bych koupil prut AFTMA 5 ve finančním rozsahu do 3 tis. (max 4 tis.) Kč 3, nebo 4 dílný. Děkuji za radu jaký vybrat.
Tomeš

Baron 007 MC - Profil | Čt 21.4.2011 13:43:40

To je tezke. Ja ti mohu vnutit prut, jiny ti muze vnutit prut. Je to osemetne.
Jakou chces delku?
Dobre jsou nektere Wychwoody (Monfish je ma)
Nektere pruty Greys (Hobby G ma)
Myslim, ze i Siman ma nejake levnejsi pruty obstojne.

Tiny - Profil | Čt 21.4.2011 9:50:55

ahoj jaké je využití umělé patentky nebo spíš jaké ryby se na to chytaj? cejn plotice jesen? nebo nevim možná i kapr by to vzal ne?.-) nebo nevim.

Baron 007 MC - Profil | Čt 21.4.2011 12:09:59

Kapr, cejn, oukljej, lipan, pstruh, duhak, parma, siven, proudnik, okoun, .............
Zalezi kde, jak, a kdy.

bures - Profil | Út 19.4.2011 18:12:40

muzu jse zeptat jak mam navZt rychlospojku ale kdybi jste mi mohli poslat obrazek nebo videoklip prosim byl bich stastny ja tam neumim navazat rychlospojku

Baron 007 MC - Profil | St 20.4.2011 7:28:22

Hle co jsem nasel: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=11877&kw=rychlospo​jka
Stacilo do zdejsiho vyhledavace zadat "Rychlospojka"

Honza Jizni Cechy - Profil | Ne 17.4.2011 9:12:55

Jak jsem říkal, bydlím v Suchdole nad Lužnicí - nejbližší pstruhové revíry jsou:
Dračice 1, Lužnice 12,Stropnice 3P, Svinenský potok a potom Vltava - 24,25.
Samozřejmě se občas dostanu i jinam, ale toto jsou primární místa.
Mohl byste se, prosím, podívat na tyto revíry a říct, zda jsou vhodné?
Děkuji

Palo H - Profil | Po 18.4.2011 4:41:08

Lužnici a Vltavu poznám, študoval som vo Vodňanoch a ako muškára ma to občas cez víkendy zlákalo aj po okolí spoznávať nové revíry. Znovu by som doporučil na začiatok prút AFTM 5 v dlžke 2,70 až 2,90 m, ale s dlhším sa už bude ťažko sušit, bolí potom ruka. Ak sa budete chcieť venovať hlavne suchej a mokrej muške, vhodnejší by potom bol prút v kategorii AFTM 3-4. Takýto prút využijete na sucho, mokro a nymfu, ale so strímrom by to už bolo horší. Ak sa rozhodnete pre trojku, alebo štvorku, postačí vám suchá šnúra.
V južných Čechách je mnoho velmi dobrých muškárov, takže si myslím, že v prodejnách napríklad v ČB, by nemali mať problém vám poradiť a vybrať nejaký vhodný vercajk.

Honza Jizni Cechy - Profil | Ne 17.4.2011 0:16:59

Zdravím, uvažuji o tom, že bych zkusil muškaření. Jsem z Třeboňska, kde je to hlavně o kaprech, ale nějaké pstruhové revíry tu v okolí taky jsou. Jsem začátečník, tak bych chtěl poprosit o nějaké rady, jestli má vlastně muškaření v mém okolí smysl, a pokud ano, tak jakou základní výbavu pořídít.
Děkuji mnohokrát

Palo H - Profil | Ne 17.4.2011 4:55:04

Ahoj, muškárenie má zmysel vždy. Trebalo by lepšie popísať o aký typ p- revírov sa u Vás jedná, ale na začiatok by som určite volil prut Aftm 5 a k nemu plávajúcu a potápavú šnúru. s 5 možeš potom preháňať aj okouny na kaprových vodách.

