Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

LubosZ32 - Profil | Po 16.7.2012 13:19:42

Zdravím,mám dotaz ohledně přívlače,když jsem zabroděný.Včera na revíru 471101-3 přijeli porybní a sebrali třem lidem papíry zato že byli zabrodění ve vodě.Já jsem přijel k večeru zachytat a rybařil tam zrovna jeden starší porybný z místniho svazu a upozornil mě na to,že si mám dávat pozor,aby mě někdo z nich nechytl.V rybářském řádu sice není zákaz brodění napsán,ale zase je napsano,že rybaření je povoleno pouze ze břehu.
Teď si říkám,že řád asi není dokonalej,protože je napsáno ,že nesmím chytat z loďky,ale zase není nic psáno o tom brodění.Začínám uvažovat o tom,že přestanu vláčet ,i když tohle je můj nejoblíbenější styl rybolovu.

Knapík - Profil | Po 16.7.2012 13:27:36

Lov povolen pouze ze břehu = nesmím brodit, to je snad jasný
Lov z loděk je obecně zakázán, tam kde je povolen, je to uvedeno vždy u konkrétního revíru v soupisu. Jsou takové lokality - vetšinou menší říčky, kde vcelku rozumný do tý vody nelézt ...

Walkman - Profil | Čt 12.7.2012 14:36:22

O ten naviják mi vůbec nejde, jde o to sehnat prut do 1000,- kč

Knapík - Profil | Pá 13.7.2012 7:25:18

Sleduj bazar, tam se něco objeví ...

Knapík - Profil | Čt 12.7.2012 13:47:49

Osobní zkušenost s tímto typem nemám, ale od navijáku neočekávej žádné zázraky, pokud bez úhony přežije jednu sezonu, má můj obdiv ... Jestli máš limitní cenu do 1000kč, těžko seženeš něco kvalitnějšího.

Walkman - Profil | Čt 12.7.2012 13:15:57

Zdravím, chtěl bych se zeptat, myslíte si že je prut 10-40 g moc, když chci chytat na woblery kolem 9cm?. Lovit budu převážně na stojaté vodě, děkuji. :)

Knapík - Profil | Čt 12.7.2012 13:25:46

Každý prut je jiný, stejně tak jako wob 9cm může vyvíjet odpor od skorožádného až po vcelku slušný. Pokud už máš vybraný konkrétní typ, dalo by se říct asi víc, ale většinu nástrah bys měl prutem v uvedené gramáži zvládnout, pokud to tedy není zrovna "gumový" ocásek.

JUNIKRIDE - Profil | Út 10.7.2012 11:36:32

Serus.
30mm vlasec je na privlac moc ???
Popredu dik ...............

Knapík - Profil | Út 10.7.2012 12:11:41

No 30mm je vskutku hodně = 3cm, taková 0,30mm je jistě použitelná pro přívlač zaměřenou na lov větších a těžších ryb s přiměřeně tvrdým prutem a hřmotnější nástrahou.

ivanv 25,59 - Profil | Út 10.7.2012 14:01:58

0,30mm je pouzitelna na lov hlavatky, vacsich stuk a priemernych sumcov. ak mas moznost, skus okolo 0,22-0,25mm. to uz je dost odolne a nie je to uz take tvrde a este to nema taku pamat( netoci sa tolko).

BUTCHER - Profil | Ne 8.7.2012 13:45:11

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda pečujete o gumové nástrahy v průběhu sezóny či po sezóně nebo vůbec? Např. při nákupu twistrů jsou na povrchu mazlavé a časem podléhají oxidaci. Určitě je nějaká finta či přípravek. Děkuji za radu ..

Knapík - Profil | Po 9.7.2012 12:50:17

Vůbec se o gumy nestarám, pokud ztuhnou a ztratí "akci", může pomoci povařit je ve vodě, ale osobně jsem to ještě nezkoušel, nebylo to zapotřebí.

Zweizug - Profil | Ne 1.7.2012 14:16:14

Kluci, prosímvás, jak dobré jsou UL rotačky Vojáček v 00 a 000 velikostech? Popřípadě poradíte nějaké další, co se opravdu točí? Spíše preferuji tvar vrbového listu. Díky

Bambus... T.maniak - Profil | Po 2.7.2012 22:34:06

čus, od vojáčka mi pracovali všechny,,.

Štěpsa - Profil | So 30.6.2012 17:02:36

Ahoj,
Nejsem vůbec vláčkař... Ale jak tak feederuju, kaprařím a plavačkuju jsem zpozoroval pěknou věc... Na jedno rybníčku 2ha jsem viděl hejno štiček okolo... počítám 50 cm... Doma jsem nějaké to vybavení na vláčku měl sice asi tvrdé - prut 2,40cm a 20-40g, ale myslím si, že by nebyl problém nějakou chytit. Tak jsem se na ně vydal - lanko cca 20 cm pak karabinka a wobler červená hlavička žluté tělo... Nahodil jsem poprvé - štika vyhřívající se na hladině zajela směram pod vodu k nástraze - srdce mi buší Že by můj 1. dravec na vláčku? ale nic... Toto se opakovalo 5x zkoušel jsem rotačky plandavky twistery a kopyta.... A tak dotaz zní - Mám šanci je nějak přemluvit? Co bych mohl dělat špatně?

Knapík - Profil | Ne 1.7.2012 9:56:11

Zkus to brzy po ránu, to máš největší šanci.

NEED4BEER - Profil | Út 26.6.2012 8:23:16

Ještě bych rád dodal, že občas na videu vidím, že se štika chytá za skřele. Ale z toho docela vítr jí tam "někam" vsunout prsty a držet jí za to, abych jí neublížil. Můžete teda poradit jak a kam ty prsty vsunout a jestli jí takto vůbec chytat?

Scanix - Profil | Út 26.6.2012 14:36:34

Je to neco takoveho: http://www.youtube.com/watch?v=xy4Zb9Bmsqc
Jen s tim rozdilem, ze tlacis palcem proti kosti a pevne sevres, pokud budes drzet prsty volne, muze sebou stika hodnit a zajedou ti do skreli a ublizi stice ale i tobe a dost nepekne...vice je diskutovano viz http://www.mrk.cz/diskuse.php/diskuse.php?id=611883​

Knapík - Profil | Ne 1.7.2012 9:55:09

Jen se toho neboj ...

cawa - Profil | St 27.6.2012 22:56:43

ahoj chci si koupit nake 3 třpytky nejlepe od značky mepps hlavně na štiky mam prut 15-30g poradime me nekdo nake co nejlepe fungují ? dekuji

SUMÍK - Profil | Čt 28.6.2012 10:12:06

A co když příjdeš k vodě a během 10 minut je utrhneš, pak ani nezjistíš jestli fungovali. Kup si nějaké tři různé, velikostně mezi 1až 4 , uvidíš, třeba to vyjde a najdeš nějakou oblíbenou na kterou ti to půjde a které budeš věřit. Je to moc všeobecný dotaz, navíc všude může fungovat něco jiného a také jiné vedení nástrahy, ale to je popsané v té literatuře nahoře.