Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

NEED4BEER - Profil | Út 26.6.2012 8:08:43

Ahoj, mohli by jste poradit, jak nejlíp chytit ( do ruky ) štiku, popř. candáta, abych jim co nejmíň ublížil? A taky jak nejlíp vyprostit trojháček? Když jsou zapíchlí třeba dva troháčky, např. u woblera atp. tak to není zrovna pohádka pro málo zkušenného rybáře. Díky

Bambus... T.maniak - Profil | Út 26.6.2012 8:11:48

zdravím tě,

já je chytám za hlavou, popř velkýho candáta za kořen ocastní ploutve.

xxxMarioxxx - Profil | Po 25.6.2012 20:41:51

Zdravim, chcel by som sa opytat ci je vhodny prut z dlzkou 2,7m a gramazou 20-40 na lov s gumami (cca 5-10cm), jigovymi hlavami 2-10g, rotackami mensich a strednych velkosti popr. mensimi woblermi. Cielova ryba vacsinou ostriez, stuky, zubace. Pytam sa preto lebo som mal zaujem o ten isty prut velkosti 2,4m a gramazou 10-35g, lenze momentalne maju na sklade iba prvy spominany. Chytat budem na stojakoch 5-50h.

SUMÍK - Profil | Út 26.6.2012 7:28:24

Ahoj, podle mě to bude moc tvrdý. Délka je vzhledem k těm revírům dobrá těch 2,7m je dobrá, jestli budeš lovit ze břehu.Já bych volil 2,7 s gramáží 5-35g i když každý výrobce to má trochu jinak.

*76* ~ Digo Adios! - Profil | So 23.6.2012 10:02:22

Ahoj, skočil jsem si do krámku, a tam jsem zmerčil Shimano Exage vel. 1000
Naviják je to malinkej a krásnej, ale trochu se ho bojím, protože jsou tu lidé kteří jsou sním na 100% spokojeni, a druhá půlka říká že je to hrůza.
Proutek mám Mitchell Privilege UL 1-5g 1,82m
Prosím, jaký je váš názor na tento naviják?

Bambus... T.maniak - Profil | So 23.6.2012 12:41:48

na ten proutek bude ok.. ¨¨¨nedostává takový čoudy na Ul

Stingr - Profil | So 16.6.2012 13:02:36

Musím mít u sebe při přívlači podběrák a vezírek. Kapraři mi tvrdí že ano, ale já jsem to nikde v rybářském řádu nenašel.

SUMÍK - Profil | So 16.6.2012 15:13:11

Vezírek nemusíš pokud nechceš uchovávat rybu živou. Podběrák, jak kde, třeba na revírech ÚS Praha jsi povinen ho mít u sebe a používat ho.

bonny - Profil | Čt 14.6.2012 21:20:02

tak jsem nakonec koupil tenhle vláčák,po rozbalení jsem byl zklamanej,první očko je docela šeddrem:-( ale ztímto nějak nevadí při chytaní,na reklamci už není čas.nemáte s tím proutkem někdo zkušenost abych věděl jak moc špatně jsem si vybral ??http://www.rybarske-nej.cz/akce-slevy-vyprodej/akce​-prut-navijak-zdarma/vlaceci-prut-a-navijak/prut-ok​uma-lure-mania-2-49-m-10-32-g-navijak-okuma-trio-30​-red-core-zdarma...děkuju za odpověd :-)

SUMÍK - Profil | Pá 15.6.2012 14:53:59

Já podobné věci řeším tak že: očko opatrně nahřeji nad plamenem a pootočím. Popřípadě ho sundám a přilepím vteřinovým lepidlem či nahřátým voskem k tomu určeným.

Adam_23 - Profil | Út 12.6.2012 19:45:07

Bambus... T.maniak - Profil | Út 12.6.2012 19:59:25

mnela by byt ok.. pokud ji chces na takovou stredni privlac.

2500je ok.

gusti - Profil | Út 12.6.2012 17:47:47

Ďakujem, za odpoveď a čo s tými gumami?

Bambus... T.maniak - Profil | Út 12.6.2012 17:49:43

ta gramáž je dost velká, přijde mi to divné že jsi to necítil a natož ještě se snurou..

gusti - Profil | Út 12.6.2012 17:31:44

Pekne pozdravujem,
dovolím si spýtať vzhľadom na blížiaci sa začiatok vláčkarskej sezóny na pár otázok, ktoré sa mi v pribehu minulého roka, ke'd som s vláčkou začal nepodarilo vyriešiť - ako výbavu som si na základe odporúčania známeho, ktorý sa tomu venuje snád tridsať rokov zakúpil na úvod túto výbavu: prút Fenwick 7-35g änie som si stopercentne isty, som v praci) , naviják Shimano Rarenium, návin bol od berkley fireline asi 16 kg s tým, že pôvodne som chytal takmer výhradne na morave na väčšie voblery a sem tam sa nejaký sumček alebo zubáč podaril. Následne som však začal skúšať aj stojáky (výrazne čistejšia voda bez zákalu), kde bola cielom stuka, kvoli ktorej som tam prirobil lanko. Výsledkom bolo, že som docela pravidelne chytal rybky do 55 cm, ale väčšie sa mi prekabátiť nepodarilo. Rada od skúsenejších kolegov jednoznačne znela "vyser sa na lanko a daj 30 vlasec" ten nebude vidieť a skočí. Musím povedať že stále váham nakoľko sa mi riziko zdá privelké. Môžete mi poradiť ako to riešiť?

Druhú otázku mám ohĺadne gúm s ktorými by som to chcel tento rok tiež začať skúšať, skúšal som aj minulý (asi raz) a vobec som dopady gumy na dno necítil (hlava mala 7 a 12g). Je to vo výbave čo som použil, alebo skrátka chýba cit?

Bambus... T.maniak - Profil | Út 12.6.2012 17:41:46

lanko rozhodně rybám nevadí...

nenech se zviklat tím vlascem..

ruprd - Profil | Út 12.6.2012 12:53:50

Při lovu candátů, letos chci tahat gumu více agresivně a rychleji, ale bojím se toho, mám se bát, nebo směle do toho ? Není to žert, myslím to vážně. Díky za odpověd :-)

Bambus... T.maniak - Profil | Út 12.6.2012 13:20:03

zkus a uvidis ;-)

MenFish - Profil | Út 12.6.2012 7:59:15

Prut mam od 10 do 30 g naviják mam na ultra přivlač a potřebuji jak šňůru tak i vlasec děkuji

Knapík - Profil | Út 12.6.2012 8:02:48

Je to nějaký zmatený, co je to ultra přívlač, to máš nějaký mininaviják ? Obecně bych ti k prutu 10-30g doporučil vlasec 0,16-0,18mm a šňůru na nějakých 5-6kg ...