Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

asdf - Profil | Pá 27.6.2014 9:39:46

Pánové co poskytujete rady, opravdu vás obdivuji.Když vidím na co se člověk dokáže ptát :o))) máte svatou trpělivost :o))) pochopím rozumný dotaz, ale vezírek na přenášení ryb na pstruhové vodě, to je i na mě moc :o)))

Baron 007 MC - Profil | Pá 27.6.2014 10:06:50

Zdar,

Děkuji za uznání :-)

Dragoun6969 - Profil | Čt 26.6.2014 19:20:07

Dobrý den.Poradí mi někdo o jaký prut se jedná(jaká je aftma atd.) Austria Fly speciale 2,40m.A naviák Saf fly 200.Díky

Baron 007 MC - Profil | Čt 26.6.2014 22:15:35

Eh?

Kentaur - Profil | Čt 19.6.2014 15:41:43

Dobry den,Mam dotaz kdyz si chcete ponechat ulovenou rybu jak to delate?Me pride vezirek nesmysl kdyz casto prechazim na jina mista,nedokazu si predstavit ze bych ho sale prenasel.dekuji za odpoved.

Baron 007 MC - Profil | So 21.6.2014 21:57:25

He?

zelenáč007 - Profil | St 11.6.2014 9:26:03

k předchozímu dotazu - děkuji za odpověď, a jakou mokrou mušku zvolit? Vzor a velikost prosím. Díky.

Palo H - Profil | Čt 12.6.2014 5:42:45

ja osobne používam najradšej palmery, red tagy, wooly bugger, ale aj red head - slávistu :), aby bol Baron spokojný :)
najdôležitejší je ten pohyb mušiek od brehu...

Baron 007 MC - Profil | Čt 12.6.2014 12:50:48

Zdar,
Mokra moucha a streamer jak rika Palo. Redtag a jeho varianty je tu myslim zaklad. Urcite bych tam jebnul slavistu. Znamej prisaha na mokre co maji modry dubbing.

Velkej tloust je pak silene opatrny, tam je to vse o tom si ho nevyplasit. Mnohdy vezme souchou na pomale vode, ale je to o dalekych hodech a takove aby neplacli do vody a nevyplasili je.

To je ten hlavni orisek, tloust totiz, a zejmena velky je strasne plachy a casto silene opatrny. Ale prijde konstelace hvezd, a rozbijes kod, a nalapas nekolik peknych ryb.

Palo H - Profil | Čt 19.6.2014 4:17:47

jeden na ukážku....na čierneho palmera, háčik č.6...

Flying trout - Profil | St 18.6.2014 14:39:04

Zdar, chci začít muškařit a pořídit si nějaké základní vybavení. Jako první revír na zkoušku bych chtěl zkusit Vltavu 24 - abych zvýšil šanci úlovení ryby a aby mě to teda začalo bavit, potom bych pořídil JČ povolenku ... otázka zní jestli mi na to bude stačit aftma #4 v délce 2,44 metru asi Vision ATTACK? Zbytek se pokusím dohledat a načíst, knihu Začínáme s muškou mám. Díky

Palo H - Profil | Čt 19.6.2014 4:10:02

ahoj, #4 v pohode, ale dlžka je trochu malá....

zelenáč007 - Profil | St 11.6.2014 8:32:22

Dobrý den,
občas top ukouším na středně velké mimopstruhové řece. Převažující rybou je tloušť. Problém je v tom, že mi nefunguje vůbec to co na pstruhových řekách. Na pstruhových chytám převážně krátkou nymfu z zatíženýma tungstenovýma muškama, nebo mokrou mušku, kde mám na konci klasickou březovku, poměrně velkou. Toto mi však na mimopstruhové řece nefunguje, chytnu tak 2 menší ryby-tlouště za vycházku, kdežto za stejnou dobu na pstruhovce chytnu řekněme desítku pstruhů. Přitom vím, že na té mimopstruhovce je sopusta tloušťů kolem 40-50cm, ale neumím se jim dostta na kobylku, Také je nevidím sbírat, takže jsem suchou mušku nezkoušel. Poraďte mi prosím nějakou vhodnou taktiku-způsob lovu a mušku, abych lapil hezké tlouště. Díky moc

