Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Mulin - Profil | St 19.9.2012 12:50:13

Zdravím vespolek.
Marně sháním knihu od V.Fikara : Přívlač na mimopstruhových vodách
Mohli by jste mi prosím někdo poradit kde tuto knihu sehnat?
Ve všech eshopech ji mají bohužel vyprodanou.
Díky

Bambus... T.maniak - Profil | St 19.9.2012 13:29:38

nedávno jsem ji prodal..

a nevím kde ji sehnat..

Ortelius - Profil | St 12.9.2012 9:14:16

Zdraví vespolek. Mám doma spousty rotaček. U drtivý většiny znám výrobce a jméno třpytky, ale s touhle si nevím rady. Potřeboval bych vědět, jestli to je sériovka a od koho, nebo nějaký homemade. Očko i trojhák je repas. Původní je list a tělo rotačky. Zvláštností této třpytky je to, že je trojhák vyměnitelný pouhým posunutím těla k oku rotačky. Víc fotografií mohu zaslat popř pošlu i víc informací. Eventuelně prosím o kontakt na někoho, kdo by mi s tím mohl pomoci. Díky a Petrův zdar.

Knapík - Profil | St 12.9.2012 9:17:01

Tenhle systém mívaly Rublexky, ale mám zato, že tohle zrovna Rublex není, spíš nějaká česká napodobenina ...

Knapík - Profil | Pá 14.9.2012 7:39:34

Kolega rybomil přispěl po SZ s následujícími informacemi :
Ahoj.
Podle mě je to RYNA typ Vlasta, novější provedení. Ty starý měly jen barevný pruhy klasika barvou. Rublexky mají trochu jiný tvar tělíčka, mám různé typy, velikosti , provední celkem asi 20x Rublex a 10 x Rublex Pearl.

Adamito - Profil | Čt 13.9.2012 20:46:32

A podle vašeho názoru, jaké jsou? ten prut a ten naviják? Knapíku...

Knapík - Profil | Pá 14.9.2012 7:33:48

Naviják nevlastním, Catanu už taky ne, ale chytat s tím určitě půjde, tak už se neptej a jdi chytat, jinde si to neosaháš a tvůj osobní názor bude pro tebe určitě přínosnější než rady od počítače.

Adamito - Profil | St 12.9.2012 15:16:00

Tak dnes jsem na začátek pořídil, prut shimano catana SCATCX27M a naviják shimano SEDONA 4000FD. Prosil bych jestli by jste mi na to řekli svuj nazor jestli je to v pořádku nebo né...

Knapík - Profil | Čt 13.9.2012 7:54:18

Trochu pozdě ptát se na něčí názor, když už je nakoupeno, na základě nějakých parametrů sis už jednou vybral, tak teď s tím hurá k vodě. Pořídil sis lowend věci známé značky, no tak snad ti budou nějakou dobu dobře sloužit ...

zubáč17 - Profil | Ne 26.8.2012 21:55:59

Prosim vas o radu,jak na dravce hlavne na šťiku pusobí to strasne sucho a malo vody?jake s tim mate skusenosti?Moc krat dekuji

Scanix - Profil | St 12.9.2012 9:16:13

Pri malych prutocich a snizene vodni hladine jsou vetsi ryby nuceny zaujimat dostupne hlubsi partie, casto jsou tam i s dalsimi rybami a problem muze byt priblizeni k takovemu mistu, ryby se snaze vyplasi a pak je casto snaha ryby v tuni ulovit marna...lepe nahazovat za lovne misto a nastrahu pak dovest do mista, kde rybu cekas. Hlucne priblizeni k vode a vrhat stin na vodu ci blyskat navijakem je pak take na draka, tak bacha na to...

Kruli777 - Profil | St 5.9.2012 17:36:48

zdravím,
chtěl bych se zeptat kde mám ted´větší šanci chytit štiku nebo candáda...na Dyji 5,7 nebo spis pod hrází na Dyji 4 popř. co používáte jako nástrahu a jaké je tam dno.
tyky bych se chtěl zeptat jak to ted´vypaá na Brněnské přehradě, je tam stále hodně malých štit nebo i ty se vychytaly letos...děkuji

Scanix - Profil | St 12.9.2012 9:12:02

Tenhle svuj dotaz budes muset smerovat na rybare u vody, ale pochybuju, ze ti nekdo poradi a prozradi sve know-how, na tuhle odpoved si budes muset prijit nejspis sam.

johndeer808 - Profil | Čt 6.9.2012 21:31:13

Zdravím, chci se zeptat, jestli mohu pro zvýšení zátěže nad háčkem, přidat broček přímo na ocelové lanko, nebo zda je lepší činit tak pouze na vlasec? Díky!

Scanix - Profil | St 12.9.2012 9:10:29

To urcite muzes, pokud potrebujes mit zatez blizko nastrahy, tak ani jina cesta neni pri pouziti lanka...

Adamito - Profil | Út 11.9.2012 23:06:58

Čau rybáři,chtěl bych si koupit přívlačoví prut a potřeboval bych v tom poradit jaký? Nechci za nej dávat hodně protože jsem spíše kaprař ale občas chci na dravce. Chtěl bych poradit jaký si mám koupit aby mi něco vydržel nikdy nevíte co na druhé straně se bude mrskat ale zase nechci dávat za prut 2000,- Doufám, že mi rozumíte a poradíte mi ňáký dobrý prut ( kdyby to šlo tak nejlepší by bylo kdyby byl od shimana) a délka 2.70 díky. prostě kvalitu za dobrou cenu...Jo a ještš našel jsem pruty za 400,- jsou dobré jsou to pruty třeba od shimana stačilo by to?

Knapík - Profil | St 12.9.2012 8:26:47

Koukni do bazaru, bývají tam slušné věci za poměrně dobrou cenu. Nový prut za 400,-Kč asi zdaleka nebude pro začátek ideální, kolem tisícovky už pořídíš solidní proutek

ceda22 - Profil | Pá 31.8.2012 19:33:57

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s vlacaky Greys? Chci neco na UL na potoky a nasel jsem tento http://www.nasoutokushop.cz/greys-g-lite-spin-168-3​-8g-akce-40-d8972 jen nevim,jestli 3-8 gramu neni na mikronastrahy moc..Diky

Bambus... T.maniak - Profil | Po 3.9.2012 9:56:50

s vláčáky Greys nemám zkušenosti a záleží na tom , co si pod pojmem micro nástraha představuješ a jaká je tvá cílová ryba..

mika 09 - Profil | St 29.8.2012 17:36:40

mám dotaz, při přívlači s mrtvou rybkou- jak a kam umístit zátěž, a jaký systém je k rybám nejšetrnější? Dík chodím především na stojáky

SUMÍK - Profil | St 29.8.2012 18:06:32

Já občas používám toto:
http://www.mrk.cz/montaze.php?id=424&kw=drachkowitc​h
Pro větší šetrnost můžeš odebrat jeden trojhák a zamáčknout dva protihroty (ten třetí je v té vláčené rybě), ale pokud sekáš ihned po záběru, nebývá problém.