Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

RA.PL - Profil | Pá 17.8.2012 21:19:30

Dobrý den. Co si myslíte o tomto navijáku na sumco-vláčku? http://www.lkbaits.cz/rybarske-potreby/navijaky/shi​mano-1/shimano-catana-4000-fb.html
Dík za odpověď

ivanv 25,59 - Profil | Ne 19.8.2012 20:19:27

nevhodné

Scanix - Profil | Po 20.8.2012 14:04:20

Pocitej, ze takovy navijak ti nevydrzi ani do konce zarucni doby...na sumci privlac to chce kvalitnejsi vec, celokovovy nebo nejakou hrubou silu jako treba Penn Slammer 360 apod.

womastek - Profil | Pá 17.8.2012 15:16:28

Zdravim, chci si koupit prut nejlepe od firmy d.a.m(nemci) na velke dravce.Jakou mi doporucujete delku a vrhaci zatez?diky

ivanv 25,59 - Profil | Ne 19.8.2012 20:20:51

ak velkymi dravcai myslis sumce, hlavatky, lososy, tak sa popozeraj po prutoch dam calyber. v tejto kategorii velmi dobre pruty, nie drahe

Scanix - Profil | Po 20.8.2012 14:02:47

Muzes se ozvat i sem na prodejnu, prodavajici z obchodu je kolega vlackar, ktery ti s prehledem poradi, zavolej a uvidis, klidne se odkaz na me, aspon jej potesi zajem :)
www.damialba.cz

Jaroch - Profil | Po 13.8.2012 11:21:17

Ahoj všichni poradci .
Na tento nápad mne přivedla zdejší téměř klasická odpověď , že univerzální prut neexistuje a že to a to záleží na podmínkách ,že tazatel má formulovat otázku přesněji . A taky má špatná volba při nákupu prvního prutu podpořená prodejcem který se spíš nežli dobře míněnou radou řídil heslem náš zákazník - náš pán ale s pocitem - přeci si nenasadím do kožichu (revíru) veš .
Nešlo by sestavit tabulku s ideální délkou a gramáží prutu podle zamýšleného místa lovu - potok - říčka - řeka - stoják a cílové ryby ?
Daší tabulku s gramáží prutu k velikosti jigové hlavičky či rotačky vztahující se k proudnosti vody ?
Taktéž by se možná dala udělat tabulka s délkou a gramáží prutu k velikosti navijáku a jeho možného návinu atd.
Pak by se tyto tabulky mohly umístit třeba do sekce atlasy a každý tazatel by mohl být jednoduše odkázán na tuto stránku a v poradně s ním popřípadě dořešit a doporučit konkrétnější výrobek v žádané cenové relaci .
Jistě , vím že je to spousta práce a výsledek by byl i při spolupráci a nejlepší vůli Vás poradců pouze informativní , orientační ale i tak by byl daleko větším přínosem než rada mnohého prodejce .
Také pro Vás by to bylo jednodušší a nemuseli by jste stále dokola odpovídat na totéž .
No a tazatel by byl občas ušetřen zbytečných invektiv . (vždyť i poradci mají své dny :-)
Pokud by každý z poradců takové tabulky vytvořil a pak jste je mezi sebou porovnali tak si myslím že by se moc nerozcházely (alespoň co jsem v poradně doposud stačil postřehnout).
Doufám že jsem svou myšlenku či nápad formuloval dost srozumitelně aby Vám stála za zamyšlení a ne břitké odmítnutí jako totální hloupost .
V očekávání Vašich reakcí na tento možná poněkud bláznivý nápad a s pozdravem ať Vám koušou .
Jaroch.

Bambus... T.maniak - Profil | Út 14.8.2012 11:45:14

ahoj,

zajímavý dotaz a určitě za zamyšlení stojí... ale když to tak vezmu je tu i plno jiných faktorů, a kvuli těm nelze jednoznačně říct co použít.

jako jsou například:
sila proudnosti vody ( každý má jinou představu)
různé číslování gramáží od výrobců
přístupnost k danému revíru
velikosti rotaček atd atd.

*DnB* Bery_83 - Profil | Út 14.8.2012 10:45:05

Mivardi Axiom Picker 2,7 m 10 - 25 g - Vaha tohoto prutu, vite nekdo? Na strankach jsem nikde nic nenasel.

Bambus... T.maniak - Profil | Út 14.8.2012 11:41:58

sice by jsi to měl hledat spíše ve feederu ale poradím ti aspon kontakt na někoho o kom vím že ho má a snad ti pomůže

mrkmen prezdívkou : Ladineeek

Kapr555 - Profil | Po 13.8.2012 14:40:07

Zdravim.Mám otázku když vláčim tak většinou stojim u břehu ve vodě.Nemůže to plašit ryby ? (štiky)

Dík za odpověd.

Bambus... T.maniak - Profil | Út 14.8.2012 6:33:31

jde o to jak jsi v tý vodě hlučný, jestli štika zrovna nestojí pod tebou a jiné ovlivňující faktory..

asi to nelze jednoznačně posoudit..

trycaj - Profil | So 11.8.2012 8:47:51

Dobry den jaky prut si mam koupit ňákej univerzal na řeky i na přehrady a rybníky chytat chci okouny candaty a tak celkem co se podaří ale jen né sumce.

Knapík - Profil | Po 13.8.2012 7:55:09

Pořiď si něco kolem 2,40m, cca 5-25g nebo 3-18g ...

trycaj - Profil | Pá 10.8.2012 14:25:39

Zdravim přemejšlym že začnu s přívlačí poradili byste mi jake prut by sem si mne koupit jakou delku a vrhaci zatez.
prosim o odpovšď.

Knapík - Profil | Pá 10.8.2012 14:30:03

Nejlepší bude pročíst si historii téhle poradny, ani jsi nenaznačil, jestli chceš chytat okouny, jelce nebo sumce, .... na řece, přehradě nebo na potoce.
Na to se odpovědět nedá.

Fellix - Profil | Ne 5.8.2012 22:19:40

Zdravim vas, chci si koupit naviják na přívlač s bojovkou ale nejsem si jistý převodovým poměrem 6,2:1 ... nastrahy gumy a woblery ... doposud mám jen navijáky s převodem max. 5,5:1 takže si nejsem jistý jak to bude s rychlostí navíjeni a jestli se stím bude dat vlačet. Děkuji.

Knapík - Profil | Po 6.8.2012 7:58:15

Převod okolo 5,5 :1 ti bude určitě stačit.

deni9 - Profil | Ne 29.7.2012 11:31:49

Zdravím poradcov , chcem si kupit UL privlacový prút ktorý má dlzku 190cm je mozne aby som s takimto prutom mohol chytat aj na VN z brehu ? Este som taky kratky prut nemal preto sa pitam.

Knapík - Profil | Pá 3.8.2012 9:02:09

Možné to určitě je, ovšem počítej s tím, že délka náhozů nebude nic extra, já bych sáhnul po prutu min. 2,40m

pfly - Profil | Út 31.7.2012 9:52:58

Zdravím,chci si pořídit chvějivku na smáčky v cenové relaci 1500-2000Kč,délka +/- 250cm.Cílová ryba především okoun.Můžete mi nějakou doporučit?Případně osvědčená značka?
Předem díky.

Bambus... T.maniak - Profil | Út 31.7.2012 10:03:28

čauvees mohu doporučit robinson diaflex perch, robinson cortez light perch , nebo mikado lexxus saphire spin,

jinak mikádo a jiné polské firmy mají velice slušný výběr,

měj se.. Marek