Palo H - Profil | St 11.6.2014 8:51:24

najlepší spôsob na jalce - tlouště je podľa mňa lov na mokro, alebo strímer. Hlavné je hádzať tesne pod breh, ideálne 1 cm od brehu a potom potiahnúť mušky od brehu, lebo ich nechať prirodzene šnúrou odplaviť. Často treba hádzať aj do 5 cm hlbokej vody a odtiaľ vyviesť mušky.

ajk77 - Profil | Po 2.6.2014 19:40:40

Zdar kolegové.... pořídil jsem na jezero šňůru s potápivým clear koncem - scientific anglers mastery series wet tip clear. Otázka zní: Je nutno k tomuto průhlednému konci navázat ještě ujímaný návazec a následně fluorocarbon s mouchama nebo vynechat ujímaný návazec. Zdá se mi zde poněkud navíc. Předem dík za rozuzlení. :-)

Baron 007 MC - Profil | Po 2.6.2014 21:52:31

Zdar,

Je to snura - a ta konci snurou. Navazec si delej na jakej si zvyklej.
Ja teda pouzivam ujimany navazec, protoze ho mivam zpravidla dlouhej jak tejden, a prece jen se ta energie do musek lip prenese a pri hazeni to ma lepsi sanci se ptreklopit a pristat jak potrebuju.

kolodejqq - Profil | Ne 1.6.2014 21:08:07

Zdravim panove,potřeboval bych poradit s vyběrem prsaček,nechci PVC ani neopreny koukal jsem se na PRESTIGE ST ZIP-FRONT STOCKINGFOOT,ma s nima někdo nějakou zkušenost? nebo jake jsou spolehlive krom od SIMMS ty jsou na mě moc drahe,diky všem za rady

Baron 007 MC - Profil | Ne 1.6.2014 21:18:48

Zdar,

Tohle bude loterie i se simms. zkus rozpoutat diskusi v otevrenem pokecu.

Maliček - Profil | Út 27.5.2014 19:19:13

Čau prosím Vás chtěl bych se zeptat k muškaření na mimopstruhovkách a konkrétně chytání štik. Jak bych měl udělat, abych snížil procento ukousnutých návazců? Je na to nějaký speciální návazcový materiál? nebo cca jaké průměry bych měl volit. Předem děkuju

Baron 007 MC - Profil | Út 27.5.2014 19:56:48

Zdar,

LANKO!!!!

Tom - Tuk - Profil | Út 27.5.2014 14:17:44

Dobrý den.

Ačkoli rybařím dlouho a před mnoha lety jsem i aktivně muškařil potřebuji stručnou radu. Nebo lépe rovnou konkrétní doporučení. Pořídil jsem dva velice nostalgické pruty (dutý sklolaminát) a budu s nimi chytat. Potíž je v tom, že JSEM ZCELA ZTRACEN v hršlích nabídky šňůr. Pěkně prosím, můžete krátce napsat jakou šňůru koupit a nebo rovnou i u koho?

Jedná se o 2,70 # 6-7 a 2,5 # 5-6. Mám obavu, že dnešní bleskopruty oproti tehdejším brzdám mají jiné číslování resp. je jiná souvztažnost čísla prutu a čísla šňůru vzhledem k naprosté odlišnosti v práci prutů Car a Lam.

Mohu se ale mýlit a vše je jak bylo. Potřebuji k oběma prutům plovoucí a potápivé/s potápivým koncem. Pokud je to špatný dotaz prosím smázněte jej a zapoměňte že jsem prudil. Ideálně aby cena nepřesáhla cenu prutů =)))) Děkuji. T

Baron 007 MC - Profil | Út 27.5.2014 14:33:32

Zdar,

Tezko odpovedet, ale jak rikas, chovani dnesnich prutu a sklolaminatu je dost rozdilne. To oznaceni co tam pises, bude asi AFTMA, ktera se pouziva dodnes. Dost mozna vyuzijes sestkove snury na obou prutech. Jakoze urcite to pujde, otazka je, jak to bude prijemne.

Tyto pruty se ohybaji o vlastni vahu, takze neni prilis citit co dela snura. Uplne nejlepsi bude domluva s kolegou, ktery ma nejakou skalu snur, a zkusit co bude sedet. Nebo rovnou vzit nejakou WF6F a zjistit jestli jit nahoru nebo dolu.

A pokud nejsi zdatny v hazeni, tak jeste kolegu ktery na to ma trochu cit.

Ale jde spis o retro. Moderni uhlik cely ten rybarsky zazitek zprijemni.