Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

JIS3K - Profil | Út 28.8.2012 21:47:45

takže rotačky mono a woby a gumy pletenku? Jaký asi průměr? proč není pletenka na rotačku vhodná? díky

Knapík - Profil | St 29.8.2012 6:41:14

Vzhledem k tomu, že rotačky značně vlasec kroutí, což má za následek občasný zamotání nebo vytvoření pavouka, je lepší i levnější používat pro jejich vláčení monofil, který se jednak snáz rozmotává a není problém ho za sezonu 2-3x vyměnit. U pletenky stačí trocha nepozornosti a nerozmotatelný pavouk je na světě a s ním taky třeba 30m pletenky fuč, což je při návinu 125-150m poměrně značná ztráta. Osobně i na tý pletence občas nějakou rotačku chvíli potahám, ale ne dlouho a vzápětí měním za wob nebo gumu, co tu pletenku částečně srovná.
Průměr závisí na tom, kde chytáš, co a na jak velké nástrahy

deni9 - Profil | Út 28.8.2012 21:01:15

Zdravim poradce chcel by som si miesto klasickich jigov na gumene nastrahy robit haciky s tungstenovimi hlavickami ale kedze u nas nie je obchod muskarskymi potrebamy musim si ich objednavat ja s muskarskymi hacikmi a tungsteny nemam skusenonst neviem kolko ktory priemer gulicky vazi a aku velkost hacikov mam zvolit.Budem lovit na nymfy vagasky a maxxo,smaciky okolo 4cm a mikro twistrami.Mohli by ste mi prosim povedat ake velkosti mam pouzit na tieto nastrahy.Za opoved vám vopred dakujem.

Knapík - Profil | St 29.8.2012 6:36:45

Já bych tam dal něco okolo průměru 5mm, aby se s tím dalo házet ...

JIS3K - Profil | Po 27.8.2012 21:11:14

Ahoj co by jste řekli na sestavu Prut: Abu garcia vendetta délka 2,70 gramáž 15-40 http://www.rybolov.cz/pruty/pruty-privlacove/vendet​ta-spin Naviják PEZON&MICHEL gunki FV 200 http://www.rybolov.cz/navijaky/navijaky-predni-brzd​a/gunki-fv šnůra Spider Fluo Žlutá pruměr 0,17mm 16,5 kg http://www.rybolov.cz/sn%C5%AFry-pletene-a-navazcov​e/spiderwire/spider-fluo-zluta/spider-fluo-zluta na řeku moravu okolí UH na štiky, candoše, boleny popřípadě malé sumíky tahat bych chtěl převážně rotačky občas taky woby a gumy. díky za odpověd

Bambus... T.maniak - Profil | Út 28.8.2012 7:45:20

asi to nebude špatná sestava... ale pokud chces chytat na rotačky volil bych spíše monofil než pletenku...

Knapík - Profil | Út 28.8.2012 8:41:24

Souhlas s Bambusem, pletenka není na tahání rotaček to úplně ideální.

Vozejk - Profil | Út 28.8.2012 8:35:38

zdar,nemohl jsem tu podobný dotaz najít, tak píšu. Za poslední měsíc mi spadly 3 štiky kolem 70cm, všechny zabraly na kopyto, háček měly v zevnitř v horní čelisti a setřepaly se obávaným štičím výskokem v závěru. S woblery nebo i s menšíma štikama na kopyta se mi to nestává. Dá se tento jev nějak eliminovat...myslím naklonit jinak prut, povolit jí atd... Děkuji za radu.

Knapík - Profil | Út 28.8.2012 8:40:34

Ahoj, štičí skákání se dá eliminovat tak, že pokud se ryba bude ke skoku chystat a pojede ti k hladině, stačí většinou lehce povolit vyvíjený tah na rybu a sklonit prut dolů k hladině. Každopádně to chce rybu nervat, horní patro je tvrdý a háček z něj snáz vypadne, než z jiný části tlamy.

groovy - Profil | Po 20.8.2012 18:21:41

chtěl bych se optat chtěl bych se pokusit dostat na Labi nějakého sumíka na vláčku.Jde nějak poznat místo kde by se zdržovali když nemám nic vytipovanýho a na co je na Labi přemlouvat?
Všichni říkaj dvoudílné woby a chrastítka tak jsem chtěl požádat o radu.Díkes

Scanix - Profil | Ne 26.8.2012 13:49:00

Misto kde lovit si musis v podstate najit sam, muzes jej potkat kdeliv, v podjezi i na volne vode, zpravidla tam jde je potrava a prechod melcina a hlubsi jamy apod. Nezbyva ti nez zkouset. Co se nastrah tyka, je to v podstate jedno, barvu resit vubec nemusis a zalezi, zda lovis v noci ci pres den. Nekdy je sumec neaktvini na dne a funguji pak lepe gumy, jindy na lovu a narazis na nej lepe na melce chodivy wobler. Vedeni nastrahy pak spis pomale az hodne pomale.

