Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Tom252 - Profil | Po 21.5.2012 17:51:27

Petrův zdar chtěl bych si pořídit podběrák na přívlač na štiky kolem 60cm ,aby byl přenosný lehký poradili byste mi alespoň zhruba jaký koupit.Díky

Bambus... T.maniak - Profil | St 23.5.2012 17:12:19

koukni na podběráky od fencla

moc pěkné kousky

měj se Marek.

Razgy - Profil | Ne 20.5.2012 20:56:34

V záloze mám ještě Dragon http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty/privlacove-akc​e/prut-team-dragon-2-21m-5-18g-akce tam si ale nevím rady s navijákem, který by byl nejvhodnější. můžeš mi poradit. díky

ivanv 25,59 - Profil | Ne 20.5.2012 21:12:23

co chces na tom prute tahat? ak gumky, tak potrebujes prut s vrhaciou gramazou do 15gramov. pri takom kratkom prute ako si si vybral tak do 10 gramov. chvejivku. ak to chces na male rotacky a vobleriky. tak by lepsia volba bola celoblank, nie chvejivka. osobne by som ti dragon a hlavne seriu team dragon neodporucal. radsej sa poobzeraj u mikada, alebo cormoran daiwa, jaxon. mikado ma komplet portfolio prutov, cenove vychadzaju dobre a su to kvalitne pruty. navijak nejaky vo velkosti 1500 s prednou brzdou bude dobra volba. je jedno aky vyrobca, odporucam shimano, daiwa, ryobi.

Razgy - Profil | So 19.5.2012 17:48:34

ahoj, vybral jsem si na přívlač prut awa shima N´gage luger 6´ a multík carver 101 cranking. chtěl jsem se zeptat, jestli je to dobrá sestava na řeku (ohře 14-17) popřípadě menší toky. lov hlavně okounů a tloušťů. díky
http://www.awa-shima.cz/fjord/eshop/6-1-AWA-SHIMA/3​6-3-Multiplikatory/5/53-Carver-101-Crankin
http://www.awa-shima.cz/fjord/eshop/6-1-AWA-SHIMA/4​2-3-Baitcasting/5/98-N-GAGE-Luger

ivanv 25,59 - Profil | Ne 20.5.2012 20:40:40

moj nazor- uplne zle. na tieto ryby potrebujes jemne naradie a klasicky navijak. toto co si vybral je podla mna vyslovene nevhodne.

marec112 - Profil | Pá 18.5.2012 15:26:27

Dobrý den přeji, chtěl bych se zeptat. Jsem začátečník v oboru přívlač a zajímalo by mě jestli mám na M přívlač (10-30g) volit prut raději 270 nebo 240cm. Budu chytat hlavě na menších rybnících, na labi, v různých labských zátokách, a cílené ryby jsou štiky, candáti a občas i bolen nebo větší okouni.
Děkuji za odpověď

Scanix - Profil | Pá 18.5.2012 16:47:10

Zrejme budes lovit ze brehu, tak pro hody do dalky se ti lepe hodi delsi prut.

valdos - Profil | Pá 18.5.2012 10:10:23

Dobrý den,
potřebuji poradit s gramáží prutu (Dragon express 2,7m), myslel jsem si tak 5-25g nebo 4-20g. Cílová ryba je štika, candát, okoun.
Budu lovit na rotačky vel. 2-3, plandavky do 10 cm, gumy 6-10g a woblery do 10-12cm.
Děkuji


Scanix - Profil | Pá 18.5.2012 16:46:20

Na nastrahy co jmenujes jsou pomerne ve velkem rozptylu, zvolil bych gramaz 5-25, ale klidne i 10-30g

kapor76 - Profil | Pá 18.5.2012 0:27:54

Aká značka a typ jigových háčikov sa Vám najviac osvedčili pri love zubáča veľkoústeho s použitím gumených nástrah na stojatých vodách??? Jedná sa o jigové háčiky na ripery a shady no-action pri klasickom vláčení (nie vertical).

