Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

cawa - Profil | Út 31.7.2012 8:39:45

cus jezdim na labe u pardubic mohl by me nekdo poradit ja lapnout bolena ? dekuji

SUMÍK - Profil | Út 31.7.2012 9:31:53

Zkus vhodnou rybářskou literaturu. cus

zelenáč007 - Profil | Po 30.7.2012 8:19:54

Dobrý den, mám problém s meněím rotačkami velikosti 0. Málo kdy se mi točí, často je tahám aniž by se točily (Přitom si kupuji převážně značku mepps). Vážu je přímo na kmenový vlasec vel. 0,16. Je u těchto malých nástrah potřeba karabinky a obratlíku? Nebo je je třeba nějaký speciální uzel? Nebo je prostě neumím tahat správnou rychlostí? Díky

ivanv 25,59 - Profil | Po 30.7.2012 14:34:11

dobra rotacka sa musi roztocit sama hned po dopade do vody, uz ked zacina klesat- netreba na nu ziadny specialny uzol, ani obratlik aby sa tocila. samozrejme potrebuje urcitu rychlost pohybu k tomu, aby sa tocila. nekupuj drahe veci ako meps. jedne z najkvalitnejsich rotaciek vyraba a predava firma u vas:
http://www.emte.info/rotacni-trpytky.html
tieto rotacky odporucam, nemaju chybu

Ježkec - Profil | Čt 26.7.2012 21:59:13

Dobrý večer, jsem začínající rybář, chytám první rok. Zatím pouze na položenou. Nyní si chci koupit přívlačový prut. Mám vybráno Shimano Forcemaster AX spinning 2,40m nebo 2,70m a k němu naviják shimano Catana s přední brzdou. Myslím hlavně ekonomicky při koupi prvního přívlačového prutu a dospěl jsem k této variantě. Prut se dělá v různých odhazových zátěžích. A já váhám mezi varianotu 14-40g nebo 20-50g. Co by jste mi doporučili? Možná se mi poštěstí a v září se dostanu do Švédska na ostrov Öland, kde se loví štiky a mořští pstruzi. V jednom z tamnějších zálivů - není to uplně otevřené moře a zajímalo by mne, jestli tam tuhle sestavu můžu použít, pop¨řípadě kterou z nich. Nerad bych si kupoval další sestavu jen do švédska. Možná toho chci po Vás mnoho, ale budu doufat ve vaše odpovědi.

ivanv 25,59 - Profil | Čt 26.7.2012 23:06:12

oba su dobre aj do svedska, ale myslim, ze doma viac vyuzijes ten 14-40. vacsinu beznych nastrah nim poriesis.ako prvy univerzal by som siel do dlzky 240. v tvojej situacii som riesil ako svoj prvy vlacak prut 270 cm a 10-40 gr. pohodlne mi stacil na 4 roky, kym som privlaci uplne prepadol. dnes by som na tom nic nemenil, akurat by som bral dlzku 240.

Knapík - Profil | Pá 27.7.2012 7:10:13

Já bych šel s tou gramáží klidně ještě níž, letošní Švédsko jsem odchytal s prutama 7-28g a 10-28g a naprosto v pohodě ...

ladatp - Profil | Čt 26.7.2012 10:09:06

Zdravím, včera jsem navštívil krásný místo pod jezem na Labi. Ryby krásných velikostí lovily ostošest, skoro jsem se bál, že mě něco kousne. Přesto se mi nepodařilo přemluvit ani jednu rybu, ani záběr nepřišel. Během cca tří hodin jsem vyzkoušel snad všechno co jsem měl sebou (woblery, třpytky, gumy, plandavky, popíky) a nic nefungovalo. Doma mě pak napadlo, jestli moje nástrahy (vše do 9 cm nebyly prostě pro velké ryby nezajímavé). Pak mě taky napadlo, že mám prostě obě ruce levé:-( . Myslíte, že by bylo záhodno doplnit výbavu o větší woby?

SUMÍK - Profil | Čt 26.7.2012 16:34:05

Myslím že bychom si tam měli dát sraz všech poradců:-). S tou velikostí: otázka je co tam lovilo a co bylo loveno. Mohli to být pěkní boleni lovící potěr, pak by asi velké nástrahy nic neřešily. Pokusil bych se zjistit co bylo loveno a přizpůsobit nástrahu velikostí a barvou. Možná že někdo poradí něco lepšího.

čapek - Profil | St 25.7.2012 12:13:00

chtěl bych se prosim zeptat jak zvolit velkou gum. rybyčku na přivlač candata ??? diky

Knapík - Profil | St 25.7.2012 12:15:54

tak něco mezi 5-20cm, i malý candát polkne velkou rybu/nástrahu ...

Bzukcuk - Profil | Út 24.7.2012 11:42:04

Ahoj vsichni, v zari mam dovolenou na tyden do Chorvatska. Mame se tyden plavit na jachte a chtel bych zkusit chytat z lode. Muzete mi poradit jaky prut na vlaceni a nastrahy? Dekuji.

SUMÍK - Profil | Út 24.7.2012 18:28:21

Záleží co si představuješ že budeš chytat za ryby. Dá se užít dost zábavy, když použiješ sabiki na menší ryby u dna či ve sloupci, tady jsou videa:http://www.youtube.com/watch?v=gAswsM2g5Zo
Na konec se dává olovo, váha podle hloubky.
Pak se samozřejmě dají vláčet woblery za jedoucí lodí. Prut používám 40-80g a pletenou šňůru 0,17
Letos se nám podařila jedna ryba i na popa.
Jinak na rybolov je v Chorvatsku potřeba povolenka. Co vím, tak na břehu lovící turisty neřeší, ale na lodi nevím? Mám tam kamaráda a ten tvrdí že se to dost přiostřuje.

zubáč17 - Profil | Po 23.7.2012 21:48:31

Prosím vás,proč neodpovidáte na moje otázky?

ivanv 25,59 - Profil | Po 23.7.2012 23:14:01

Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Sigr - Profil | Pá 20.7.2012 15:41:16

Zdravím vas,koupil jsem si prut na přívlač,a chtěl sem se zeptat jestli na tento prut jde chytat i na angličaka, ja osobně si myslím že to jde ale někdo mi tvrdí že to nejde, mužete mi poradit děkuji

SUMÍK - Profil | So 21.7.2012 21:34:14

Určitě to jde. Jen to není úplně ono. Jen je tu otázka volby montáže dle hloubky vody kde budeš chytat. Pokud máš dostatečně dlouhý prut, můžeš ho dát na pevno. Pokud ne musíš zvolit přůběžnou montáž.U vláčecího ptutu je většinou výhoda velkých oček což usnadní nahazování průběžné montáže. Good luck.

deni9 - Profil | Ne 15.7.2012 15:40:26

Zdravim,vás poradcov chcel by som sa spýtať na nejaký kvalitný podberak na UL privlac nieco ako muskarski len z kúsok dlhšou rukoväťou.

Bambus... T.maniak - Profil | Út 17.7.2012 14:11:11

zdravím tě,

používám rakeťák tvrdek eko, a nebo klasický plavačkový,

štikař klikař - Profil | Ne 15.7.2012 19:59:01

Dobrý den chtěl bych se zeptat máte někdo skušenosti s Nanofilem?Váhám jestli si koupit šňůru nebo Nanofil.Dík.

Bambus... T.maniak - Profil | Út 17.7.2012 14:10:37

zkušenosti s ním mám.. a není to žádná hitparáda.. Power pro je zaručeně lepší.

pokud chceš čirý tak fire line crystal