zelenáč007 - Profil | Čt 23.8.2012 9:58:49

dobrý den, už několikrát se mi stalo, že mi tloušť doslova zhltnul woblera typu rapala original floating. Je těžké mu vyndat trojháček hluboko z jícnu a ani bezprotihrotové háčky mi v tom nepomáhají. Jaký je nejlepší postup, pomůcky pro vyndávání hluboko uvízlých trojháčků? Nebo máte zkušenosti i s jednoháčky na woblerech? Díky,

Scanix - Profil | Ne 26.8.2012 13:45:51

Pokud se ti to stava casteji, ci pokud lovis na mensi velikosti, tak zkus odebrat trojhak na wobleru a nahradit jej jen primerenou zatezi, kvuli chodu. Original ma 3 trojhaky, v zavislosti na lovene rybe staci 1 az 2. Zamacknutim si pomuzes pro snadnejsi manipulaci. Bohuzel se pri privlaci obcas stane, ze ryba zhltne nastrahu takovym zpusobem, ze kvuli jejimu vyndani je lepsi ji usprtit a ne ji drasat za ziva...neprijemne, vzdy to zamrzi, ale stava se to.

Qaay - Profil | Čt 23.8.2012 20:17:34

Dobrý den, tak to sem dám potřetí, i když mi nikdo neodpovídá. Chci vás poprosit o radu ohledně výběru vláčáku. Chci chytat na přehradě Rozkoš (1000ha) a mám v plánu si pořídit vláčecí prut. Budu chytat hlavně na dřevěné woblery okolo 10cm ze břehu. Myslel jsem, že bych si pořídil prut s gramáží 10-40g nebo 20-60g a délkou 3m. Mám v plánu házet daleko. Můj finanční strop je 3000Kč, ale byl bych rád aby to bylo něco okolo 1300Kč. Jinak na únavu s prací s třímerovým prutem nehleďte, je mi 18, a tak to zvládnu.
Prosím poraďte. Budu moc rád, za každou radu i ohledně gramáže a délky a akce atd. A k tomu jsem si chtěl pořídit naviják od SPRO ArcTech.Myslíte, že by se na to hodil?
Díky moc Juran

Bambus... T.maniak - Profil | Pá 24.8.2012 7:02:50

ahoj.. doporučil bych ti tento http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty-dragon/privlac​ove/prut-dragon-destiny-3-05m-10-42g-akce

spro art tech neznam..

ale třeba Blue arc ve velikostí 30 by byl super

kuba 1051 - Profil | St 22.8.2012 8:56:48

Protože jsem sumcařskej prvok odvážím se zeptat: do kdy se chytají sumíci,nemyslím do kdy se smí,ale kdy tak nějak ještě berou .Konec srpna , nebo ještě později? Díky a Petrův zdar

SUMÍK - Profil | St 22.8.2012 15:33:53

Sumec se dá určitě chytat celý rok, jde o to najít místo kde jsou. V knize Jak se loví sumec, je dokonce kapitola o zimním lovu.
Slyšel jsem že na Ukrajinském Dňepru, chytají sumce na plandavky právě v zimě, ale je nutné znát místa kde se zdržují.
Aktivita je největší v teplých měsících, tak do konce září, záleží také na počasí.

trycaj - Profil | Út 7.8.2012 17:25:35

Zdar jak vláčit třpitku, woblera, twistra atd. mezi klackama pod vodou aby sen nepřišel o nástrrahu.
Prosím o odpověď.

Scanix - Profil | Po 20.8.2012 14:18:25

Blbe, i kdyz sundas hacky, tak to porad muzes zamotat do vetvi...jedina vec je zkusit to pote vyprostit vyprostovakem nastrah, pokud je to v dosahu ci z lodi, jinak volit takove nastrahy, kde te jejich ztrata nebude tolik trapit, holt, kdo neriskuje nechyta, i kdyz to uplne pravda neni, ale neco je proste dan za lov ;)

Schovik - Profil | Pá 17.8.2012 12:15:15

Dobrý den , potřebuji poradit s výběrem navijáku na lehkou přívlač ,vyhlédl jsem si čtyři různé navijáky od rozdílných značek : Daiwa exceler s, Shimano Technium FC, Spro RedArc Tuff body, Shimano Aernos SFA ,nebo jestli by jste mi doporučili uplně jiný v této cenové relaci. A také bych potřeboval poradit s výběrem velikosti navijáku , mě se zdá nejlepší velikost 2500, Děkuji za odpověď. :D

Scanix - Profil | Po 20.8.2012 14:08:26

V podstate je to spise otazka vkusu, zkus si zatocit kazdym z nich a pak si vyber. Ja bych si pripadne zkusil priplatit na Shimano Twin Power, ta brzda je fakt citliva a prijmna viz napr. http://www.pene.cz/store/goods-navijakShimanoTwinpo​wer25---.html