ivanv 25,59 - Profil | Pá 18.5.2012 9:23:55

pouzivam vyhradne len jigove haciky, ktore vyraba tu na mrku registrovany clen s nickom joysi. ma vekly vyber hakov a urobi ti na mieru presne to co chces. nehovorim uz o tom, ze ta to vyjde lacnejsie ako v obchode. jeho haky su fakt dobre.

mustang - Profil | St 16.5.2012 19:53:50

Dobrý den co znamená vlepená špička nebude to něco jako vlepená feedrová špička.Hodí se pruty s tímto označením na smáčky.Jaké jsou výhody,nevýhody.Cílová ryba by měla být okoun,candát na rybníku.Delku bych si představoval od 25o cm a víc.Do oka mi padly robinson diaflex,cortez.

Bambus... T.maniak - Profil | St 16.5.2012 20:33:45


Ahoj,

znamená to , že přívlačový prut má v duté části ,,vlepenou'' špičku z jiného materiálu, to znamená že přívlačový prut se jinak chová.. většinou to bývá že špička je měká a zbytek prutu je tužší.

tyhle pruty se většinou hodí na chytání s gumovými nástrahami , wobler či rotačku prut zvládne ale není to to pravé ořechové. Na okouny je s oblibou používám. Oba tebou zmíněné pruty jsou dobré. Nejlepší bude když si to u někoho vyzkoušíš.

Hodně zdaru s rozhodováním.. Marek

Adam_23 - Profil | Út 15.5.2012 20:20:01

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli máte zkušenost s noční přívlačí a případně jesti radši tmavší nebo světlejší nástrahy,radši v dálce nebo u břehu jestli při tom používáte třeba čelovky nebo prostě všechno o tom..budu vláčet na Hracholuskách.:)díky za odpověd

Bambus... T.maniak - Profil | St 16.5.2012 9:08:25

ahoj,

noční přívlač provozuji, hlavně na candáty ... chce to zachovat hlavně klid u vody,ryby bývají najeté u břehu. a barva nástrahy jim byla celkem šumák... většinou jsem používal kopyta, kvůli větším vybracím .

ivanv 25,59 - Profil | St 16.5.2012 15:08:32

Prva knika v zahlavi otazky. Je tam o tom pisane.

tragy - Profil | Ne 13.5.2012 19:00:17

Kúpil som si Ripperi od Dragonu na tento rok v dĺžke 7,5cm. Chcel by som vedieť aké veľké jigove hlavičky a gramáže mam si zakúpiť. Chytať budem prevažne na stojatých vodách ...
Ešte aj vlasec by som potreboval poradiť: hrúbku a značku. Prút mam gramáže 14-40g

SUMÍK - Profil | Po 14.5.2012 19:17:33

Váha hlavičky se volí podle hloubky ve které se chystáš lovit. Navíc někdy je dobré když se nástraha jen tak vznáší a jindy když ryje dno. Jestli chytáš z loďky či potřebuješ nahodit daleko.Od 5g do 15g. Velikost háčku volím v obchodě. Vezmi si vzorek toho rippera s sebou. Myslím že háčky velikosti 2/0 by mohli být to pravé.

štikař klikař - Profil | Ne 13.5.2012 15:57:08

Dobrý den chtěl bych se zeptat jakou máte dobře ozkoušenou nástrahu na duháky?Jestli byste mi mohli říct barvu a velikost a jak rychle ji vést.Díky.

SUMÍK - Profil | Po 14.5.2012 19:07:10

Záleží jestli je čerstvě vysazený- pak větší rotačky velikost 0 -2, gumové nymfy, smáčci vše spíše světlejších barev od 3 - 6cm
Poté co se ryba trochu zabydlí a uvykne na místní stravu - pak klasické nástrahy používané k lovu okounů či tloušťů.
Stejně je to ale vždycky trochu jiné a musíš zkoušet- to se týká i rychlosti a způsobu navíjení.