Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

jaruan - Profil | Ne 28.10.2012 15:44:18

zdar chlapi, mam dotaz
zvolili by jste na středně těžkou vláčku na viják shimano aernos nebo spíše shimano sahara fd
váhám...

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 28.10.2012 17:32:20

Ani jeden , moc dlouho by to asi nevydrželi. Kup radši blue arc nebo ryobi zauber ...

Petrsn - Profil | Ne 28.10.2012 16:08:10

Petrův zdar,osvětlí mi prosím vás pánové někdo terminus-technikus spinningový prut?.Je to o materiálu,nebo o technice lovu?

ivanv 25,59 - Profil | Ne 28.10.2012 17:27:09

spinning je rybolovna technika, kde sa zaber( aj kontakt nastrahy s prekazkou, dnom,...) rozpoznava tak ze sa impulz cez vlasec prenesie do prutu a cez prut to citis v ruke. preto prut musi byt citlivy, aby tieto kontakty zaregistroval a preniesol k tvojej ruke, aby si ich pri dotyku ruky s blankom citil . kedze pri celom love drzis prut v ruke a pracujes s nim, musi byt aj co najlahsi. preto maju spinningove pruty taku konstrukciu, aby mali tieto vyssie spominane vlastnosti.

gavlos - Profil | Čt 25.10.2012 18:58:02

zdravim chlapi..jak poznam gramaz prutu nejak okem..koupil jsem starsi a osoupany
a nalakovany...znacka neznama..ma 2.4 delicka asi laminat...jde snim jit na vlacku???
spicka docela mekka..i vetsi kopyto na jig hlave mi ho trosku prohne...poradi nekdo pliz..
diky

ivanv 25,59 - Profil | Ne 28.10.2012 0:46:44

gramaz prutu volnym okom nejde urcit. treba na to pouzit nejaku inu metodu.

Chrzo - Profil | So 27.10.2012 11:49:34

Zdravím, rozhoduji se jestli koupit red arc ( http://www.mlsport.cz/rybarske-navijaky/spro-red-ar​c-10300 ) a nebo ryobi zauber ( http://www.adler-wft.cz/adler-wft/eshop/6-1-Navijak​y-RYOBI/0/5/1512-RYOBI-ZAUBER-3000 )ve velikosti 3000. Mám to na vláčení na štiky, co by jste my spíše doporučili?

ivanv 25,59 - Profil | Ne 28.10.2012 0:31:28

je tu o oboch vela popisaneho. ja by som braj zauber, ale o cislo mensiu velkost

pruhac - Profil | So 27.10.2012 19:42:32

Ahoj lovci,koupil jsem si minulí týden smáčky,které jsem z originálních pytlíku přendal k ostatním nástrahám do krabice.Dnes jsem je chtěl použít,ale byli jak prkno(jako by vyschli či co)půjde jim nějak vrátit jejich původní měkkost nebo mám raději koupit nové a ponechávat je v orig. balení.Děkuji za odpovoděď.

ivanv 25,59 - Profil | Ne 28.10.2012 0:24:25

ak to boli smacky berkley minnow gulp alive, tak tie uz po vyschnuti mozes zahodit. musia ostat v originalnom baleni a dobre uzavrete

obe - Profil | Út 23.10.2012 12:55:20

nazdar dravci nejaka slusna vybava do 5000kc co by jste doporucili????

Bambus... T.maniak - Profil | Út 23.10.2012 14:49:36

a na co si to představuješ??

na UL
na L
na střední vláčku
nebo na H ??

oldrich1 - Profil | Čt 18.10.2012 11:45:13

Dobrý den,začínám s přívlačí a pořizuji si výbavu uvažuji o této sestavě-je to dobra volba?
prut-JAXON XT-PRO Limited Edition Spinning 2,70m/10-30g
navijak-Daiwa Crossfire X 1500 nebo Jaxon ZX Machine 100
cílová ryba okoun candát štika
děkuji za odpověď

Bambus... T.maniak - Profil | Čt 18.10.2012 22:12:52

Ahoj ten prutik by mohl byt ok ale naviják bych volil velikost buď 2500 nebo 3000

thomas777 - Profil | Po 15.10.2012 17:07:53

Zdravím, mám takový dotaz chtěl bych si pořídit vláčecí prut a chtěl bych se zaměřit na štiky a candoše jakou gramáž by měl mít prut? :-)

Bambus... T.maniak - Profil | St 17.10.2012 14:35:35

každá firma ti pod stejnou gramáží prodá jinný prut.

např prut od dragonu do 20 g je jako u shimana 50g..

optimal bych viděl něco kolem 20g - 45g

JUNIKRIDE - Profil | Po 15.10.2012 19:04:04

Dobry den neviem co mam robit vipustili nam do prehrady duhakov a skusil som smacky setko gumove a nic porate my na co mam chitat alebo ze ci nemam zacat na plavacku ? dopredu dik.

Bambus... T.maniak - Profil | St 17.10.2012 14:34:10

angličák, žížalka nebo červi,, a šup na ně..

popř bych zkusil plandavky.

(-candoš-) - Profil | Út 25.9.2012 21:22:39

Ahoj týpci. Mám takovej dotaz.. chytám na malé pískovně(cca 5-8ha) a jsou tam větší štiky kolem 70cm a candoši kolem těch 60-80cm.. a chtěl bych se pokusit nějákou rybku chytit na vláčku..A jelikož jsme vláčkař amatér tak se chci zeptat jestli použít šňůru (případně průměr-) a nebo vlasec (případně průměr) a mám prut ICE FICH 2,10m vrhačka 10-35g a chci chytat na Rapala X-rap. díky.

Scanix - Profil | St 10.10.2012 11:54:15

Snuru cca 0.15mm ci vlasec 0.22-0.25mm, ocelove lanko a jdi na ne ;) Ja se osobne pri lovu na stredni woblery a lov stik klonim k vlasci.

ivanv 25,59 - Profil | St 10.10.2012 12:15:21

bude tam uz teraz asi cista voda. v cistej vode sa mi par krat stalo, ze snura stuke vadila. vymena cievky na silon to vyriesila.