Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

tragy - Profil | St 7.11.2012 19:26:08

Dragon - Team Dragon 2.60m 7-28g, typ 28-33-260 ... kde by som tento prút zohnal lebo google nevie zohnať :)

SUMÍK - Profil | St 7.11.2012 20:19:33

Byl tu hodnocen v roce 2007, je to asi starý model,myslím že se dá sehnat maximálně někde v bazaru.
Už ho nemají ani polští goledzy
http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/wdziska/​wdziska-dragon/team-dragon
Tak jsem ti moc neporadil, nebo poradil kde ho neseženeš:-(.

Knapík - Profil | Čt 8.11.2012 7:41:36

Nestačilo by tohle ? Ten mám já a jsem s ním spokojenej ...
http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty-dragon/doprode​j/prut-team-dragon-2-55m-10-28g-vyp

Milan-K - Profil | Po 5.11.2012 0:01:41

Slyšel jsem od kluků že nejlepší na vláčku je i nymfa 2.5cm !!!top!

Bambus... T.maniak - Profil | Po 5.11.2012 5:40:39

Záleží na podmínkách a na způsobu vedeni a jiných okolnostech. Někde muže byt Top a někde zase propadák .

ghaz - Profil | Ne 4.11.2012 0:27:14

a kdybych chytal na splávek tak co za návnadu?děkuju za odpověd

Scanix - Profil | Ne 4.11.2012 22:51:10

Masne cervi, ci drobna rybka, ale na dirkach se opravdu dobre da nachytat na umele nastrahy, ty povetsinou vysazene ryby skacou tarka na vse...

KurecPalec - Profil | Ne 4.11.2012 18:06:02

Dobrý den.Mam takový,dotaz. Poradil by mi někdo jakou značku a pruměr vlasce na UL a L Přívlač. Často se mi stává, že nemam pevnost v uzlu a vlasec se při navazování trhá. Nevím zda je to rukama nebo nespravným vlascem.Děkuji za odpověd a Přeji krasné ulovky při podzimní Přívlači.

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 4.11.2012 21:23:53

Zdravím kolego ,

Osobně mám odzskouseno dost vlascu ale používám jich jen par . Tak ti dam tipy který jsou u mne Top.
SuperDp - http://www.rybarsky-market.cz/vlasce-a-snury/vlasec​-superdp-casting-300-m-orange-012-mm/sr-1-sc-5-si-1​5316/default.aspx

Colmic k15 , colmic lurs vulcan, colmic fendreel
Stroft Gtm
Jaxon xt pro premium
Esox raptor

Hawk123 - Profil | Ne 4.11.2012 18:24:39

Ahoj,
Párkrát jsem byl tedko vláčet, menší woblery apod - a jezdi mi zatím docela slušný okouni, ale nikdy nedoberou. Změna násrtahy moc nepomůže. Je na to nějaká pomoc?

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 4.11.2012 21:19:37

Zkus smacka s lehčí hlavou a nebo nejaký kopyta ....... Budou duverivejší

Fellix - Profil | Ne 4.11.2012 20:45:55

Zdravím, chci se zeptat zda je možné připevnit castingový multiplikátor na obyčejný prut který neni pro tento typ navijáku určen. Zajmá mě jestli je to technicky možné jstli třeba kvuli tvaru nebo velikosti nekterých části by se tento multiplikátor nedal připevnit. Děkuji.

Bambus... T.maniak - Profil | Ne 4.11.2012 21:18:32

Je to mozné :-))

ghaz - Profil | So 3.11.2012 22:09:08

poradí mi prosim někdo co si mám koupit za nástrahy na pstruha na dirky prosim?děkuju

ivanv 25,59 - Profil | So 3.11.2012 23:54:17

mikromrdky. marmysku, nymfy, mikronymfy, mikrotvistery, mikrosmacky,...

andrej8 - Profil | Pá 2.11.2012 9:08:13

nazdar!mam otazku:tuto sezonu som zacal vlacit na jednom asi 2 ha rybnicku.v mesiacoch jul,august a tak do polovice septembra tam vyborne fungovala rotacka c.3 a 4 striebornej alebo cervenej farby na stuku,zubaca,sumca aj bolena.kazdu vychadzku som mal rybu (vzdi bola vratena vode).a teraz som nemal uz skoro mesiac a pol ani tukanec.jasne ze menim nastrahy skusil som uz asi vsetko wobler,guma,plandavka a vysledok ten isty.skuste niekto najst odpoved. diky za vase rady a nazory.

Knapík - Profil | Pá 2.11.2012 9:13:38

Zkoušej to dál, na větší hloubce, každá z uvedených nástrah ti může ulovit rybu, zpomal vedení a nepřestávej věřit ...
Nebyl třeba rybík otráven nebo sloven ? Pak bych doporučil změnu revíru

Dusde - Profil | St 31.10.2012 10:34:51

Zdar, chtěl bych vyzkoušet při přívlači namísto ocelového lanka nebo wolframu šňůru na sumce o průměru 0,46 a s nosností 55kg. Na konci šňůry, který bude u wobleru bych udělal rapala smyčku aby wobler lépe pracoval a druhý konec spojím přes obratlík s kmenovým vlascem. Chtěl bych tím docílit lepšího vedení nástrahy jako s lankem, protože na to tu rapala smyčku neudělám. Lovená ryby nejčastěji štika, candát ale chci to předimenzovat, kdybych náhodou zavadil něco většího. Stačilo by mi, kdyby to vydrželo třeba jednu pořádnou rybu, protože je mi jasné že to asi nesmrtelné nebude. Pokud má s tímto někdo zkušenosti budu rád když mi poradí. PS: Kmen Berkley Fireline 0,17 10kg. Díky

Knapík - Profil | St 31.10.2012 11:42:18

Na štiky pletenka jako návazec nefunguje a při použití trojháků už tuplem ne. Tohle je špatná cesta. Pokud chceš eliminovat možnost, že štika, která ti zabrala, odpluje po ukousnutí nástrahy se sešitou tlamy a někde pak chcípne, opravdu tebou výše uvedeným způsobem nechytej.
Děkuji

ivanv 25,59 - Profil | Čt 1.11.2012 13:42:44

Nevidim ziadnu vyhodu Tebou popisaneho riesenia oproti ocelovemi lanku. Ak pouzijes napr. Microwire takymto sposobom: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=891 , a na koniec kde das vobler das len karabinku bez obratlika, ako to robim ja, bude to vo vode ovela menej napadne ako ta snura na sumce. na chod nastrahy to nebude mat ziadny vplyv. Ak pouzijes napr. lanko na 9, resp. 12 kg, tak sa nemusis bat ani straty kapitalnej ryby.
Moja skusenost so snurou je, ze stuka ju dokaze hravo prerezat.

u.x.a. - Profil | Po 29.10.2012 18:31:04

dobrý den chci si koupit vláčecí prut z usa ale nevím co znamenjí údaje na prutu prosím přeložte mi vrhací zátěž na gramy ,nevím co to je-1 - 6 ,1/2 - 2,3/8 - 1,1/4 - 3/4,1/8 - 5/8 děkuji.

Scanix - Profil | St 31.10.2012 13:16:57

U techto udaju musi byt ft = feets (stopy) pro udaj delky, prevodnik nejdes treba na http://www.jednotky.cz/delka/stopa/
Pro udaj gramze se vetsinou pouziva jednotka oz = ounces (unce) a prevodnik opet http://www.jednotky.cz/hmotnost/unce/