Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

skeate - Profil | Pá 28.9.2012 12:17:17

Dobry den chci se zeptat jaky by ste mi doporucili wobler od firmy Rapala vhodne pro tecouci a stojate vody?Pro lov stik,candatu.Dekuji

Scanix - Profil | St 10.10.2012 11:50:50

Zalezi, zda budes lovit z lodi, ze brehu, na jake hloubce, s jakym nacinim a jak velke ryby chces tou nastrahou oslovit a zda mas zajem se tak pripadne vyhnout mensim rybam, pokud to jde.

V podstate si prohledni firemni katalog a vse mas vzdy u nastrah uvedeno, tedy hloubka zanoreni, vhodnost pro urcite druhy ryb a casto i popis, jak s takovou nastrahou pracovat, viz treba: http://www.normark.cz/katalog/RAPALA/rapala-woblery​

jaruan - Profil | So 6.10.2012 11:00:06

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně náčiní - v navijáku mám jasno - shimano aernos, ale potřebuji vláčečí prut okolo 40g kolem 1000kč tk prosím o nějakou radu ...

Scanix - Profil | St 10.10.2012 11:47:26

V teto cenove relaci si v podstete muzes vybrat jakykoliv prut, co se ti bude libit a kvalitou zpracovani a materialu to bude vse asi dost podobne, tedy bidne.

pampalini88 - Profil | St 10.10.2012 11:24:09

Zdravim kolegove!
Ma nekdo z vas pozitivni zkusenosti s vlacenim candatu v okoli Moravy 10-12? At uz na rece nebo na stojacich? Stiky nejsou problem, ale candat se podari jednou za uhersky rok. Tak bych rad vedel jak na tom jsem pri porovnani s ostatnimi. Diky

Scanix - Profil | St 10.10.2012 11:46:32

Tohle je otazka spise do diskuze nez do poradny...

augustus12 - Profil | St 3.10.2012 17:17:32

Dobry den vazeni kolegove, prave zacinam s vlacenim, behem dvou dnu se mi podarilo chytit parmu 70 cm a uplne jse tomu ted propadl, chyta nekdo z Vas na spodnim useku dyje? od hraze dyje 5 az po lednici.Pokud ano , rad bych vedle nejake rady ohledne lovu,a co pouzit na konkretni ryby?

A dal jsem se chtel zeptat, jak je to vlastne z ocelovym lankem? mnoho rybaru tvrdi ze kdyz je tam pri vlaceni ryby to odrazuje co je na tom pravdy? bez nej se clovek boji aby pripadne stika neukousla wobler. ale opravdu nevim co si myslet, proto bych rad slysel Vas nazor? a pokud byste mi mohly dat jakoukoliv radu pro zacatecnika vlacare budu jen rad. Mym snem je chytit štiku a bolena, tyto dvě ryby jsem na živo ještě ani neviděl.Děkuji za každou odpoved

Scanix - Profil | St 10.10.2012 11:45:47

Uz to tu bylo nescislnekrat, pri vlaceni nastrah s trojhacky a vubec vice haky je ocelove lanko nutnost na revirech, kde se stika vyskytuje. Pro zmirneni dopadu pri vlaceni mensich nastrah bez lanka, je urcite vhonde zamacknout protihroty, ale v pripade vyskytu stiky pouzivat lanko i presto, pripadne wolfram. U jednohackovych systemu, jako jigy apod. je samozrejme riziko ukousnuti stejne, ale verim tomu, ze pri zamacknutem protihrotu se jednohacku ryba snaze zbavi. Presto vetsi nastrahy opet s lankem a drobne gumky na slabsim vlasci pak budou spis o stesti pri stretu se stikou...

M4r3k - Profil | Ne 7.10.2012 13:17:35

dobry den, vedeli by ste mi poradit zlomil som spicku na prute je to vlepovana spicka da sa neako vytiahnut a nahradit ju napr. spickou z feedru ?

Bambus... T.maniak - Profil | St 10.10.2012 11:34:26

to se obávám že ti neporadím.. maximálně se zkus zeptat ve diskuzi o dělání vlastních prutů,,

jestli by to šlo opravit.. ale spíše bych koupil nový.. nebo nový díl..

Ccobra - Profil | Út 2.10.2012 20:12:26

Dobrý den, jsem kaprař, ale začala se mi líbit i ultra lehká vláčka a tak jsem se chtěl zeptat jestli by mi někdo neporadil co za hačky použít na smáčka a co na nynfu? A jestli i používat wolframový korálky děkuji.

SUMÍK - Profil | Út 2.10.2012 20:27:57

Ahoj na smáčky a nymfy se dá použít třeba tento háček bez protihrotu: http://pruty.cz/_eshop/index.php?main_page=product_​info&cPath=14_155&products_id=2642
Wolframové korálky se používají. Já používám 4,6 nebo 5,5mm.

j.h.k - Profil | St 19.9.2012 17:46:47

Zdravim. Po 20 letech se vracim k rybarine a vybíram neco na vlaceni. Co rikate na toto? Mivardi Impérium Spinning 2,7m 8-22g. Navijak Shimano Alivio 3000 sfc. Stačí to jako základ pro začátek?

Bambus... T.maniak - Profil | Pá 21.9.2012 7:08:02

napiš kolik do toho chceš vrazit a něco vymyslíme.. myslím že se dá sehnat něco lepšího než mivardi.. :-)

měj se.. marek

fabos.p - Profil | Čt 20.9.2012 21:57:14

Dobrý den.Mám takový dotaz - Proč se mi kroutí a uzluje při vláčení šňůra?Naviják - Nexave 1000 - nový a vláčecí šńůra0,12 - neznám název,ale je značková.Není příliš utažená.Už po asi 30 hodech se začla ňuchlit(krásný výraz).

Bambus... T.maniak - Profil | Pá 21.9.2012 7:07:16

možná že jsi nepoužil šňůru určenou na vláčku , nebo chytáš na rotační třpytky.

ruprd - Profil | Pá 14.9.2012 13:45:10

Zdravím, při lovu candátů ze břehu na gumové nástrahy cca9cm, stojatá voda, hloubka max 1,5metru, bahnité dno... Jakou zvolit gramáž hlavy ? Každý moderátor sám za sebe :-) Díky za odpověd...

ivanv 25,59 - Profil | St 19.9.2012 13:40:05

dal by som 6-8 gramov

Flip - Profil | St 19.9.2012 13:43:57

já bych použil systém paternoster s plovoucí hlavou.

Knapík - Profil | St 19.9.2012 14:03:30

já bych šel chytat candáty spíš někam do šutrů, hlavu bych viděl někde okolo 5g

Scanix - Profil | St 19.9.2012 14:08:18

Drop-shot cca 50cm nad olovo nastrahu, smak, streamer, pripadne si hrat se vzdalenosti nastrahy od olova. Olovo tak 5-10g.

Pistolnik - Profil | So 15.9.2012 10:08:48

Ahoj,mam problem s lovem na gumove nastrahy,neco ulovit.s rotackama a woblerama sem celkem uspesny,neni nekde instruktazni video,kde je znazornena technika lovu s gumama?

ivanv 25,59 - Profil | St 19.9.2012 13:54:58

zadal som to do vyhladavaca v youtube a naslo mi nespocetne vela videi. taktiez tu na mrku su videa z lovu na gumky. staci len hladat