efs - Profil | St 13.4.2011 12:54:23

ja jsem právě ještě nidky viš nedělal takovej koncovej navazec..tu koncovou smyčku na šnuře mam a představuju si to asi další 40cm vlasec podle rady 18"ku a na konci muška :D

Palo H - Profil | Čt 14.4.2011 7:20:53

40 cm návazec je velmi krátky, na začiatok by som poradil návazec v dlžke prútu

krumlik - Profil | St 13.4.2011 11:42:59

Jakozto muskarskemu embryu se mi zatim nechce investovat do dejchacich brodaku. Ve sve potapecske vybave mam starsiho 7mm neopren "longjohna" (kalhoty s ksandama) - ma to smysl jako nahrazka brodaku, nebo je lepsi se potit v PVC?

Palo H - Profil | Čt 14.4.2011 7:19:12

Potit sa budeš aj v neopréne, ale neoprén je predsa len príjemnejší a pohodlnejší materiál ako PVC a pri dobrom zachádzaní s ním má aj dlhšiu životnost

efs - Profil | Út 12.4.2011 15:28:45

Ahoj jsem první rok na muškařině co řikate na prut s aftma 6-7 ? rád bych se zeptal jak dlouhy a jaky prumer vlasce mám zvolit za šnuru. Diky a kdyby jste mi někdo poradil se začatečnickýma muškama.

Baron 007 MC - Profil | Út 12.4.2011 15:45:45

Zdar,
Co mame jako rikat na prut aftma 6/7? Je to prut stredne-tezsi vahy. Vhodny na vetsi toky, vetsi pstruhy, stiky, boleny, tlouste, parmy........., nebo na jezero. Na lipany na sucho asi nebude.

Muzes na nej dat vlasec 0.06, ale musis byt opatrnej. Drzel bych se 0.18 a vys. A eticky nejlepsi je, se drzet vlasce co nejsilnejsiho co ryby porad prijmou.

Delka? Zas podle situace, nekdy jen kolem metru komplet navazec, nekdy mraky metru, s jeste mraky metrama koncoveho navazce.

Mouchu, podivej sem do gaklerie, i jinam. Obecne se zacina red-tagem neboli rudoritkou.

David. - Profil | Po 11.4.2011 16:39:04

Zdravím vás pánové.Chci si pořídit svěrák na vázání různých lákadel na trojháčky na třpytkách.Nikdy jsem žádný neměl a tak s ním nemám žádné zkušenosti.Je dobré investovat do rotačního anebo stačí nějaký pevný např od p.Tvrdka?Děkuji předem za odpovědi.

Palo H - Profil | Út 12.4.2011 4:32:03

Zdravím, ja osobne momentálne už dva roky viažem na rotačnom zveráku a som nadmieru spokojný. Ale dlhé roky som používal aj viacero typov klasických zverákov. V tvojom prípade by som sa zameral hlavne na kvalitu a prevedenie čeľustí - čelistí, aby boli vyrobené z kvalitnej ocele, nakoľko trojháčky sú z hrubšieho drátu a aby na nich nedochádzalo k deformáciam a vyhlodávaniu. Tiež by som doporučil momentové, pákové upínanie háčkov.

nugett - Profil | Čt 7.4.2011 11:25:56

Zdarec, chtěl bych Vás poprosit o radu jakou vybrat šňůru. Chytám na středních řekách, prut-devíti stopá aftma 4ka...chytám převážne na nymfy - krátké hody. Přemýšlel jsem o Cortland 444 DT 4 v broskvové barvě. Co by ste doporučili? K barvě...chtěl bych zkusit "broskvovou" máte zkušenosti s touto světlou barvou vzhledem na plašení ryb apod? Za rady předem děkuji.

Baron 007 MC - Profil | Čt 7.4.2011 12:57:20

Zdar,

Zminena snura v pohode. Klidne broskvova. Ja si myslim, ze nasich podminkach je barva snury docela putna.
Ale svetle barvy maji vyhodu, ze jsou lepe videt, zvlast za sera.

Palo H - Profil | Pá 8.4.2011 9:11:23

presne túto šnúru mám ale dt a je super aj farba